וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היצרנים יזיעו יותר והצרכנים ירוויחו יותר

אלחנן שקד/ מנכ"ל קרליין

14.9.2004 / 14:30

מנכ"ל קרליין סבור כי בשנה הבאה היצרנים יעבדו קשה יותר כדי ללכוד אל ליבו של הצרכן. מי שלא יחדש, ישקיע ויהיה קשוב לצרכן יעלם.


האקורדים המסיימים את השנה הנוכחית, מעידים על יציאה מתונה מהמיתון, ועל התאוששות איטית. צלילים אלה יגברו, ככל הנראה בשנה הבאה, אף כי הם ינעימו את אורחותיהם של 4 העשירונים העליונים. העשירונים הנמוכים עדיין נתונים במאבקי הישרדות, ונכון הדבר גם לגבי היצרנים והקמעונאים.

בשנת 2005, מסתמנת מגמה של מלחמה נוקבת על ארנקו ועל ליבו של הצרכן הישראלי. בנקודות המכירה יגבר המאבק. היצרנים יתחרו על תשומת לב הצרכן ויאלצו להציע תכופות חידושים מסקרנים. החיזורים יגברו, תגבר משמעות ערכי המותג, כמו גם ההשקעות במיסודו, בעוד הפרמייה ליצרניות ולקמעונאים תצטמצם. מותגים שלא יטופחו באופן עקבי, ידעכו.

ממגמות אלה ירוויחו כמובן הצרכנים המחוזרים, אך השורדים האמיתיים יהיו, המותגים שלא ייכנעו לצוק העתים, וישמרו על נכסיהם הרגשיים. המותגים שיקפידו להיות קשובים לצרכנים, ויעיזו לפרוץ את הדרך עם תשובות חדשות לדרישות חדשות. המותגים שיצליחו להעניק לצרכן חוויה טוטאלית, תועלות מבודלות יותר, ויצירת מעורבות קניה עמוקה יותר, ישרדו ויתבססו בליבו ובמוחו של הצרכן.

כדי לשמור על מובילות ויציבות בשנה הקרובה, יושקעו גם הרבה יותר משאבים בפיתוי הצרכן בנקודות המכירה הפסיביות והאקטיביות. ומכיוון שהרגלי הצריכה והתרבות משתנים במהירויות מואצות, ירוויחו וישרדו מי שיצליחו להגיב מהר לשוק, לייצר, לשנות, לחדש ולרגש.

אורח החיים הישראלי, ישפיע גם הוא על תרחישי המשק והצרכנות. הישראלי הולך והופך לגלובאלי יותר, קפדן יותר, תובעני יותר ומאמץ לעצמו אורח חיים מערבי מאוד, עם דגש רב על איכות חיים על כל נגזרותיה. הבית מושקע יותר, המוצרים האישיים מוקפדים יותר, המודעות לבריאות גוברת והצרכן ישאף יותר ויותר לפצות את עצמו.

קוסמטיקת ה- Mass Market תמשיך להתחזק על חשבון ה- Selective, תוך דגש על שיפור מתמיד באיכויות, צמצום פערים מול ה-Selective, הגדלת הדגש על חדשנות ואופנתיות ויתרון של נגישות ותמחור צרכני וידידותי. מגמות אלה יבואו לידי ביטוי בטיפוח פנים ובבישום, כחיקוי למגמה הקיימת כבר כיום באיפור.

שוק הקוסמטיקה הישראלי ישתפר כתוצאה מהתייצבות הקמעונאים וכניסת "מריונו" וגורמי ניהול קמעונאי מחו"ל.

לאחר מספר שנות משבר של קיטון, והדיוטי פרי החדש והמרשים שיפתח בסוף 2004 בישראל,יחזור שוק הקוסמטיקה לצמיחה של אחוזים בודדים בשנים הקרובות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully