וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לוול 8 הפסידה 48.9 מיליון דולר ברבעון הראשון; הציגה צמיחה שלילית של 60% מהרבעון המקביל

רמי קפלן

10.5.2001 / 0:45

ההפסד פרופורמה מסתכם ב-11.9 מיליון דולר או 78 סנט למניה; החברה מכרה תוכנה ב-1.1 מיליון דולר, פי עשרה פחות מהרבעון המקביל, והציגה הפסד גולמי

חברת לוול 8 מציגה היום תוצאות מאכזבות ביותר לרבעון הראשון של 2001, כאשר היא מדווחת על הכנסות של 7.9 מיליון דולר לעומת 17 מיליון ברבעון המקביל, ו-19.5 מיליון דולר ברבעון הקודם, כלומר צמיחה שלילית של 60% מרבעון לרבעון.

השורה התחתונה גרועה בהתאם. לוול 8 מדווחת על הפסד של 11.9 מיליון דולר או 78 סנט למניה, בניכוי הפחתות מוניטין, פחת על ציוד והוצאות חד פעמיות, לעומת הפסד של 24 סנט למניה ברבעון המקביל, והפסד של 3 סנטים בלבד ברבעון הקודם.

בהתחשב בכל ההוצאות החד פעמיות מגיע ההפסד של לוול 8 ברבעון ללא פחות מסכום של 48.9 מיליון דולר, לעומת 8 מיליון ברבעון המקביל. 3.9 מיליון דולר מתוך ההפסד נובעים מחובות מסופקים שנוצרו בעקבות פשיטת הרגל של לקוחה לשעבר, ווינצ'סטר קומיוניקיישן.

לוול 8 היא חברה אמריקאית, שנמצאת בשליטתה של חברת לירז מערכות הבורסאית. החברה מתמחה במתן פתרונות לאינטגרציה בין אפליקציות - Enterprise Application Integration . אינטגרציות אלו מאפשרות לעסקים לשלב מערכות מחשוב מסורתיות (Legacy Systems) עם מערכות חדשות.

בעקבות הקשיים שפקדו את החברה בשנה האחרונה, היא ביצעה לאחרונה רה ארגון שבמסגרתו פוטרו 150 מעובדיה, הוחלף חלק ניכר מהנהלתה, והוסטה ההתמקדות לכיוון תחום ה-CRM למוסדות פיננסיים. לוול 8 החלה לשווק את מוצר ה-Cicero ברבעון זה, המאפשר לארגון בו הוא מותקן לחסוך כ-20% מכוח האדם במרכזי התמיכה בלקוחות.

אולם הנתונים שמציגה לוול 8 היום מראים שהעניינים ממשיכים שלא להתנהל כשורה, לפחות בינתיים. מכירת רשיונות לתוכנה הגיעה ל-1.1 מיליון דולר, כמעט פי 10 פחות מהרבעון המקביל, הן בעקבות השינויים והן בעקבות החולשה בשווקים. רוב ההכנסות הופקו משרותי אחזקה צרי שולי רווח. ואכן, החברה מציגה הפסד גולמי קטן והוצאות תפעוליות עצומות.

בתגובתו לדו"חות ובאין תוצאות להציג, התמקד טוני פיזי, יו"ר ומנכ"ל החברה, בדיווח על כך שיוזמות הרה ארגון שנועדו להגברת היעילות בתוך הארגון אכן בוצעו בהצלחה, ושהחברה ערוכה כעת היטב להמשך דרכה, הן מבחינת טיב המוצר שלה והן מבחינת צוות העובדים. אולם כפי שזה נראה מהנקודה הזאת הדרך אל פסי הרווח איננה קצרה או קלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully