וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות הליסינג ינגסו בנתח השוק של יבואני הרכב

אבי תמיר/ מנכ"ל דיימלר קרייזלר (דביס)

14.9.2004 / 14:50

מנכ"ל דיימלר קרייזלר סבור כי בשנה הבאה שוק הליסינג ימשיך לצמוח. חברות הליסינג ינסו להתקרב ללקוח הפרטי ולהיות אלטרנטיבה ליבואני הרכב

כמו בזמני מיתון קודמים, שוק הרכב ואיתו שוק הליסינג הינם האחרונים להיפגע ממיתון והראשונים לצאת ממנו. חשוב לציין כי המיתון של השנים האחרונות גרם רק להקטנת הצמיחה בענף זה ולא לקיטון בענף. החל משנת 2000 הענף גדל שנה אחר שנה בהיקפים שנעים סביב ה-10%. זהו הענף הצומח היחיד בין הענפים הקשורים למכירות רכב.

גם השנה הבאה צפויה להיות בסימן צמיחה. הערכת מחלקת המחקר של דיימלר קרייזלר (דביס) ישראל היא כי הצמיחה תעמוד על כ-13%. הנתון הזה משקף קצב מכירות שנתי של למעלה מ-30 אלף כלי רכב בהיקף של 3 מיליארד שקל. עיקר הצמיחה ינבע מגידול צי הרכב של הלקוחות. זהו תהליך סטנדרטי של החלפת רכבים בבעלות לרכבי ליסינג במהלך תקופה של כ-3 שנים. חלקו הקטן יותר של הגידול ינבע ממכירות ללקוחות חדשים.

השנה הבאה תעמוד בסימן של ניסיונות חברות הליסינג להתקרב ללקוח הפרטי ולכן צפויים מהלכים שיווקיים משמעותיים בכיוון זה. חברות הליסינג מבינות כי הפריצה הגדולה שתביא להרחבת השוק הפוטנציאלי עוברת דרך הצעת ליסינג ללקוח הפרטי. רוב הניסיונות שנעשו עד היום בכיוון כשלו, כולל ניסיונות מהשנה האחרונה.

את המגמה הזו ינסו לבלום יבואני הרכב שמבינים כי כניסת חברות הליסינג הגדולות לשוק הפרטיים תגרום לאובדן הקשר הישיר יבואן – לקוח והעברת בסיס הלקוחות לידי חברות הליסינג. בנוסף, ההנחות שידרשו לתת יפגעו ברווחיות ובמרווח הפעולה שלהם. יתר על כן, מהלך כזה ייצר ערוץ אלטרנטיבי לרשת הסוכנים המורשים של היבואן (נציגויות מכירות שבדרך כלל אינן בבעלות היבואן) ויחליש את האחרונים עד לרמה של איום ממשי על הקיום של חלקם.

מגמה נוספת בשנה הבאה תהיה ההתמקדות בהקמה ושיפור של מערכי המכירה של הרכב החוזר משירות בצי הליסינג. יחוזק המיתוג של "רכב יד ראשונה מליסינג" ותחודד המודעות בציבור לתנאי הטיפול ושקיפות המידע הטובים יותר ברכישת רכב מגוף אמין וממוסד אל מול רכישת רכב מפרטי מבלי יכולת אמיתית לדעת את ההיסטוריה של הרכב. עוד ועוד לקוחות יעדיפו לקנות את רכבם המשומש ממוכרים מוסדיים, קרי חברות הליסינג, דבר שיחזק את התוצאות של חברות הליסינג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully