וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בני גאון ירכוש 65% במנורה גאון, אם מנורה תזכה בקרן מבטחים

2.9.2004 / 13:45

שווי מנורה בעסקה - 70 מיליון שקל; מידרוג העניקה Aa2 למנורה לקראת ההתמודדות על מבטחים; לדברי מידרוג, מנורה נהנית מתזרימי מזומנים גבוהים ועקביים, הנובעים ברובם מעסקי הביטוח



גאון אחזקות, בבעלותו של בני גאון, קיבלה אופציה לרכישת אחזקות חברת הביטוח מנורה (65%) במנורה גאון. זאת, אם מנורה תזכה היום במכרז על רכישת קרן הפנסיה מבטחים. ככל הידוע השווי של מנורה גאון לעסקה יהיה 70 מיליון שקל, כלומר גאון ישלם 45.5 מיליון שקל על המניות. בני גאון מחזיק ב-35% מהאחזקות הנותרות במנורה גאון. הסיבה לעסקת האופציה היא התמודדותה של מנורה על מבטחים. אם תזכה מנורה במבטחים היא תמזג אותה יחד עם פעילות הפנסיה והגמל של מנורה גאון. ואולם במקרה כזה, מכיוון שמבטחים היא חברה ענקית עם נכסים של 10 מיליארד שקל, המיזוג יביא לכך שאחזקות גאון במנורה גאון ידוללו באופן ניכר.



ככל הידוע, גאון מעוניין להיות שחקן בתחום החיסכון הפנסיוני, ולכן מנורה נתנה לו את האופציה לרכוש את חלקה. מבחינתה של מנורה, אם היא רוכשת את מבטחים, היא יכולה לוותר על האחזקות שלה במנורה גאון, שכן הרכישה של מבטחים תציב אותה כאחד השחקנים המובילים בענף הביטוח הפנסיוני.



חברת מידרוג הודיעה אתמול כי החליטה להעניק דירוג של Aa2 (המקביל ל-AA אצל מעלות) למנורה. לצורך מימון רכישת מבטחים גייסה מנורה במאי 2004 כתבי התחייבות נדחים בסך 250 מיליון שקל.



לדברי מידרוג, מנורה נהנית מתזרימי מזומנים גבוהים ועקביים, הנובעים ברובם מעסקי הביטוח. למנורה תיק ביטוח חיים בהיקף של כ-8.3 מיליארד שקל. מידרוג מעריכה כי ההשקעה בקרן פנסיה עלולה לפגוע באופן מיידי בעודף ההון העצמי, שהינו אחד הפרמטרים לבחינת האיתנות הפיננסית של חברות ביטוח. ואולם הנהלת החברה מתכוונת לפעול להגדלת עודף ההון העצמי באמצעות צבירת רווחים שוטפים.



מנורה מציגה לאורך שנים רווחיות גבוהה בהשוואה לענף. בממוצע בשלוש השנים האחרונות חילקה מנורה דיווידנד בשיעור של 46% מהרווח. מנורה התחייבה לשמור על מדיניות חלוקת הדיווידנד שאפיינה את החברה.



למנורה אין חוב פיננסי. החברה מחזיקה בכמה השקעות נוספות הכוללות את מנורה גאון ונכסי מקרקעין. אחזקות אלה אינן משועבדות ומשפרות את הגמישות הפיננסית שלה. בעל השליטה במנורה הוא מנחם גורביץ', המכהן כיו"ר מועצת המנהלים ומנהלה הכללי. מנורה פעילה בכל ענפי הביטוח והיא חברת הביטוח החמישית בישראל, עם נתח של כ-7.8% בביטוח כללי וכ-9.5% בביטוח חיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully