וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סנג'אי קומאר, מנכ"ל קומפיוטר אשוסיאייטס לשעבר, הואשם בהונאה ובשיבוש הליכי חקירה

דפנה מאור

23.9.2004 / 10:27

CA הסכימה לשלם קנס של 225 מיליון דולר כדי ליישב תביעה פלילית נגדה; קומאר תיגמל עובדים שזייפו תאריכי חוזים כדי לעמוד ביעדים פיננסיים



סנג'אי קומאר, מנכ"לה לשעבר של ענקית התוכנה קומפיוטר אסושיאייטס, הואשם על ידי הרשויות הפדרליות בארה"ב כי סייע לנהל את ההונאה החשבונאית הנרחבת שנתגלתה בחברה. ביום רביעי הסכימה CA לשלם קנס של כ-225 מיליון דולר על מנת להימנע מהגשת כתב תביעה פלילי כנגדה בנוגע לאי סדרים חשבונאיים של החברה ב-2000 ו-2001. אולם התביעה הפדרלית הגישה נגד קומאר ובכיר אחר בחברה כתב אישום בהונאה.



קומאר, שכיהן כיו"ר ומנכ"ל CA, התפטר מתפקידו וממועצת המנהלים באפריל השנה. התפטרותו של קומאר, שנחשב לאחד מכוכבי עולם הטכנולוגיה בשנות ה-90, נעשתה לאחר שקומפיוטר אסושיאייטס, יצרנית התוכנה הרביעית בגודלה בארה"ב, עדכנה באפריל את תוצאותיה הפיננסיות לשנים 2000-2001 עקב ניפוח הכנסות בסכום של 2.2 מיליארד דולר.



האישום נגד קומאר כולל סעיפים של הונאה בניירות ערך ושיבוש הליכי חקירה. כמו כן הוגש כתב אישום נגד סמנכ"ל המכירות של החברה לשעבר, סטיבן ריצ'רדס. היועץ הכללי לשעבר של החברה, סטיב ווגין, הודה אתמול באשמת הונאה בניירות ערך, קשירת קשר ושיבוש הליכי חקירה, בבית משפט פדרלי בניו יורק.



ההונאה החשבונאית ב-CA, לפי החשדות, התרכזה בשינוי תאריכי חוזים במטרה לעמוד ביעדים פיננסיים. לפי כתב האישום היה קומאר מעורב אישית בשינויים אלה, וחתם על חוזים שתאריכיהם זויפו בעצמו. באחת העסקות המדוברות טס קומאר לפאריס כדי לדחוק בלקוח סרבני לסגור עסקה נחשקת. לאחר חתימת החוזה שונה התאריך עליו והמכירה נזקפה לזכות הרבעון הקודם. כמו כן הואשם קומאר בכך שהבטיח לתגמל נציג מכירות שהצליח להשיג עסקה שנרשמה באופן כוזב, והעניק לו מימון למסע קניות.



ווגין, שהודה באשמה ביום רביעי, סיפר כי נהג להנחות עובדים כיצד לענות לשאלות של חוקרים, לאחר שנפתחה החקירה נגד CA. לדבריו, כך הורה לו קומאר. ווגין צפוי להיות עד מרכזי במשפט נגד קומאר.



קומאר נשאר בתפקיד ארכיטקט תוכנה ראשי ב-CA. הדירקטור העצמאי לואיס רניירי נבחר לכהן כיו"ר החברה. "השינויים בתפקידו של סנג'אי אינם מתבססים על מסקנה כי היה מעורב בפעולות שאינן כשורה", אמר רניירי באותה עת, "אולם הנושא שבנידון קרה במהלך כהונתו ומועצת המנהלים חשה כי זהו צעד ראוי".



CA פיטרה באפריל תשעה מעובדיה בניסיון לנקות את שורותיה, בעוד החקירה הפדרלית כנגדה בנוגע לנהלי החשבונאות הולכת ומעמיקה. החברה מסרה בהודעה לעיתונות שתשעת העובדים הועסקו במחלקות הפיננסיות והמשפטיות, אך סירבה למסור את שמותיהם. לאחר מכן התפטר קומאר.



סמנכ"ל הכספים של החברה, איירה זר, הודה באפריל באשמת הונאה בניירות ערך ועבירות חשבונאות נוספות. זר פוטר מהחברה בהחלטת ועדת ראיית החשבון אשר ניהלה חקירה פנימית של נהלי החשבונאות באוקטובר 2003.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully