וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מרקורי נפלה ב-4.5%

עומרי כהן

8.9.2004 / 23:05

בעקבות שמועות בשוק על אזהרת רווח אפשרית ברבעון השלישי. קומברס ירדה ב-3.5% לקראת פרסום הדו"חות. טבע עלתה ב-0.3% - תחל בשיווק ה-Omprezole של אימפקס

בבורסות של וול סטריט נסחרו היום המדדים המובילים בתנודתיות נמוכה למדי, לאחר שגם נאומו של גרינספאן ופרסום ספר הבז' לא הוציאו את המשקיעים משלוותם. את המסחר סיים מדד נאסד"ק בירידה של 0.4% לרמה של 1,850 נקודות. מדד דאו ג'ונס איבד 0.3% ל-10,313 נקודות.

נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, נאם היום בפני ועדת התקציב של בית הנבחרים, ואמר כי ישנן עדויות לכך שכלכלת ארה"ב יצאה מתקופת החולשה שפקדה אותה לאחרונה, וכי התאוששותה שבה וצוברת תאוצה. בהתייחסו לעליות האחרונות במחירי הנפט, אמר גרינספאן כי נראה שנסיקת מחירי הנפט לא הסבה נזק בלתי הפיך בחזית האינפלציה. לדבריו, למרות העלייה במחירי הנפט במהלך אמצע חודש אוגוסט, האינפלציה ותחזיות האינפלציה הלכו וירדו בחודשים האחרונים. מחירה של חבית נפט גולמי ירד היום ב-56 סנט ל-42.75 דולר.

ב"ספר הבז'" שפורסם היום, העריך הבנק הפדרלי המרכזי כי במהלך ששת השבועות האחרונים נרשמה האטה בצמיחה הכלכלית באזורים רבים בארה"ב. זאת למרות שהכלכלה האמריקאית בכללותה המשיכה לצמוח לקראת סוף יולי ובמהלך חודש אוגוסט. "ספר הבז'", הסקר הכלכלי התקופתי של הבנק הפדרלי אשר מתבסס על דו"חות של 12 הבנקים המחוזיים, קבע עוד כי נמשכת ההתאוששות בשוק התעסוקה במרבית המחוזות, אולם ציין כי "קיים חוסר איזון מסוים בין המגזרים השונים".

בקרב המניות הישראליות בניו יורק נסחרו קומברס והחברות הבנות, ורינט ואולטיקום, לקראת התוצאות לרבעון השני. עם סיום המסחר דיווחה קומברס על תוצאות טובות יותר מתחזיות האנליסטים. הכנסות הרבעון השני גדלו ב-5.4% בהשוואה לרבעון הקודם, והסתכמו ב-233.4 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-13.3 מיליון דולר, ובניכוי הוצאות חד-פעמיות הסתכמו רווחי הפרופורמה ב-13.7 מיליון דולר, או 7 סנט למניה. תחזיות האנליסטים הצביעו על רווח פרופורמה של 5 סנט למניה במחזור מכירות של 227 מיליון דולר. מניית קומברס (CMVT:NASDAQ) ירדה היום ב-3.5% למחיר של 17.5 דולר, לאחר עלייה של כ-17% ממחצית חודש אוגוסט.

במקביל, דיווחה חברת הסלולר השנייה בגודלה בארה"ב, סינגולר וויירלס, על השקת שירות מסרים מאוחדים ללקוחותיה, המבוסס על פתרון המסרים המאוחדים של קומברס. פתרון התקשורת המיידית של קומברס יאפשר לסינגולר להעלות את התנועה ברשת, למשוך לקוחות חדשים ולקדם מכירת מכשירים ושירותים מתקדמים.

ורינט (VRNT:NASDAQ), המפתחת מערכות לניטור קול, וידיאו ונתונים, איבדה 0.9% למחיר של 32.2 דולר. ורינט, ששווי השוק שלה קרוב למיליארד דולר, היכתה גם היא את התחזיות המוקדמות, כאשר דיווחה ברבעון השני על הכנסות של 60.2 מיליון דולר, גידול של 28% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב-5.7 מיליון דולר, ובניכוי הוצאות חד פעמיות הסתכמו רווחי הפרופורמה ב-6.4 מיליון דולר, או 20 סנט למניה. תחזיות האנליסטים הצביעה על רווח פרופורמה צפוי של 19 סנט למניה במחזור מכירות של 59 מיליון דולר.

מניית אולטיקום (ULCM:NASDAQ) ירדה ב-0.5% ל-10.5 דולר. אולטיקום הרוויחה ברבעון השני 4 מיליון דולר, או 9 סנט למניה, במחזור מכירות של 16.1 מיליון דולר.

מניית טבע (TEVA:NASDAQ) הוסיפה 0.7% ל-27.7 דולר לאחר שחברת התרופות האמריקאית Impax, שותפה אסטרטגית של טבע, הודיעה כי טבע החלה בשיווק קפסולות ה-Omprezole - גרסה גנרית לתרופת ה-Prilosec של אסטרה זנקה המיועדת לטיפול בכיב קיבה ובצרבת. היקף המכירות השנתי של התרופה מוערך ב-1.2 מיליארד דולר.

מרקורי (MERQ:NASDAQ) נפלה ב-4.5% למחיר של 33.1 דולר במחזור גבוה של למעלה מ-3.5 מיליון מניות, בעקבות שמועות בשוק לפיהן עשויה החברה לפרסם אזהרת רווח לרבעון השלישי של השנה.

מניית אמדוקס (DOX:NYSE) הוסיפה 0.2% למחיר של 21.2 דולר, על רקע ידיעות לפיהן צפויה חברת פתרונות הבילינג וניהול קשרי הלקוחות לחתום בתקופה הקרובה על עסקה גדולה עם חברת התקשורת הקנדית TELUS. העסקה עשויה להסתכם בעשרות מיליוני דולרים, ואם כך יהיה הרי שמדובר בעסקת ענק עבור אמדוקס ובחוזה שגדול בהרבה מהחוזים הממוצעים עליהם היא חותמת.

אלביט מערכות ראייה (EVSN:NASDAQ) מיקנעם השלימה היום את רכישתה של סקאן מאסטר הישראלית תמורת כ-8 מיליון דולר בעסקת מזומן ומניות. סקאן מאסטר, אשר פיתחה טכנולוגיה לביקורת איכות באמצעות אולטרה-סאונד, תצורף לחטיבה התעשייתית של EVS, המפתחת מערכות לבדיקות בתעשיות שונות וביניהן רכב, תעופה וטקסטיל. מניית EVS הגיבה בירידה של 11.1% למחיר של 56 סנט, המשקף לחברה שווי של 7.7 מיליון דולר.

חברת הבילינג מאינד סי.טי.איי (MNDO:NASDAQ) מיקנעם הודיעה היום כי גאבון טלקום, ספק התקשורת הראשי בגאבון, אפריקה, סיים להטמיע בהצלחה את פתרונות הבילינג של מאינד לחיוב מנוייו. מאינד מספקת מערכות בילינג לשירותי IP הכוללים קול, נתונים, Mediation, תוכן ומערכות רישום שיחות. "החשיבות בהודעתנו זו היא בכך שסיימנו בהצלחה התקנה והפעלה מורכבת", אמרה מוניקה איזינגר, מנכ"לית מאינד. היום עלתה מניית מאינד ב-0.5% ל-4.6 דולרים.

בנק הפועלים הודיע כי הוא שוקל לבצע הנפקה נוספת של מניות שלוחת הבנק בארה"ב, בנק סיגנצ'ר (NASDAQ:SBNY), וכי הוא שוקל לשלב בהנפקה גם הצעת מכר. בהודעת הבנק נמסר כי הכסף שיגויס ישמש הן להרחבת עסקיו של סיגנצ'ר והן למימון מאמצי הרחבת פעילותו הבינלאומית האחרת של בנק הפועלים. בתגובה איבדה מניית סיגנצ'ר 4.2% ל-26.2 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully