וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: פועלים התחזקה ב-1.8%

נתן שבע

8.9.2004 / 17:09

לקראת הדיווידנד שיחולק מחר. אגיס שינתה כיוון ואיבדה 1.4%. אלווריון הגיבה לפער ארביטראז' וזינקה ב-5.7%. תשובה מכר מניות קבוצת דלק ב-30 מיליון שקל

המסחר בבורסה בתל אביב התנהל בהמשך רוב שעות היום בתנודתיות סביב המדדים המובילים כשבסיומו עלו המדדים בכ-0.3%. פעילים בשוק המקומי ציינו הבוקר כי חזרתם של בתי ההשקעות הזרים מחופשת הקיץ ניכרת בשווקים כשאלה החלו ברכישת מניות, דבר שעשוי לתמוך בשוק ולהגדיל את היקפי המסחר.

מדד המעו"ף התחזק ב-0.2% לרמה של 528.81 נקודות, מדד תל אביב 100 עלה ב-0.3% לרמה של 558.69נקודות ומדד התל טק 15 הוסיף 0.6% לרמה של 395.91 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-485 מיליון שקל - גבוה יחסית לימים האחרונים.

אתמול נפתח שבוע המסחר בבורסה בארה"ב בעליות שערים כשמדד הנאסד"ק עלה ב-0.8% ומדד הדאו ג'ונס עלה בשיעור דומה. העליות באו בעקבות הירידה במחיר הנפט ובעקבות הצהרת סעודיה כי היא מוכנה להפחית במחיר הנפט לארה"ב ואירופה.

מחיר החוזים על נפט גולמי למסירה בחודש אוקטובר ירד ב-1.5% ונסגר ברמה של 43.31 דולר לחבית במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק. לירידה במחיר הנפט תרמו דברי נשיא אופ"ק כי קיים היצע יתר של כ-1.5 מיליון חביות נפט ליום בשווקים העולמיים. עם זאת, רמת המחירים הנוכחית גבוהה ב-50% מרמת מחירי הנפט בתקופה המקבילה לפני שנה. סופת ההוריקן "פרנסס" הסבה פחות נזק מהצפוי ולא פגעה באסדות הנפט המוצבות במפרץ מקסיקו.

בשוק הסולידי בארה"ב התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ירדה ב-0.047% לרמה של 4.246% על רקע הערכות כי קצב צמיחת כלכלת ארה"ב במחצית השנייה של השנה יהיה נמוך מתחזיות הבנק הפדרלי. ואצלנו התשואה על השחר בסדרה 2681 ירדה ב-0.03% לרמה של 7.46%. מניית טבע התחזקה ב-2.4% במחזור של 43 מיליון שקל בעקבות מספר ידיעות חיוביות בימים האחרונים. מסע ההתאוששות של המניה החל בסוף השבוע בעקבות ההודעה של החברה על רכישה חוזרת של מניותיה. רוח גבית קיבלה אתמול המניה בעקבות הידיעה על תוצאות ביניים חיוביות בניסוי בתרופה אג'ילקט המיועד לטיפול בחולי פרקינסון. היום נודע כי טבע ואימפקס השיקו בארה"ב גירסה גנרית לתרופת הפרילוסק בעלת מכירות שנתיות של 1.2 מיליארד דולר.

תדיראן קשר הודיעה אתמול כי תבצע רכישה חוזרת של מניותיה עד לסכום של 25 מיליון דולר. היום איבדה מניית החברה 0.8%.

גיוון ממשיכה לרכז עניין בעקבות תוצאות חקירת הוועדה ממשרד הבריאות שלא מצאה קשר בין מותו של חולה לנטילת הגלולה של החברה. מניית גיוון נחלשה ב-0.3%.

אגיס, שהתאוששה ביומיים האחרונים ב-6.5% בעקבות מצגות שעורכת החברה בפני אנליסטים, שינתה היום כיוון ואיבדה 1.4%.

היום חל יום האקס דיווידנד באלביט מערכות (אלבמע :ת"א) כשמניית החברה ריכזה מחזור גבוה - 33 מיליון שקל וירדה ב-1.1%. אתמול ריכזה המניה מחזור גדול, כשאת עיקר הפעילות ריכזו מכירות של "נטואיסטים" ל"ברוטואיסטים" על מנת לחסוך בתשלום המס. היום נמשך המהלך ש"הברוטואיסטים" מוכרים חזרה את המניות ל"נטואיסטים".

במניות הבנקים נרשמה מגמה מעורבת. היום חל היום הקובע לחלוקת דיווידנד למחזיקי מניות בנק הפועלים כשהמניה התחזקה ב-1.8% במחזור של 56 מיליון שקל, מניית לאומי (לאומי :ת"א) עלתה ב-0.8%, דיסקונט ירדה ב-0.2%.

במגזר הכימיה המשיכה כי"ל לסבול מלחץ שלילי ונחלשה בעוד 1.7%, מכתשים אגן איבדה 0.4%.

מניית קבוצת דלק ריכזו מחזור של 33 מיליון שקל בעקבות מכירת חבילת מניות של יצחק תשובה בהיקף של 30 מיליון שקל במחיר 370 שקל, נמוך ב-0.6% מהמחיר בו פתחה המניה את המסחר היום. בסיום נותרה המניה ללא שינוי.

עוד בלטה היום בעלייה חדה מניית רבינטקס שעלתה ב-5.9% במחזור של 4 מליון שקל.

מבין המניות הדואליות נציין כי אלווריון הגיבה לפער ארביטראז' וזינקה ב-5.7% פרטנר עלתה ב-0.3% וליפמן ירדה ב-1.6%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully