וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: גיוון אימג'ינג טיפסה בכ-4%

עומרי כהן

2.9.2004 / 23:53

טבע איבדה עוד 1.8% - ירדה 9% ב-4 ימים. רדוויז'ן טיפסה 5.8% - ב-CIBC הותירו מחיר היעד למניה על 15 דולר. אמדוקס הוסיפה 2% -זכתה להמלצת "החזק" מסמית' ברני

פתיחה מהוססת בבורסות וול סטריט הסתיימה הערב בעליות שערים נאות. מדד נאסד"ק עלה ב-1.2% לרמה של 1,873 נקודות, ומדד דאו ג'ונס הוסיף 1.2% ל-10,290 נקודות. היום גם מסתיימת הוועידה הרפובליקאית, שנערכה בארבעת הימים האחרונים בניו יורק.

עיני המשקיעים הופנו היום לענקית השבבים אינטל, אשר צפויה במהלך הלילה לעדכן את תחזיותיה לתוצאות הרבעון השלישי של השנה, חודש לפני סיומו. בחודש יולי העריכה אינטל כי תדווח על מכירות של 8.6-9.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי. ממוצע האנליסטים מצביע על האפשרות כי אינטל תעמיד היום תחזיותיה על הכנסות של 8.9 מיליארד דולר - 10.6% לעומת הרבעון השני ו-13% לעומת הרבעון המקביל. זאת לעומת גידול ממוצע במכירות של 8% עד 9% בין הרבעון השני לשלישי. הנתונים אשר עשויים להיות בעייתיים יותר עבור אינטל הם רמת המלאים ושולי הרווח.

מחר יפורסמו בארה"ב נתוני התעסוקה לחודש אוגוסט. ציפיות הכלכלנים מצביעות על תוספת של 150 משרות לשוק העבודה האמריקאי, לאחר גידול נמוך של 32 אלף משרות בלבד שנרשם ביולי. שיעור האבטלה צפוי להישאר ברמתו מיולי - 5.5%. מבין המניות הישראליות הנסחרות בניו יורק טיפסה מניית גיוון אימג'ינג ב-4.3% למחיר של 39.4 דולר והשלימה עלייה של 11% ביומיים. מנגד, ירדה טבע ב-1.8% ל-26 דולר והשלימה ירידה של 9% בארבעת ימי המסחר האחרונים.

בית ההשקעות CIBC פירסם את רשימת החברות המועדפות שלו (Favorites), מבין הישראליות הנסחרות בארה"ב. בין המומלצות נכללות טבע, צ'ק פוינט, אמדוקס, אורבוטק, DSPG, אודיוקדס, סרגון, טאוור, רדוור, אלביט מערכות, אם סיסטמס ורדוויז'ן. שתי האחרונות צורפו לרשימה - צורן, אי.סי.איי ופאנדטק הוצאו ממנה.

ב-CIBC סבורים כי שיעורי הצמיחה של אם סיסטמס גבוהים מהמתחרות - החברה נחשבת לחלוצה טכנולוגית בתחום הפלאש והוכיחה את יכולתה לנהל צמיחה לאורך זמן. נתונים אלה מצדיקים, לדעתם, את ההשקעה במניה, הנסחרת כעת במכפיל 23 לשנה הנוכחית, למרות שתמחור זה אינו זול בהשוואה למתחרותיה, סנדיסק ולקסר. מניית אם סיסטמס עלתה היום ב-0.2% למחיר של 11.9 דולר.

רדוויז'ן נוספה לרשימה, שכן ב-CIBC סבורים שהמניה ירדה למחיר כניסה מעניין. בבית ההשקעות מעריכים כי היקף המכירות של רדוויז'ן יצמח באופן משמעותי בשנים הקרובות וכאשר יהיה משמעותי דיו, קיים סיכוי טוב שהחברה תירכש על ידי אחת מיצרניות ציוד התקשורת הגדולות. לחברה שיתופי פעולה קיימים עם חברות הענק מיקרוסופט וסיסקו, ולדעת האנליסטים, לא מן הנמנע כי בסופו של דבר אחת מהן תרכוש את רדוויז'ן. מחיר היעד של CIBC לרדוויז'ן נותר 15 דולר והמניה עלתה היום ב-5.8% ל-10.8 דולרים.

רדוויז'ן גם דיווחה כי אוניברסיטת Case בקליבלנד אוהיו בחרה בפלטפורמת תקשורת המולטימדיה, לשירותי ועידות וידיאו לצוות העובדים שלה ולתלמידיה. עם זאת, מרדוויז'ן נמסר כי העסקה נסגרה כבר במהלך הרבעון הראשון של 2004 וההכנסות ממנה נכללו במאזנים של אותו הרבעון.

מניית אמדוקס הוסיפה 2% ל-20.6 דולר, לאחר שבבית ההשקעות סמית' ברני מקבוצת סיטיגרופ החלו לסקר את המניה בהמלצת "החזק" ובצירוף מחיר יעד של 23 דולר. כמו כן דיווחה מתחרתה של אמדוקס, פורטל האמריקאית, כי חתמה על הסכם מסגרת עם ענקית הסלולר הבריטית וודאפון, המגדיר מראש רמות שירות ותמחור עבור כל הפרויקטים העתידיים בין החברות. לפני חודש וחצי דיווחה אמדוקס בגאווה על כך שחתמה הסכם דומה עם וודאפון. אמדוקס העריכה אז כי ההישג מיצב אותה כספקית פתרונות גלובליים עבור קבוצהת וודאפון כולה.

אלביט מערכות נסחרה בירידה של 5.8% למחיר של 19.8 דולר. בחדרי ההשקעות הסבירו את הסיבה לירידה החדה במניה, בעובדה לפיה בוול סטריט החלה אלביט מערכות כבר היום להיסחר במחיר שלאחר הדיבידנד, כיוון שהיום הקובע לחלוקת הדיבידנד בוול סטריט היה כבר אתמול. החברה תחלק בחודש הבא לבעליה דיבידנד של כ-72 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully