וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: אגיס זינקה ב-4.2%

נתן שבע

6.9.2004 / 17:08

המעו"ף עלה ב-0.2%. מחזורי המסחר המשיכו להיות נמוכים. GTC נדל"ן התחזקה 6.9% ביום המסחר הראשון למניותיה. אפריקה ישראל זינקה 3.3%. סולבר הודיעה על רכישה חוזרת של מניותיה


המסחר היום בתל אביב התנהל במרבית שעות היום בתנודתיות סביב המדדים המובילים, ובנטייה לעליות שערים קלות, כשבסיום המסחר עלו המדדים בכ-0.2%. פעילים בשוק המקומי העריכו הבוקר כי שוק המניות לא יקבל תפנית דרמטית בתקופה הקרובה ויטה לתנועה "רחבה" סביב המדדים ולמסחר סלקטיוווי במחזורים נמוכים. לעומת שוק המניות, השוק הסולידי חזר להתעורר, כשהאפיקים השקליים והצמודים מרכזים פעילות ערה. בעולם היום לא מתקיים מסחר בבורסה בארה"ב עקב "יום העבודה".

מדד המעו"ף הוסיף 0.2% לרמה של 522.73 נקודות; מדד תל אביב 100 עלה ב-0.1% לרמה של 552.2נקודות; מדד התל טק 15 התחזק ב-0.3% לרמה של 386.57 נקודות. מחזור המסחר המשיך להיות נמוך והסתכם ב-315 מיליון שקל.

במגזר התרופות בלטה היום בעליות מניית אגיס שזינקה ב-4.2% על רקע דבריו של המנכ"ל, רפי לבל, בכנס שנערך אתמול, כי האישור לשווק תרופת המזלמין יתקבל מוקדם מהצפוי וככל הנראה בחודש הקרוב. מכירות התרופה מוערכות בכ-40 מיליון דולר בשנה, אך לאגיס לא צפויה תקופת בלעדיות ארוכה על התרופה.

מניית טבע המשיכה במסע ההתאוששות, לאחר ירידה של כ-9% בשבוע שעבר, והוסיפה עוד 0.5% במחזור של 27 מיליון שקל. ההתאוששות במניה באה לאחר שהחברה הודיע בסוף השבוע על רכישה חוזרת של מניותיה.

אפריקה ישראל בלטה אף היא בעלייה חדה של 3.3%, לאחר הפרסום אתמול כי החברה מכרה 230 דירות באיזור הוול סטריט, כשמחיר דירה ממוצעת מסתכם ב-900 אלף דולר. החברה פירסמה תשקיף ביום חמישי להנפקת אחת החטיבות שלה, אפריקה נכסים מניבים.

מניות הבנקים הגדולים המשיכו לרכז עניין בעקבות הידיעה מבית ההשקעות UBS, שהותיר אתמול המלצת "קנייה" למניות הבנקים לאומי ופועלים , במקביל להעלאת מחיר היעד. הבוקר פורסם ב"הארץ" שבנק דיסקונט צפוי לשלם פיצויים בסך 20 מיליון דולר לבעלי הכספות שנשדדו ביולי 2002.

ועוד בעסקי הבנקאות - המפקח על הבנקים, יואב להמן, יוציא היום, ככל הנראה, הוראות חדשות לבנקים, לפיהן נאסר עליהם לאשר ללקוחות חריגה ממסגרות האשראי. מניות הבנקים הגיבות במגמה מעורבת לידיעה, כשהפועלים עלתה ב-0.7% במחזור הגבוה במשק - 33 מיליון שקל, לאומי נחלשה ב-0.7% ודיסקונט הוסיפה 1.6%.

חברות חיפושי הנפט והגז בכותרות בימים האחרונים ולאו דווקא בעקבות מחירי הנפט. לפידות , שגייסה ביום חמישי 61 מיליון שקל בהנפקה, דיווחה אתמול על מציאת באר נפט חדשה בשדה חלץ ממנו ניתן להפיק 750 אלף חביות נפט בשווי כולל של 25 מיליון דולר. המניה, שאתמול זינקה ב-8%, התממשה היום ב-5.5%. גבעות עולם התממשה אף היא בירידה של 2.5%, לאחר שהשלימה זינוק של 37% בשלושה שבועות

קבוצת ים תטיס ממשיכה לקבל הזמנות, ואתמול פורסם כי החברה חתמה על הסכם לאספקת גז טבעי עם בז"ן בהיקף של 75-120 מיליון דולר. מניית השותפה לקבוצה דלק קידוחים הוסיפה היום עוד 1.5%, אבנר איבדה דווקא 0.7%.

מניות חברות הביטוח המשיכו לרכז עניין על רקע רכישת קרנות הפנסיה. הבוקר התבטא ב"הארץ" בכיר שעוסק בהערכות שווי, כי המחירים ששולמו בעבור הקרנות אינם מוצדקים. מניות חברות הביטוח הגיבו במגמה מעורבת כשמניית מנורה ירדה ב-1.6%,מגדל איבדה 0.2% וכלל ביטוח נותרה ללא שינוי.

היום החל המסחר בניירות הערך של GTC נדל"ן, כשמניית החברה זינקה 7% במחזור של 2.1 מיליון שקל.החברה סיימה בהצלחה ביום חמישי גיוס הון של כ-134 מיליון שקל בהנפקה באמצעות מניות, אג"ח להמרה וכתבי אופציות.

מניית על בד איבדה 0.6% למרות המלצת "קנייה" של בנק אגוד, שנוקב במחיר יעד הגבוה ב-23% משער המניה בו פתחה הבוקר את המסחר.

לאחר הדו"חות הגרועים שהציגה סולבר בשבוע שעבר, בעקבותיהם צנחה מניית החברה ביותר מ-23%, הודיעה היום דירקטוריון החברה על רכישה חוזרת של עד 3% ממניות וכתבי האופציה של החברה. בעקבות הידיעה התחזקה מניית סולבר ב-1.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully