וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המדינה מצטרפת לבקשת הערעור של הנהלת דיסקונט בביה"ד הארצי לעבודה: שביתת העובדים אינה לגיטימית

עינב בן יהודה

1.9.2004 / 16:59

טוענת כי העובדים מעלים תנאי סף בלתי לגיטימיים; העובדים טוענים כי התערבות ביה"ד הארצי תוך מתן צו כנגד העיצומים ישלול מהם כל כוח בניהול המו"מ



המדינה הצטרפה היום לבקשת הערעור של הנהלת בנק דיסקונט בפני ביה"ד הארצי לעבודה. הנהלת הבנק, המיוצגת על ידי עו"ד נחום פינברג, פנתה לביה"ד הארצי בעקבות החלטת ביה"ד האזורי לעבודה שהתיר לעובדי הבנק להמשיך עיצומיהם. בעקבות עיצומים אלו נדחה מועד הגשת הדו"חות הרבעוניים של הבנק. הנהלת הבנק טענה בבקשתה כי אינה צד לסכסוך בין ועד העובדים לחברת נכסים מ.י המטפלת במכירת הבנקים שבשליטת המדינה.



המדינה טוענת כי העובדים עושים שימוש בלתי לגיטימי בכוח השביתה. לטענת המדינה, שימוש זה פוגע בזכויות הקנייניות של המדינה, המחזיקה ב-57% ממניות דיסקונט, באמצעות פגיעה בהליך מכירת החזקתה בגרעין השליטה במניות דיסקונט, ופוגע בציבור המחזיק ב-43% ממניות דיסקונט.
המדינה טוענת כי בית הדין האזורי טעה בהעדיפו את זכותם של העובדים לנקוט בעיצומים בלתי לגיטימיים כלפי המדינה כבעלת מניות, על פני ההגנה על זכות הקניין שלה, כמו גם של שאר בעלי המניות מקרב הציבור, ועל האינטרס הציבורי הכללי בפרסום הדוחות הכספיים של דיסקונט.
עוד נטען כי המדינה היא זו שקוראת לעובדים לשוב לשולחן המו"מ, אך העובדים מעלים תנאי סף בלתי לגיטימי, ודרישות בלתי סבירות ביחס לעיגון מעמדם בבנק ולתמורות המגיעות להם כתוצאה ממכירת המניות.



עוד נטען כי העיצומים הננקטים על ידי העובדים אינם מכוונים כלפי המעביד. הם אף אינם מכוונים כלפי המדינה כריבון, אלא כלפי המדינה כבעלת מניות. במובן זה, מטרתה של השביתה היא כלכלית ? להשיג לעובדים הישגים הנובעים ממכירת גרעין השליטה במניות דיסקונט על ידי המדינה. בנסיבות אלה, טוענת המדינה, הצעדים הננקטים על ידי העובדים אינם לגיטימיים ועל כן יש להפסיקם.



ועד עובדי בנק דיסקונט הגיב אף הוא היום, באמצעות עו"ד בני כהן ודיצה רפאלי לביה"ד הארצי לעבודה על ערעורה של הנהלת הבנק. ועד הובדים טען כי מאחר שמדובר בסעד זמני ומאחר שהנהלת הבנק לא הצליחה להביא ראיה לקיומו של נזק מוכח, הרי לא נוצרו הנסיבות להתערב בשיקולי ביה"ד האזורי לעבודה, ובוודאי לא כאשר הסעד הזמני זהה לחלוטין לסעד העיקרי.



הצעדים הארגוניים ננקטו על ידי ועד העובדים כאשר כל תכליתם האטת תהליך ההפרטה המהיר טרם הבטחת זכויותיהם. העובדים טוענים כי התערבות בית הדין בהחלטת בית הדין האזורי, תוך מתן צו כנגד העיצומים ישלול מהם כל כוח בניהול המו"מ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully