וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפרקי TWA לביהמ"ש: להורות למשרד הרצוג פוקס נאמן ושות' להעביר לידינו מסמכי מכירת משרדי החברה לארקיע

אמיר הלמר

10.5.2001 / 19:59

כמו כן, מבקשים המפרקים צווי מניעה לפעול בחשבון הנאמנות בו מופקדים כספי העסקה בבנק אינווסטק כללי; מדובר במכירת משרדים בת"א ב-1.35 מיליון דולר

מפרקי TWA הגישו היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בקשה למתן צו מניעה האוסר על החברה וכן על משרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן ושות', עו"ד משה הרדי וכן בנק אינווסטק כללי לעשות כל פעולה בכספים המופקדים בבנק כללי בקשר לחוזה למכירת הזכויות שהיו לחברה האמריקאית במשרדיה בתל אביב לחברת ארקיע תמורת 1.35 מיליון דולר.

לטענת המפרקים, עו"ד אבי שרף ועו"ד חנן דורון, נכרת בין החברות הסכם למכירת הזכויות במשרדים בספטמבר 2000 וידוע להם כי חלק מהכספים (כ-67 אלף דולר) מופקדים בחשבון פיקדון של משרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן ושות'.

המפרקים מבקשים בנוסף כי ביהמ"ש יורה למשיבים להעביר להם את כל המסמכים הנוגעים לעסקה ואשר מצויים בידיהם.

המפרקים טוענים כי משרד הרצוג פוקס נאמן ושות' מסרב להעביר לידיהם מסמכים הנוגעים לעסקה, וטוענים כי קיימת להם זכות עיכבון בחלק מהכספים בחשבון מחמת חוב שכר טרחה בסך 40 אלף דולר שחייבת להם TWA.

לטענתם, הנכס הזה שאמור היה לשמש, לטענת העובדים, כ"כרית ביטחון" להבטחת זכויותיהם הסוציאליות נמכר בסכום של 1.35 מיליון דולר, כאשר כ-675 אלף דולר שולמו במעמד חתימת ההסכם ולפניו והיתר, בסך כ-675 אלף דולר, הופקדו בחשבון הנאמנות של משרד הרצוג, בו כפי שנטען היום נותרו רק 67 אלף דולר.

לפיכך, טוענים המפרקים כי יש לבדוק את חוקיות ההתקשרות של החברה בהסכם, שכן אם יתברר כי TWA חתמה על ההסכם בהיותה כבר חדלת פירעון - הרי שמכירת הנכס תהווה פגיעה בנושי החברה, בהם העובדים.

המפרקים מבקשים שיועברו להם כל מסמכי העסקה, ולטענתם, בקשותיהם עד כה לא נענו בטענה שלמשרד הרצוג פוקס נאמן זכות עיכבון גם במסמכי העסקה.

המפרקים טוענים כי מעצם מינויים כמפרקים זמניים לחברה הם הפכו למעשה ל"לקוחות" משרד הרצוג פוקס נאמן ושות', שמחויב, לטענתם, להעביר להם את המסמכים הללו. (פש"ר 1225/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully