וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אין באמת קסמים אפילו לא במג'יק: הפסידה 9 סנט למניה בעקבות חולשה בשוק מערכות המידע

רמי קפלן

10.5.2001 / 18:21

עקפה מעט את התחזיות המונמכות להפסד של 14 סנט; הכניסה 20 מיליון דולר, 13% פחות מהרבעון הקודם, אך בהתאם לתחזית; צופה מעבר לרווחיות בחצי השני של 2001

חברת מג'יק פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2001. החברה מדווחת על הכנסות של 20 מיליון דולר, בהתאם לאזהרת הרווח שלה מהחודש שעבר, נמוך ב-9% מההכנסות שרשמה ברבעון המקביל, ונמוך ב-13% מהרבעון שעבר.

בשורה התחתונה מצליחה החברה לעקוף את התחזיות המונמכות של האנליסטים, שעמדו על הפסד של 14 סנט למניה, כאשר היא מדווחת על הפסד פרופורמה של 2.8 מיליון דולר או 9 סנט למניה. ברבעון המקביל היתה עוד מג'יק חברה רווחית עם 16 סנט למניה בשורת הרווח, וברבעון שעבר הציגה הפסד עמוק פחות, בן 6 סנט למניה.

בנוסף, הוצאותיה החד פעמיות של מג'יק ברבעון זה לא היו מבוטלות כלל. כמו חברות רבות אחרות שהחולשה בשווקים אילצה אותן לבצע שינויים עמוקים במבנה העסק ברבעון זה, הוציאה גם מג'יק לא פחות מ-5.5 מיליון דולר על צעדי בנייה מחדש, ובעיקר על סגירת סניפים במקומות בעולם בהם הביקוש למוצריה פחת. כתוצאה מכך, ההפסד הכולל של מג'יק ברבעון הזה עמד על 9.4 מיליון דולר, או 32 סנט למניה.

"תוצאות הרבעון הראשון משקפות קיצוץ חד בהוצאות הממון במגזר טכנולוגיות המידע, וכן את העובדה כי העסק של מג'יק צפוי לתנודתיות רבה, עם תקופות של צמיחה מואצת, כמו גם תקופות של שפל", אומר בתגובה לדו"חות מנכ"ל מג'יק, מנחם הספרי, שמבקש להסביר את מיקומה הנוכחי של מג'יק בנקודת השפל של גרף הצמיחה.

"עם זאת, בהתחשב במצב המזומנים הטוב שלנו, אנו ממשיכים להשקיע במערכי הפיתוח והשיווק שלנו, ובטוחים שנצא מהמשבר מחוזקים עם השתפרות המצב הכלכלי", הוא חוזר על הפזמון שמזמרים מנהלי חברות מכל הגדלים והסוגים בעת האחרונה.

אולם, בניגוד ללא מעט חברות אחרות, מציגה מג'יק גליון מאזן חזק למדי, הכולל בין השאר 38 מיליון דולר בקופת המזומנים. הספרי אף אינו בורח מתחזית קונקרטית להמשך, כמו אחרים מעמיתיו שרמת הנראות ((Visibility) של העסקים שלהם קרובה לאפס באקלים הכלכלי הנוכחי, ומבשר כי הוא מצפה לחזרה לרווחיות כבר בחצי השני של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully