וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פתיחת מלון NOVOTEL בירושלים הגדילה את הפסדי כלל תיירות ל-9.2 מיליון שקל ברבעון

שלומי גולובינסקי

10.5.2001 / 19:12

הפעילות השוטפת של החברה יצרה גירעון של 14 מיליון שקל בתזרים השוטף; ההכנסות ירדו ל-52.8 מיליון שקל

כלל תיירות שבשליטת אי.די.בי פיתוח מסיימת עוד רבעון של הפסדים. ההאטה בפעילות ענף התיירות בישראל, בעקבות פרוץ האירועים האלימים בשטחים, הובילה לגידול חד בהפסדי הקבוצה ל-9.2 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, לעומת הפסד של 7.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הכנסות החברה ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב-52.8 מיליון שקל לעומת הכנסות של 54.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

כלל תיירות פועלת בשלושה תחומים: תיירות נסיעות; השקעה בבתי מלון וניהול בתי מלון, ביחד עם רשת ACCOR הצרפתית; והשקעה באטרקציות תיירותיות. כלל תיירות מרכזת את עסקי תיירות הנסיעות באמצעות 17 חברות בנות, ובהם סוכנות הנסיעות דיזנהאוז וטיולי הגליל. פעילות זו הסבה לכלל תיירות הפסד של 4.8 מיליון שקל ברבעון, זהה להפסד בתקופה המקבילה אשתקד.

פעילותה של הקבוצה בתחום ניהול והפעלה של בתי מלון, הכוללת כיום ניהול של 10 בתי מלון שבהם 2,200 חדרים, גרמה לחברה הפסד של 4 מיליון שקל, לעומת הפסד של 300 אלף שקל בלבד ברבעון המקביל. הגידול בהפסד מיוחס להפסד בפעילות מלון NOVOTEL החדש שפתחה הרשת בחודש יוני בירושלים.

הפעיות השוטפת של כלל תיירות הניבה גירעון של 14.3 מיליון שקל בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון. זאת לעומת גירעון של 1.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. את הגירעון קיזז רק אשראי בנקאי.

ההפסדים שרשמה כלל תיירות ברבעון הראשון מסבכים עוד יותר את מבנה המאזן של החברה. בסוף הרבעון הראשון מסתכם האשראי הבנקאי לטווח קצר של כלל תיירות ב-92 מיליון שקל, כמעט 20 מיליון יותר מאשר בסוף שנת 2000. סך ההתחייבויות של כלל תיירות (לזמן קצר וארוך) מסתכם ב-423 מיליון שקל, לעומת הון עצמי של 83 מיליון שקל, המהווה כ-16% ממאזן החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully