וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: תדיראן קשר עלתה ב-2%

נתן שבע

9.9.2004 / 17:11

בעקבות המגעים לרכישה של אחזקות החברה. כי"ל זינקה ב-3.8%. טבע איבדה 0.4%. אגיס התחזקה ב-2.6% בעקבות העלאת המלצה של פסגות אופק. אלווריון הוסיפה עוד 2%. המעו"ף הוסיף 0.7%


שבוע המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות שערים קלות לאחר שבמשך רוב שעות היום התנהל המסחר בירידות. מחזור המסחר הסתכם ב-470 מיליון שקל. מדד המעו"ף עלה ב-0.7% לרמה של 532.33 נקודות כשבסיכום שבועי התחזק ב-2.5%. מדד תל אביב 100 עלה ב-0.4% לרמה של 560.69 נקודות כשבסיכום שבועי הוא הוסיף 2%. מדד התל טק 15 ירד ב-0.2% לרמה של 395.16 נקודות ובסיכום שבועי עלה ב-2.5%.

פעילים בשוק המקומי העריכו הבוקר כי אמנם חלה התעוררות בהיקפי המסחר בימים האחרונים, אך היא נבעה בעיקרה מפעילות עודפת במניות של חברות שמחלקות דיווידנד וכי השוק ימשיך להיות "רדום" לפחות עד אחרי חופשות החגים. הפעילים המשיכו להעריך כי השוק עבר למגמת התייצבות, ואפילו יכול לתקן בעלייה קלה בעקבות המשך ירידת התשואות בשוק הסולידי והתעוררות של הנפקות אג"חים קונצרניות, דוגמת אפריקה נכסים.

בבורסה בארה"ב ננעל אתמול המסחר בירידות שערים כשמדד הנאסד"ק מאבד 0.4% ומדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.3% בעקבות שורה של אזהרות רווח ופרסום נתונים כלכליים. ירידות השערים באו בעקבות פרסומו של "ספר הבז'", שהעיד כי במהלך ששת השבועות האחרונים נרשמה האטה בצמיחה הכלכלית באזורים רבים בארה"ב, זאת למרות שהכלכלה האמריקאית בכללותה המשיכה לצמוח לקראת סוף יולי ובמהלך חודש אוגוסט. מוקדם יותר נאם נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, שהצהיר שהצמיחה בכלכלת ארה"ב שבה להתאושש וצוברת תאוצה לאחר תקופת החולשה שחוותה לאחרונה.

מחירי הנפט המשיכו להיחלש אתמול זה היום השלישי ברציפות כשהחוזים על הנפט הגולמי למסירה באוקטובר במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק נסגרו בירידה של 1.3% לרמה של 42.75 דולר לחבית. הירידות באו בעקבות הודעת ארגון אופ"ק כי ביכולתו להגדיל את תפוקתו, ולאחר שוונצואלה הודיעה כי סופת ההוריקן "איוואן" לא גרמה לפגיעה בתפוקת הנפט במדינה. עוד תרמו לירידת המחירים דיווחים על חידוש שאיבת הנפט בצפון עיראק.

הפרסומים הכלכליים השפיעו גם על שוק האג"ח הממשלתיות כשהתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.083% לרמה של 4.163% בעקבות ביקוש ער להנפקת אג"ח שביצעה אתמול ממשלת ארה"ב.

ואצלנו במסחר בדולר התחזק המטבע האמריקאי ב-0.15% לרמה של 4.511 שקלים, כשמחדרי העסקות ממשיכים לדווח על מחזורים נמוכים ודלילים.

טבע הודיעה אתמול על השקת תרופה גנרית חדשה לפרילוסק יחד עם חברת התרופות אימפקס - תרופה עם היקף מכירות שנתי של 1.2 מיליארד דולר, אך מניית החברה נחלשה היום ב-0.4% במחזור של 35 מיליון שקל.

תדיראן קשר ריכזה עניין על רקע הידיעות כי מיקי פדרמן, בעל השליטה באלביט מערכות, מנהל מגעים לרכוש את אחזקות תדיראן קשר משמרוק ופימי. תדיראן קשר הודיעה השבוע על רכישה חוזרת של מניותיה עד לרף של 25 מיליון דולר. מניית החברה עלתה ב-2% במחזור הגבוה בשוק - 36 מיליון שקל, כשלפי ההערכות בשוק החברה החלה ברכישה חוזרת של מניות שעליה החליטו לפני יומיים.

אפריקה ישראל המשיכה לרכז עניין בעקבות ההנפקה של אפריקה נכסים בה היא מבקשת לגייס 372-422 מיליון שקל. ביום שני אמור להיערך שלב המכרז המוסדי של ההנפקה אך היום המניה נחלשה ב-0.3%.

במגזר הבנקאות מגמה מעורבת כשמניית ההפועלים איבדה 0.3% במחזור של 34 מיליון שקל, מניית לאומי עלתה ב-0.3% ודיסקונט הוסיפה 0.5%.

במגזר הכימיה כי"ל , שסבלה בימים האחרונים מלחץ שלילי, שינתה היום כיוון וזינקה ב-3.8%. מכתשים אגן הוסיפה 0.6%.

אגיס זכתה להעלאת המלצה מבית ההשקעות פסגות אופק ל"תשואת יתר" ובמקביל להפחתת מחיר היעד ל-131.4 שקל - גבוה ממחיר המניה בפתיחת המסחר ב-31%. בבית ההשקעות מעריכים כי אגיס תנצל לטובתה את תופעת ה"גנריקה באישור" והיא עשויה לרכוש זכויות לממכר תרופות גנריות. בעקבות ההמלצה מניית אגיס התחזקה ב-2.6% לאחר שפתחה את המסחר בירידות של יותר מ-1%.

אי.די.בי אחזקות ריכזה מחזור של 70 מיליון שקל ועלתה ב-1.6%. ביום ראשון יחול היום הקובע לחלוקת דיווידנד בסך 207 מיליון שקל, כשמחזיקי המניות יקבלו 5.5 שקל למניה. אי.די.בי פיתוח ריכזה מחזור של 40 מיליון שקל ועלתה ב-1.9%. עוד בלטה בעלייה חדה פטרוכימיים שהוסיפה היום 4.8% וגילת שהתחזקה ב-3.9%.

במניות הדואליות הכבדות: גיוון הוסיפה 1%; אלווריון נסחרה ללא שינוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully