וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: תדיראן קשר נפלה ב-4.4% במחזור ענק

נתן שבע

12.9.2004 / 17:04

בעקבות מכירת המניות של חזי חרמוני. כור עלתה 1.2%. דור כימיקלים טיפסה 7.2% בעקבות המגעים להכנסת שותף אירופאי. מניות אי.די.בי ריכזו מחזורים גדולים לקראת חלוקת הדיווידנד

שבוע המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות שערים קלות של כ-0.5% במדדים המובילים. פעילים בשוק המקומי העריכו הבוקר כי העליות בסוף השבוע בבורסה בארה"ב נובעות גם מן התחזיות המוקדמות כי הנשיא ג'ורג' בוש יזכה בבחירות לנשיאות, כשהשוק כבר מתמחר כבר את עליות השערים שינבעו מנצחונו. על האווירה החיובית השפיעה גם הכרזתה של סוריה כי לא תישאר בלבנון לעד, וכי היא תחל בהוצאת עשרת אלפים מחייליה בימים הקרובים.

מדד המעו"ף עלה ב-0.5% לרמה של 535.10 נקודות; מדד תל אביב 100 הוסיף 0.5% לרמה של 563.24 נקודות; ומדד התל טק 15 התחזק ב-0.1% לרמה של 395.56 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-540 מיליון שקל, כשמחזור ענק רוכז בתדיראן קשר בעקבות העסקה עם כור.

בבורסות בניו יורק הסתיים שבוע המסחר בעליות שערים, כשמדד הנאסד"ק עלה ב-1.3% ומדד הדאו ג'ונס הוסיף 0.3%. עליות השערים באו בעקבות נתוני מקרו חיוביים, המעידים כי הגירעון המסחרי בארה"ב היה נמוך מן התחזיות, וכי מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט הפתיע בירידה של 0.1% בניגוד לתחזית לעלייה של 0.1%. בשוק האג"ח בארה"ב ירדה התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ב-0.019% לרמה של 4.18%. בשוק המקומי אין היום מסחר במטבע האמריקאי, ובמסגרת המסחר באופציות נחלש הדולר ב-0.12% לעומת היציג של יום שישי לרמה של 4.49 שקלים.

לעליות המדדים בוול סטריט בסוף השבוע תרמה גם ירידה של 5% במחיר הנפט הגולמי ל-42.8 דולר לחבית בבורסת הסחורות בניו יורק. הירידה במחיר הנפט באה על רקע הציפיות שארגון אופ"ק יעלה את תפוקת הנפט בשבוע הבא, ובעקבות הפגת החששות לפגיעה של ההוריקן "איוון" באסדות הנפט במפרץ מקסיקו.

את סיפור היום סיפקה מנית תדיראן קשר שהשילה 4.4% במחזור ענק של 137 מיליון שקל. המשקיעים לא אהבו כנראה את מכירת השליטה של החברה מידי שמרוק ופימי לידי כור בעסקה שנחתמה ביום חמישי. הידיעה כי חזי חרמוני, מנכ"ל תדיראן קשר, נפרד מ-90% מאחזקותיו בחברה - כשמכר מניות ביום חמישי מניות בשווי 36 מיליון שקל - ליבו עוד את הירידות במחזור הענק. כור לעומתה הוסיפה 1.2% במחזור של 33 מיליון שקל.

דור כימיקלים עלתה ב-7.2% בעקבות הפרסום הבוקר כי משפחת דנקנר, המחזיקה ב-60% ממניות החברה, מנהלת מגעים להכנסת שותף אירופי לפי שווי שוק של 60 מיליון דולר הכפול משווי השוק של החברה.

מניית אפריקה ישראל הוסיפה 1.2% בהמתנה לשלב המוסדי שאמור להערך מחר בהנפקתה של אפריקה נכסים. במניות הבנקים נרשמה מגמה מעורבת כשמניית הפועלים איבדה 0.1%, לאומי התחזקה ב-0.6% ודיסקונט הוסיפה 0.8%.

כי"ל הוסיפה עוד 1.2%, בעקבות הערכות ביום חמישי כי פוטאש, המחזיקה ב-8.8% מהון המניות של כימיקלים לישראל, צפויה להגדיל את החזקתה בחברה הישראלית.

אגיס הוסיפה 1.4% בעקבות העלאת המלצה ל"תשואת יתר" מבית ההשקעות פסגות אופק שפורסמה ביום חמישי.

היום חל היום הקובע לחלוקת דיווידנד של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח וכלל תעשיות שמניות החברה הציגו עליות שערים במחזורים גדולים. אי.די.בי אחזקות הוסיפה 0.4%,אי.די.בי פיתוח עלתה ב-2.6% וכלל תעשיות התחזקה ב- 1%.

טבע , שטיפסה בשבוע שעבר ב-4.5%, איבדה 1% במחזור של 30 מיליון שקל. טבע זכתה היום לחדשה חיובית מן הסקירה של בית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה על ענף הפרמצבטיקה. החברה הצליחה פעם נוספת לנגוס בנתח השוק של המתחרה, ביוג'ן איידק, שמחזיקה במוצר המתחרה לקופקסון, האבונקס, כשנתח השוק של התרופה האתית של טבע בארה"ב גדל בשבוע שהסתיים ב-27 באוגוסט לרמה של 31.4%.

החברה לישראל עלתה ב-1.4% בעקבות הדיווח כי היא תמכור לצים שני אוניות ברווח נקי של 90 מיליון שקל.

מניית גטווי בלטה בזינוק של 31% במחזור של 540 אלף שקל. גמול השקעות הודיעה ביום חמישי כי תרכוש כ-30% מהונה של גטווי לפי שווי של 45.5 מיליון שקל, לאחר שהחברה תמכור את פעילות סליקת כרטיסי האשראי שלה ופעילות המלונאות.

במניות הדואליות מגמה מעורבת, כשפרטנר עלתה ב-1.3%, אלווריון התחזקה ב-2.4%, ולעומתן אלביט מערכות איבדה 0.8% וגיוון אימג'ינג הגיבה לפער ארביטראז' ואיבדה 3.8%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully