וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: טבע עלתה ב-1.2%

נתן שבע

5.9.2004 / 17:18

בשל רכישה חוזרת של מניותיה. עליות שערים במניות חברות הביטוח על רקע הרכישה של קרנות הפנסיה. דלק קידוחים הוסיפה 3.2% בעקבות חוזה חדש. מגל עלתה ב-7.4%. המעו"ף עלה ב-0.5%


בבורסה בתל אביב התנהל המסחר במשך רוב שעות היום בעליות שערים קלות שבסיומן עלו המדדים המובילים בכ-0.5%. פעילים בשוק המקומי העריכו הבוקר כי שבוע המסחר בבורסה המקומית ימשיך להיות מושפע מהמסחר בבורסות בעולם, ממחירי הנפט ומאיומי טרור עולמיים.

דודו הולצמן מהבנק הבינלאומי העריך הבוקר כי פחתו הלחצים השליליים שפגעו בבורסה בתקופה האחרונה. להערכתו, השוק יתקן בתקופה הקרובה. "חלק מהירידות שראינו בתקופה האחרונה נגרמו מסנטימנט שלילי של השווקים בארה"ב. להערכתי, ככל שיתקרב מועד הבחירות בארה"ב יתקן גם השוק האמריקאי - מה שיקרין באופן חיובי על הבורסה בת"א", אמר.

מדד המעו"ף עלה ב-0.5% לרמה של 521.65 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף 0.4% לרמה של 551.74 נקודות ומדד התל טק 15 התחזק ב-0.3% לרמה של 386.89 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-300 מיליון שקל.

בוול סטריט הסתיים שבוע המסחר בירידות שערים, כשמדד הנאסד"ק מאבד 1.6% בעקבות הפחתת התחזית של אינטל לרבעון השלישי, שהובילה לירידות שערים במגזר הטכנולוגי כולו. מדד הדאו ג'ונס הגיב בשיעור מתון יותר ונחלש ב-0.3% בעקבות פרסום דו"ח התעסוקה, שהצביע על שיפור בתעסוקה במשק האמריקאי בחודש אוגוסט.

מדד התעסוקה בארה"ב, שהצביע על גידול של 144 אלף במקומות העבודה באוגוסט, לעומת תחזית לתוספת של 150 אלף מקומות, ועל ירידה של שיעור האבטלה מ-5.5% ל-5.4%, השפיע גם על שוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.099% לרמה של 4.293%.

אינדיקטור כלכלי אחר שמשפיע על הצמיחה בכלכלה העולמית הם מחירי הנפט, שבשבוע שעבר השלימו עלייה שבועית של 2%. מחיר הזהב השחור מסרב לרדת בעקבות איומי הטרור על קווי הנפט בעיראק ועקב המשבר בין הממשלה הרוסית לענקית הנפט יוקוס, שאיימה כי ייתכן שתיאלץ לעצור את התפוקה בעקבות החלטת בית משפט במוסקווה להקפיא את חשבונות הבנק של החברה. מחיר החוזים על הנפט הגולמי למסירה באוקטובר ירדו בסוף השבוע ב-7 סנט לרמה של 43.99 דולר לחבית במסחר בניו יורק.

אצלנו, שוק המט"ח המקומי הסתיים בסוף השבוע בהמתנה לנתוני המקרו מארה"ב והמטבע האמריקאי נותר ללא שינוי ברמה של 4.513 שקלים. היום אין מסחר בדולר ובמסגרת המסחר באופציות התחזק הדולר ב-0.11% לרמה של 4.518 שקלים.

טבע, שמנייתה איבדה מתחילת השנה כ-5% והשילה 23% משיאה בסוף יוני, החליטה על רכישה חוזרת של מניותיה ושטרי הון בהיקף של 300 מיליון דולר. מנכ"ל טבע, ישראל מקוב, אמר בסוף השבוע כי השווי הנוכחי של החברה מהווה הזדמנות טובה לרכישת המניות ושטרי ההון בהסתכלות ארוכת טווח. בתגובה לידיעות הוסיפה מניית החברה 1.2% במחזור של 41 מיליון שקל.

קבוצת ים תטיס חתמה על חוזה נוסף לאספקת גז טבעי עם בז"ן בהיקף של 75-120 מיליון דולר לטווח של 10 שנים. מניות השותפים בקבוצה הגיבו לידיעה, כשדלק קידוחים התחזקה ב-3.2% ואבנר עלתה ב-1.5%.

מניית אלביט מערכות עלתה ב-2.2% במחזור של 12 מיליון שקל כשהמועד הקובע לחלוקת הדיווידנד לבעלי המניות בסך 72.5 מיליון דולר יחול ביום שלישי.

מניות חברות הביטוח המשיכו לרכז עניין, לאחר שבסוף השבוע הושלמה מכירת קרנות הפנסיה החדשות לחברות הביטוח. ביום חמישי רכשה מנורה את קרן מבטחים החדשה; מגדל רכשה את מקפת ומיטבית נמכרה ביום שישי לכלל ביטוח. מניות חברות הביטוח הגיבו בעליות שערים לרכישת הקרנות, כשמניית מגדל עלתה ב-1.1%, מנורה התחזקה 2.8% וכלל ביטוח הוסיפה 0.4%.

בהמתנה לפרסום המלצות ועדת בכר לרפורמה בשוק ההון במהלך השבוע נסחרות מניות הבנקים במגמה מעורבת כשמניית פועלים התחזקה ב-0.2% ולאומי ירדה ב-0.3%. מניית דיסקונט נחלשה ב-0.3%.

איתוראן הוסיפה 3.8% בעקבות חתימה על הסכם של החברה הבת טלמטיקס עם חברה קוריאנית להקמת מערכת איתור בקוריאה הדרומית בהיקף כולל של 20 מיליון דולר.

מבין המניות הדואליות נציין את גיוון אימג'ינג, שהתחזקה ב-10% בשבועיים האחרונים והוסיפה היום 2.2%; פרטנר עלתה ב-3.1%, ואלווריון איבדה 1.9%. מגל התחזקה על רקע האירועים הבטחוניים ועלתה ב-7.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully