וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אל על סוגרת המחלקה הראשונה במטוסיה

הארץ

10.5.2001 / 8:30

החברה תפעיל מחלקת עסקים חדשה בלבד, בדומה לזו שמפעילה חברת התעופה האמריקאית קונטיננטל - פירסט ביזנס

מאת זוהר בלומנקרנץ

חברת אל על סוגרת את המחלקה הראשונה במטוסיה; ועדת השיווק והמסחר של מועצת המנהלים החליטה אתמול כי החברה תפעיל מחלקת עסקים חדשה בלבד, בדומה לזו שמפעילה חברת התעופה האמריקאית קונטיננטל - פירסט ביזנס. השינוי נועד להוסיף מושבים למחלקת העסקים החדשה.

מועצת המנהלים גם אישרה אתמול את הדו"חות הכספיים ל-2000, המצביעים על הפסד של 109.4 מיליון דולר. הדיון ואישור הדו"חות נעשה על פי דרישת רשות החברות הממשלתיות. המחלקה הראשונה באל על היתה המובילה מבחינת טיב ואיכות השירות; מחיר כרטיס במחלקה הראשונה בטיסות טראנס אטלנטיות היה כ-5,000 דולר - כפול ממחיר כרטיס טיסה במחלקת עסקים ופי חמש ממחיר כרטיס במחלקת תיירות.

המחלקה הראשונה מופעלת במטוסי הנוסעים רחבי הגוף מדגם בואינג 747-400 747-200, ו-777. מטוסי הבואינג החדשים מדגם 777 כוללים שישה מושבים שניתנים להסבה למיטה. במטוסי בואינג 747 יש 12 מושבים במחלקה הראשונה.

צוות דיילות ודיילים שקיבל הכשרה מיוחדת שירת את נוסעי המחלקה הראשונה, שנהנו ממזון, משקאות ועוד. בימיה הראשונים, המחלקה הראשונה שימשה לטיסות ראשי הממשלה ונשיאי מדינת ישראל, בנוסף לאנשי עסקים. זאת, עד למעבר ראשי הממשלה ונשיאי המדינה לטוס לחו"ל במטוס חיל האוויר 1 .

עם קליטת שלושת מטוסי הבואינג 777 החדשים, מתחו הנוסעים ביקורת על אי הנוחות במחלקה הראשונה, בשל צפיפות המושבים שלא איפשרו תנועה חופשית.

גם ההחלטה להפסיק את פעילות ששת מטוסי ה-747-200 ולמכור אותם, כחלק מתוכנית ההבראה החדשה, תרמה לקבלת ההחלטה לסגור את המחלקה הראשונה במתכונתה הנוכחית, בעיתוי הנוכחי.

המשבר בתנועת התיירות לישראל וממנה, כתוצאה מהאירועים הביטחוניים שהתחילו בסוף ספטמבר 2000, התבטא בירידה משמעותית בביקוש לטיסות במחלקה הראשונה ותרם להחלטה לסגור אותה במתכונתה הנוכחית ולהפעיל, במקומה, רק מחלקת עסקים מורחבת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully