וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצפה לנו שנה מרתקת בשוק ההון

רני ליפשיץ/ מנכ"ל תמיר פישמן ניהול השקעות

14.9.2004 / 15:00

מסקנות ועדת בכר, השינויים בבנקים, שינויי מס ואפשרות הפצה של קרנות נאמנות זרות ישנו לדעת מנכ"ל בית ההשקעות תמיר פישמן את שוק ההון בצורה משמעותית שתטיב עם המשקיעים


דומה שאין ספק , שהשנה הנוכחית הייתה השנה הראשונה שבה תעשיית השירותים הפיננסיים הייתה התעשייה המרתקת ביותר במשק הישראלי, זאת לאחר עשרות שנים שהיא הייתה רדומה וסטטית.

העסקאות האחרונות של מכירת קרנות הפנסיה ההסתדרותיות , בשווי כולל של מעל מיליארד שקל, תמורה הכפולה מהשווי המוערך בתחילה היא עוד עדות לכך.

גם שנה הבאה תהיה מרתקת. התחלתה מבטיחה – פרסום מסקנות ועדת בכר והמאבקים הגדולים שיהיו על היקף יישום המסקנות. מאבקים על "כסף גדול", ועל הקשר שקיים בין לובי חזק , המון כסף יצרים ופוליטיקאים כבר נכתב רבות בעבר. אולם, במקביל למאבק על הרגולציה – הסוסים יצאו מהאורווה ולא ניתן יהיה להחזירם. התהליכים הבאים ימשכו וביתר שאת - הבנקים המסחריים בישראל יהפכו לגופים המספקים יעוץ אובייקטיבי והפצה של מגוון מוצרים פיננסיים.

בתי ההשקעות, ימשיכו למקם עצמם יותר ויותר במרכז התודעה של הצרכן הישראלי כגופים המקצועיים שאליהם יש לפנות בכל הקשור לניהול הנכסים הפיננסיים ( קרנות נאמנות, קופות גמל וכיו"ב ). חברות הביטוח ימשיכו לפתח את פעילויותיהן בתחומי ניהול הנכסים וינסו לספק לסוכנים כלים מתוחכמים יותר בתחום הייעוץ הפיננסי .

במקביל לתהליכים אלו, החל מתחילת שנת 2005, יחול שינוי נוסף מהותי כאשר תתבצע השוואת מס בין נכסי השקעה בישראל ואלו לחו"ל. בנוסף לכך, ככל הנראה תתאפשר לראשונה בישראל, הפצה
של קרנות נאמנות זרות בין ישירות ובין במתכונת של אגד קרנות. זוהי מהפכה של ממש, שבזכותה הלקוח הישראלי יוכל לחלק את השקעותיו בין ישראל וחו"ל, ללא אפליית מס, עם מגוון רחב של המוצרים הפיננסיים המובילים בעולם.

נאחל לכולנו שנה שלווה ורגועה. שניצני האופטימיות שנראו ולו לרגע ינבטו ויצמחו בשנה הבאה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully