וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלקטריק פיול מזכירה שהיא בינתיים חברת חלום: ההכנסות ברבעון נפלו ב-67% מאלה של הרבעון הרביעי

גתית פנקס

10.5.2001 / 17:14

הסתכמו ב-726 א' ד', לעומת 2.2 מ' ד' ברבעון הרביעי של 2000; ההפסד למניה בהתאם לתחזיות - 16 ס'; ההשקעה המסיווית בערוצי שיווק והפצה הסתכמה ב-1.8 מ' ד'

לאחר שברבעון הקודם הציגה חברת אלקטריק פיול הכנסות שיא והבטיחה פריצת דרך למטענים החדשים שהיא מייצרת, התוצאות הכספיות מהיום מראות כי בינתיים אלקטריק פיול מייצרת חלומות, אך אינה מצליחה לרשום קפיצה משמעותית במכירותיה. עם זאת, החברה הצליחה במעט לצמצם את הפסדיה לעומת הרבעון הקודם.

וכך, אלקטריק פיול, המתמחה בסוללות אבץ לטלפונים סלולריים ובמצברי חשמל לשילוב ברכב חשמלי, דיווחה היום על הכנסות של 726 אלף דולר - עלייה של 11% מהכנסות הרבעון המקביל. עם זאת, הירידה שנרשמה מהכנסות הרבעון הקודם היא דרסטית במיוחד: 67%.

הרווח הגולמי של החברה ברבעון הוסיף להיות שלילי, והסתכם ב-235 אלף דולר. אלקטריק פיול אף מייצרת הפסדים תפעוליים כבדים, שהסתכמו ב-3.7 מיליון דולר. גם בשורה התחתונה אלקטריק פיול לא מצליחה לספק את הסחורה: החברה דיווחה היום על הפסד של 3.4 מיליון דולר - גרוע מההפסד שהציגה ברבעון המקביל, שהיה 2.5 מיליון דולר, אך שיפור של 500 אלף דולר מהרבעון הקודם. בתרגום למניה, אלקטריק פיול ייצרה הפסד של 16 סנט למניה - בדיוק בהתאם לתחזית הממוצעת בוול סטריט.

הוצאות מכירות ושיווק עצומות

לאור המכירות הנמוכות יחסית ועל רקע ההפסדים העמוקים, בולטות במיוחד ההוצאות השונות של החברה. וכך, הוצאות ההנהלה והכלליות היו 896 אלף דולר, ואלה שהופנו למכירות ושיווק הסתכמו ב-1.8 מיליון דולר. הוצאות אלה נובעות מהעובדה שהחברה מפנה כעת את מאמציה העיקריים לחתימה על הסכמי הפצה ושיווק של הסוללות והמטענים שלה, גם החד פעמיים.

בתגובה לדו"חות הסביר יהודה חרץ, מנכ"ל ונשיא החברה, כי למרות התנאים הקשים בשוק ובעיקר על רקע הירידה בביקושים למוצרי אלקטרוניקה לצרכנים פרטיים, הוא שבע רצון מכך שהחברה הצליחה לצמצם את הפסדיה מהרבעון הרביעי. עם זאת, יש לזכור כי ההפסדים הנמוכים יותר מחושבים על מחזור מכירות קטן בהרבה.

במהלך הרבעון הראשון, החברה השיקה את מטען ה-Instant Power באנגליה, ולאחרונה היא אף החלה בהשקתו הרשמית בארה"ב. לדברי חרץ, האינדיקטורים הראשונים שהחברה מקבלת לגבי מכירות מוצרים אלה הם חיוביים מאוד. החברה מפיצה את המטענים הללו, בין השאר, באמצעות החברות CompUSA ו-Altitunes.

חרץ אף התייחס למהלך שהחברה הודיעה עליו שלשום, והוא השלמת סיבוב גיוס ממשקיעים מוסדיים בשווי של 11 מיליון דולר. "המימון הנוכחי לו זכינו, בשילוב עם תוכנית קיצוץ ההוצאות שאנו מבצעים, יסייעו לנו להרחיב באופן משמעותי את תוכניות השיווק והפרסום שלנו", אומר חרץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully