וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דורון ביגר, סמנכ"ל הכספים באלרון: "יש לנו סבלנות בכל מה שקשור לאלרון סופטוור, וכפי שחיכינו עם צורן ואורבוטק 15 שנה, נחכה גם עתה

גולן פרידנפלד

10.5.2001 / 19:36

הכנסותיה של אלרון סופטוור הסתכמו ברבעון הראשון ב-2.2 מיליון דולר - ירידה של 21% לעומת הרבעון המקביל

החברות הבנות של אלרון , אלרון סופטוור ואלרון טלסופט, הניבו לה במהלך שנת 2000 הפסדים כבדים שהסתכמו ב-28 מיליון דולר, אולם אם לשפוט על פי תוצאותיה של אלרון ברבעון הראשון של 2001 לעומת הרבעון האחרון של שנת 2000 שהיה גרוע במיוחד, הרי שבפירוש ניתן לומר כי תוכנית ההתייעלות המונהגת ע"י יו"ר אלרון, עמי אראל, נותנת את אותותיה. החברות הקטינו באופן משמעותי את ההפסדים שלהן ואלו הסתכמו ברבעון הראשון ב-4.6 מיליון דולר, בהשוואה להפסדים בסך 7 מיליון דולר ברבעון הקודם.

אלרון סופטוור, המעסיקה כ-120 עובדים, פיתחה 2 מוצרים בתחום ניהול התקשורת בארגונים. המוצר הראשון מספק למשתמשים בו שליטה על השימושים שעושים העובדים ברשת האינטרנט, או במלים אחרות: הוא עוזר לארגון לעקוב אחר הפרודוקטיוויות של העובד בכל מה שנוגע ליעדי הגלישה שלו, ליכולות שלו ולמשאבים שאלו צורכים מהארגון. המוצר השני של החברה מסנן את המידע הזורם מתוך הארגון וממנו באמצעות האי מייל, וכך מאפשר לארגון למנוע הדלפתו של מידע סודי דרך הרשת.

הכנסותיה של אלרון סופטוור הסתכמו ברבעון הראשון של 2001 ב-2.2 מיליון דולר בלבד, והן משקפות ירידה של כ-21% לעומת הרבעון המקביל. הירידה בהכנסותיה של אלרון סופטוור מיוחסת בעיקר להקטנת מאמצי השיווק של המוצרים הוותיקים של החברה, אשר מכירותיהם ירדו ב-400 אלף דולר, והיא תואמת את תוכנית הייעול בחברה הכוללת קיצוץ בהוצאות השיווק.

לאלרון סופטוור הסכם OEM עם חברת קריטיקל פאת', מתחרתה של קומטאץ' הישראלית, שאף השקיעה בה בספטמבר 2000 סכום של 5 מיליון דולר. אולם, אם לגזור את מצבה של קריטיקל פאת' ממצבה של קומטאץ' הישראלית המשחקת על אותו המגרש, הרי שלא סביר להניח כי היא תצליח לממש את ההסכמים הללו ולדחוף את מוצריה של אלרון סופטוור.

דורון ביגר, סמנכ"ל הכספים של אלרון, סבור כי אלרון סופטוור פועלת בשוק מתפתח וכי מוצריה הפכו בעת האחרונה לחיוניים לארגונים כמו בתי ספר, בתי חולים, מוסדות אקדמיים וכו'. ביגר מציין כי החוק בארה"ב מחייב את הארגונים הללו להגן על התלמידים במקרה הראשון ועל החולים במקרה השני מפני חשיפת פרטיהם באמצעות הדואר האלקטרוני, וכי מוצריה של אלרון סופטוור הם בהחלט תשובה נאותה לכך.

ביגר מציין כי בקבוצת אלרון לא ממהרים לקטוף את הפירות בזמן קצר. "כמו שחיכינו עם צורן ואורבוטק במשך 15 שנה ובסוף מימשנו את אחזקותינו ברווח נאה, כך גם במקרה של אלרון סופטוור אנו סבלניים, ואנו מאמינים כי היא תצדיק את ההשקעה בה. בכל מקרה, יש לזכור כי אלרון השקיעה באלרון סופטוור שהוקמה ב-1998 סכום כולל של כ-20 מיליון דולר, ואם החברה מוערכת היום בכ-70 מיליון דולר (על פי הערכת בנק הפועלים), הרי שגם זה רווח לא קטן", הוסיף ביגר.

אלרון טלסופט, המתמחה בפיתוח מוצרים הקשורים למסחר אלקטרוני ולבקרת איכות וחיוב ואשר רשומה בספרייה של אלרון תחת השקעה של 0 דולרים, הפסידה בשנת 2000 סכום של 16 מיליון דולר, שמרביתו מיוחסת להפחתת מוניטין על מניות חברת NCC, אותה רכשה תמורת 44 מיליון דולר. אחד מהשינויים הארגוניים שמנסים לבצע בחברה הוא הפיכתה מחברה מוטת פרויקטים לחברה מוטת מוצרים, כך שהוצאות המו"פ של החברה גדלו באופן משמעותי על מנת לתמוך במאמציה לבניית מוצרים חדשים.

לשתי החברות הלוואות שמגיעות לכ-62 מיליון דולר, כאשר כנגד אותן הלוואות עומדים ניירות הערך של אלרון כערבון, וברבעון האחרון הזרימה אלרון לשתי החברות הללו סכום לא מבוטל של כ-6.7 מיליון דולר.

עלות המכר גם היא רשמה עלייה ברבעון הראשון של 2001 בשתי החברות והסתכמה ב-6.8 מיליון דולר, לעומת 5.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. עלייה זו ועלייה בהוצאות האחרות, במיוחד אצל אלרון סופטוור, מיוחסת בעיקר לגידול בהוצאות השכר בחברות. כיצד מתיישבת תוכנית ההתייעלות עם הגידול בהוצאות השכר של החברות? ביגר מציין דווקא כי החברה ביצעה פיטורים על מנת לחסוך בהוצאות, אולם לא נקב במספר ספציפי.

האם תוכנית הרה ארגון שמנהיג אראל בחברה תצליח? כנראה שרק שיפור משמעותי בשורת הרווח התפעולי של החברות הללו יוכיח למשקיעי אלרון כי החברות הבנות עלו על דרך המלך ויניבו להם ערך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully