וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: גיוון משלימה עלייה של 10% ביומיים

עומרי כהן

2.9.2004 / 23:30

אלביט מערכות מאבדת כ-5.5%. רדוויז'ן יורדת 1.2% - דיווחה על הזמנה מאוניברסיטת קליבלנד, אך התמורה בגינה שולמה ברבעון הראשון, צורפה לרשימת המניות המומלצות של CIBC

בהמתנה לעדכון הרבעוני של אינטל אשר יתפרסם בסיום המסחר, ולנתוני התעסוקה לחודש אוגוסט אשר צפויים להתפרסם מחר, פתחו היום המדדים המובילים בוול סטריט בעליות שערים קלות. נאסד"ק ודאו מוסיפים ב-0.2% כל אחד. אתמול עלה מדד נאסד"ק ב-0.7% ואילו מדד דאו ג'ונס רשם ירידה של 0.1%. זהו יומה הרביעי והאחרון של הוועידה הרפובליקנית בניו יורק וגם היום צפויים בשוקי המניות מחזורי מסחר נמוכים.

עיניי המשקיעים מופנות היום לענקית השבבים אינטל, אשר תעדכן בסיום המסחר את תחזיותיה לתוצאות הרבעון השלישי של השנה, חודש לפני סיומו. בחודש יולי העריכה אינטל כי תדווח על מכירות של 8.6-9.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי. קונצנזוס האנליסטים מצביע על האפשרות כי אינטל תעמיד היום תחזיותיה על להכנסות של 8.9 מיליארד דולר, אולם, אנליסטים רבים סבורים, לעומת זאת, כי אינטל תצמצם את טווח המכירות ל-8.8-9 מיליארד דולר. מכירות של 8.9 מיליארד דולר מהוות גידול של 10.6% לעומת הרבעון השני ו-13% לעומת הרבעון המקביל. זאת לעומת גידול ממוצע במכירות אינטל של 8% עד 9% בין הרבעון השני לשלישי. הנתונים אשר עשויים להיות בעייתיים יותר עבור אינטל הם רמת המלאים ושולי הרווח.

מחירה של חבית נפט עולה היום ב-65 סנט למחיר של 44.65 דולר בהמשך לעלייה של 4.5% אתמול, לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי דיווח כי עתודות הנפט הגולמי השבועיות הצטמקו במידה גדולה מהצפוי בשבוע שהסתיים ב-27 באוגוסט.

בית ההשקעות CIBC פירסם אתמול את רשימת החברות המועדפות שלו (Favorites), מבין הישראליות הנסחרות בארה"ב. בין המומלצות נכללות טבע, צ'ק פוינט, אמדוקס, אורבוטק, DSPG, אם סיסטמס, אודיוקדס, רדוויז'ן, סרגון, טאוור, רדוור ואלביט מערכות.

החברות החדשות ברשימת המומלצים הן רדוויז'ן ואם סיסטמס . ב-CIBC סבורים כי שעורי הצמיחה של אם סיסטמס גבוהים מהמתחרות - החברה נחשבת לחלוצה טכנולוגית בתחום הפלאש והוכיחה את יכולתה לנהל צמיחה לאורך זמן. נתונים אלה מצדיקים, לדעתם, את ההשקעה במניה, הנסחרת כעת במכפיל 23 לשנה הנוכחית, למרות שתמחור זה אינו זול בהשוואה למתחרותיה סנדיסק ולקסר. מניית אם סיסטמס עולה כעת ב-0.5% למחיר של 11.9 דולר.

רדוויז'ן נוספה לרשימה, שכן ב-CIBC סבורים שהמניה ירדה למחיר כניסה מעניין. בבית ההשקעות מעריכים כי היקף המכירות של רדויז'ן יצמח באופן משמעותי בשנים הקרובות וכאשר יהיה משמעותי דיו, קיים סיכוי טוב שהחברה תירכש על ידי אחת מיצרניות ציוד התקשורת הגדולות. עוד הם רואים באסטרטגיה של שיתופי הפעולה הקיימים עם חברות הענק מיקרוסופט וסיסקו נדבך עיקרי בהצלחת החברה. לדעתם, לא מן הנמנע כי בסופו של דבר תירכש החברה על ידי אחת מהן. מחיר היעד של המניה נותר 15 דולר, 47% מעל למחיר הנוכחי העומד על 10.2 דולר.

רדוויז'ן גם דיווחה היום כי אוניברסיטת Case בקליבלנד אוהיו, בחרה בפלטפורמת תקשורת המולטימדיה, לשירותי ועידות- וידאו לצוות העובדים שלה ולתלמידיה. עם זאת, מרדוויז'ן נמסר, כי העסקה נסגרה כבר במהלך הרבעון הראשון של 2004 וההכנסות ממנה נכללו במאזנים של אותו הרבעון. רדוויז'ן יורדת כעת ב-1.2% למחיר של 10.1 דולר.

מניית גיוון אימג'ינג מוסיפה 3.5% למחיר של 39.1 דולר, לאחר שעלתה אתמול ב-6.3%. מניית טבע מאבדת 0.6% ל-26.3 דולר, לאחר שאיבדה אמש 2.8%. אלביט מערכות נופלת 5.6% למחיר של 19.8 דולר במחזור גבוה מהממוצע.

סקירת טרום מסחר

אמש נסגר יום המסחר עם עלייה של 0.7% במדד הנאסד"ק וירידה של 0.1% במדד הדאו ג'ונס. על פי החוזים, צפוי יום המסחר להיפתח ללא שינוי ניכר במדדים. זהו יומה הרביעי והאחרון של הוועידה הרפובליקנית בעיר והצפי הוא גם היום למחזורים קטנים, בהמתנה לעדכון הרבעוני של אינטל אשר יתפרסם היום לאחר המסחר ולנתוני התעסוקה לחודש אוגוסט אשר צפויים להתפרסם מחר בבוקר.

היום תפרסם ענקית השבבים אינטל עדכון לרבעון השלישי, חודש לפני סיומו. על פי תחזית קונצנזוס האנליסטים, אינטל תעדכן את תחזית המכירות שנתנה בחודש יולי לרבעון השלישי להכנסות של 8.6-9.2 מיליארד דולר, כך שהיא תתכנס להכנסות של 8.9 מיליארד דולר. אנליסטים רבים סבורים, לעומת זאת, כי אינטל תצמצם את טווח המכירות ל-8.8-9 מיליארד דולר. מכירות של 8.9 מיליארד דולר מהוות גידול של 10.6% לעומת הרבעון השני ו-13% לעומת הרבעון המקביל. זאת לעומת גידול ממוצע במכירות אינטל של 8% עד 9% בין הרבעון השני לשלישי. הנתונים אשר עשויים להיות בעייתיים יותר עבור אינטל הם רמת המלאים ושולי הרווח.

מחיר הנפט עלה אתמול ביותר ב-4.5% לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי דיווח כי עתודות הנפט הגולמי השבועיות הצטמקו במידה גדולה מהצפוי בשבוע שהסתיים ב-27 באוגוסט. החוזים על הנפט לאוקטובר נסגרו במחיר של 44 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בית ההשקעות CIBC פרסם אתמול את רשימת החברות המועדפות שלו (Favorites), מבין הישראליות הנסחרות בארה"ב. בין המומלצות נכללות טבע, צ'ק פוינט, אמדוקס, אורבוטק, DSPG, אם סיסטמס, אודיוקדס, רדוויז'ן, סרגון, טאוור, רדוור ואלביט מערכות.

החברות החדשות ברשימת המומלצים הן רדוויז'ן ואם סיסטמס . ב-CIBC סבורים כי שעורי הצמיחה של אם סיסטמס גבוהים מהמתחרות, החברה נחשבת לחלוצה טכנולוגית בתחום הפלאש והוכיחה את יכולתה לנהל צמיחה לאורך זמן. נתונים אלה מצדיקים, לדעתם, את ההשקעה במניה, הנסחרת כעת במכפיל 23 לשנה הנוכחית, למרות שתמחור זה אינו זול בהשוואה למתחרותיה סנדיסק ולקסר.

רדוויז'ן נוספה לרשימה שכן ב-CIBC סבורים שהמניה ירדה למחיר כניסה מעניין. בבית ההשקעות מעריכים כי היקף המכירות של רדויז'ן יצמח באופן משמעותי בשנים הקרובות וכאשר יהיה משמעותי דיו, קיים סיכוי טוב שהחברה תירכש על ידי אחת מיצרניות ציוד התקשורת הגדולות. עוד הם רואים באסטרטגיה של שיתופי הפעולה הקיימים עם חברות הענק מיקרוסופט וסיסקו נדבך עיקרי בהצלחת החברה. לדעתם, לא מן הנמנע כי בסופו של דבר תירכש החברה על ידי אחת מהן. מחיר היעד של המניה נותר 15 דולר, 47% מעל למחיר הנוכחי העומד על 10.2 דולר.

מן החברות המומלצות נגרעו ECI, בגלל קרבתה למחיר היעד, פאנדטק וצורן. מניית גיוון אימג'ינג עשויה להמשיך ולרכז היום עניין לאחר שעלתה אתמול ב- 6.3% למחיר של 37.7 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully