וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דירוג רייטינג כפול שלישי בשוק מאז השקת פעילות מידרוג: כלל ביטוח מדורגת ב-Aa1

שלומי שפר

14.9.2004 / 11:03

מידרוג כבר העניקה דירוג כפול לבזק ולאדגר; יו"ר מידרוג אמר היום כי הוא רואה בהטמעת סטנדרט דרוג כפול בישראל מרכיב חשוב בהפיכת שוק הדרוג לתחרותי יותר ויעיל יותר למשקיעיםחברת מידרוג מפרסמת היום את הדרוג לכלל חברה לביטוח, שדורגה בדירוג איתנות פיננסית של חברת ביטוח לזמן ארוך (Insurance Financial Strength Rating). הדרוג שנקבע הוא Aa1, שהוא הדרוג הכפול השלישי שמידרוג מבצעת לאחר בזק ואדגר.

יעקב לסקוב, יו"ר מידרוג, אמר היום כי הוא רואה בהטמעת סטנדרט דרוג כפול בישראל מרכיב חשוב בהפיכת שוק הדרוג לתחרותי יותר ויעיל יותר למשקיעים. הוא הוסיף כי "עד כה המונופול בתחום הדרוג לא הטיב עם השקיפות למשקיעים, ולכן כל חברה המאמצת סטנדרט של דרוג כפול מגבירה את השקיפות למשקיעים ומשכללת את השוק".השיקולים העיקריים בדרוג כלל ביטוח היו: איתנות פיננסית גבוהה, המתבטאת ביחס ההון העצמי למאזן ובעודפי הון עצמי גבוהים מההון הנדרש על פי תקנות הפיקוח על הביטוח; רמת נזילות גבוהה המתבטאת בתיק נוסטרו פעיל בהיקף של כ-5.4 מיליארד שקל, המשיג את התשואות הגבוהות בענף, וכולל תמורת גיוס כתבי התחייבות נדחים המהווים כרית ביטחון למחזיקי הפוליסות בנוסף על ההון העצמי; השקעה מרכזית של קבוצת אי.די.בי, ומחויבות של בעלי השליטה להעמיד כריות הון כנגד הונה העצמי של כלל ביטוח; חשיפה נמוכה לקטסטרופות ורעידות אדמה ביחס להון העצמי; תיק ביטוח חיים בהיקף של כ-22.7 מיליארד שקל, בעל ערך גלום גבוה הנובע בין השאר מתשואות גבוהות לאורך זמן על התיק המשתתף ברווחים; מובילת שוק בענף הביטוח הכללי, פיזור רחב בין ענפי הביטוח הכללי ואיזון בפעילות בין ביטוח כללי וביטוח חיים; שחיקה מתמשכת בנתח השוק לטובת מתחרות בינוניות וקטנות.

דומיננטיות של מגזר מפעלים גדולים בענפי הרכוש והחבויות היוצרת חשיפה לתביעות גבוהות ביחס לדמי הביטוח, פוגעת ברווח החיתומי, ומגדילה את הפעילות מול מבטחי משנה. מעמד נשחק בענף הפנסיה בעקבות מכירת הקרנות הגדולות שהציב את כלל ביטוח כשחקנית שלישית בענף.גורמים אשר עלולים להשפיע על הדירוג: מדיניות דיווידנד אגרסיווית אשר תפגע באיתנות הפיננסית. מדיניות השקעות אגרסיווית בתחומים שאינם סינרגטיים לפעילות כלל ביטוח ושימוש בכלל ביטוח כמקור לגיוס אשר ממן הרחבה בפעילות חברת האם כלל החזקות עסקי ביטוח. הידרדרות מתמשכת ברווחיות ענף הביטוח הכללי כתוצאה מרמת התחרות בענף. הידרדרות באיתנות הפיננסית של מבטחי המשנה העיקריים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully