וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחקר חדש של טבע: הקופקסון מקטין את שיעור הנכות הנגרמת מטרשת נפוצה

סוכנויות הידיעות

10.5.2001 / 17:32

החברה הציגה מחקרים חדשים בכנס הניאורולוגיה האמריקאי; הושק מחקר חדש על האפקטיוויות של הקופקסון לטיפול גם בשלבים מתקדמים של טרשת נפוצה

חברת טבע מציגה מספר נתונים חדשים על תרופת הקופקסון שלה, לטיפול בטרשת נפוצה, במסגרת כנס האקדמיה האמריקאית לניאורולוגיה שנערך בימים האחרונים.

מחקר אחד שערכה החברה בקרב 239 חולים שטופלו בקופקסון מציג ירידה מתמשכת בפעילות המחלה ובשיעור הסבל שהיא גורמת, כפי שהוכיחו בדיקות הדמייה מגנטית (MRI) שנערכו בחולים. כמו כן הסתבר שתופעות הלוואי של התרופה אינן חמורות באופן מיוחד.

בנוסף הוכח במחקר בן שש שנים, שלטענת טבע הוא הארוך ביותר שבוצע בחולי טרשת נפוצה, כי טיפול מוקדם בקופקסון מקטין את הסיכוי לנכות בלתי הפיכה בעקבות המחלה. המחקר הוכיח שמצבם של 69% מהחולים שטופלו בקופקסון כבר בשלבים המוקדמים השתפר או נשאר כשהיה בפרמטר הנכות, לעומת 57% מאלה שטופלו באיחור. גם שיעורם של אלה שמצבם החמיר עומד על 31% בקרב המטופלים המוקדמים, לעומת 43% מבין המאוחרים.

פרסום נוסף של טבע במסגרת הכנס מספר על מחקר שהיא עורכת כעת באלף חולים כמעט, הלוקים בשלבים מתקדמים של טרשת נפוצה. הקופקסון איננו מאושר לטיפול בשלבים האלה של המחלה, ומטרת המחקר היא לבדוק את יכולתו להיכנס גם לתחום זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully