וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ב-UBS אופטימים מדו"חות שני הבנקים הגדולים

אלי דניאל

5.9.2004 / 14:49

רווחי הפועלים יסתכמו השנה בכ-1.8 מיליארד שקל בעוד שאלה של לאומי יגיעו ל-1.82 מיליארד שקל. בבנק ההשקעות מותירים המלצת "קנייה" למניות הפועלים ולאומי

הביצועים החיוביים אותם הציגו במהלך הרבעון השני שני הבנקים הגדולים בישראל - הפועלים ולאומי , זוכים להערכה מבנק ההשקעות השווייצי UBS אשר מותיר למניות בנקים אלה המלצת "קנייה" במקביל לשדרוג מחירי היעד כלפי מעלה. כך, מניית הפועלים זוכה למחיר יעד של 15.4 שקלים, הגבוה בכ-26% ממחיר השוק שלה, בעוד שמניית לאומי זוכה למחיר יעד של 11.8 שקלים, העולה בכ-30% על מחירה בבורסה.

בהתייחסו לבנק הפועלים מציין האנליסט מיכאל קלאר כי הרווח הגבוה מן הצפוי אותו הציג הבנק, רווח של 534 מיליון שקל, נבע, בין היתר, מרווחי מימון גבוהים מכפי שנחזה תחילה, אם כי בה בעת ההפרשות לחובות מסופקים היו גבוהות מהצפוי כאשר שיעורן מסך האשראי לציבור הגיע ל-1.03%.

שיעור זה, על אף ששיקף ירידה לעומת הרבעון המקביל (1.39%), היה גבוה משיעור של 0.9% שנרשם ברבעון הפותח של השנה כמו גם מתחזית הבנק השווייצי לשיעור הפרשה של חובות מסופקים לסך אשראי לציבור בהיקף של 0.88%. קלאר אף טורח לציין כי בבנק לאומי היוו ההפרשות לחובות מסופקים 0.62% בלבד מהיקף האשראי לציבור אותו העניק הבנק.

ב-UBS מעלים את תחזית הרווח של הפועלים לשנה הנוכחית ולשנה הבאה. כך, תחזית הרווח לשנת 2004 עודכנה כלפי מעלה ב-22 מיליון שקל, לרמה של כ-1.8 מיליארד שקל, ואילו התחזית לשנה הבאה הועלתה ב-88 מיליון שקל לרמה של כ-2.08 מיליארד שקל. לשדרוג זה תרם גם השינוי כלפי מטה שנרשם בשיעור מס החברות בישראל.

באשר לבנק לאומי, הרי שכאמור, קלאר משדרג גם את תחזיתו באשר לביצועי בנק זה בשנת 2004 ובשנת 2005. על פי תחזיתו העדכנית, לאומי יראה בשנה זו רווח של כ-1.82 מיליארד שקל. באשר לשנה הבאה, הרי שעל פי אומדנו החדש של קלאר, יציג לאומי רווח הגבוה ב-331 מיליון שקל מהאומדן הקודם, קרי, רווח של 1.97 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully