וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר ושות: כל עוד התשואות על האג"ח האמריקאי ברמתן הנוכחית - קיים פוטנציאל לרווחי הון באג"ח השקליות

ניצן כהן

19.9.2004 / 12:10

בית ההשקעות: פער תשואות של 3.5% בין השחרים הארוכים לאג"ח המקביל בארה"ב אינו מוצדק כלכלית; יחד עם זאת, לטווח של שנה קדימה צפויה עליית תשואות בארה"ב שתגרור עלייה בתשואות גם בישראל



כלכלני בית ההשקעות לידר ושות' מעריכים היום כי פוטנציאל רווחי הון בשוק איגרות החוב המקומי גבוה, וזאת בשל תשואות נמוכות יחסית של איגרות החוב הממשלתיות בארה"ב (תשואה של 4.12%), דבר שמביא לפערי תשואות של 3.5% בין האג"ח האמריקאי לאג"ח הממשלתי הישראלי לטווח ארוך.



השפעה חיובית על איגרות החוב המקומיות צפויה, להערכת לידר ושות', מכיוון עודפי הפדיון בשוק האג"ח וההערכות כי האוצר ישמור על תוואי הגיוס הממשלתי ברבעון הרביעי של השנה עם גיוס מתוכנן של 1.75 מיליארד שקל. בלידר ושות' מעריכים עוד כי האוצר גם לא זקוק לכל מנת הערבויות מארה"ב (3 מיליארד דולר) וכמו בשנה שעברה, תקטין הממשלה את הגיוסים בחו"ל כדי לשמור על ערבויות בלתי מנוצלות שיעמדו למימוש בשנים 2006 ו-2007.



בסוף השבוע האחרון ירדו התשואות על האג"ח האמריקאי ל-10 שנים ל-4.12% לעומת 4.19% לפני שבוע, וזאת על רקע אינפלציה נמוכה בחודש אוגוסט ואינדיקטורים מקרו כלכליים חלשים בכלכלה הגדולה בעולם.



בסך הכל, המגמה החיובית בשוק האג"ח צפויה להימשך השבוע, אומרים בלידר, ומסבירים כי כל עוד התשואות הארוכות בארה"ב נמוכות, עדיין קיים פוטנציאל לרווחי הון לטווח קצר כשלטווח הארוך פער תשואות של 3.5% בין השחר הארוך ובין אג"ח ארה"ב המקביל - אינו מוצדק.



ביום רביעי פורסם מדד המחירים לצרכן שעלה בהתאם לציפיות המוקדמות ב-0.2%, דבר שמצביע על אינפלציה בסיסית נמוכה של 0.1%. להערכת האנליסטים בלידר ושות', מדד המחירים לצרכן בספטמבר יהיה ללא שינוי, ובאוקטובר יעלה המדד ב-0.3%. האינפלציה הצפויה ב-12 החודשים הקרובים תעמוד ברמה של 3.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully