וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: הפועלים איבדה 3.4% במחזור ענק

נתן שבע

27.9.2004 / 17:11

בעקבות מימוש אחזקות הדנקנרים ואריסון בבנק. המעו"ף ירד ב-0.9%. לאומי איבדה 2.5%. טבע איבדה 0.9%. תדיראן קשר עלתה ב-2%. דיסקונט עלתה ב-1.7% בהמתנה לדו"חות

הסנטימנט החיובי שהיה אתמול בבורסה בתל אביב פג והיום שוב נסחרו המדדים המובילים בירידות שערים שהלכו והתחזקו בשעת המסחר האחרונה. מדד המעו"ף איבד 0.9% לרמה של 533.08 נקודות; מדד תל אביב 100 השיל שיעור דומה לרמה של 562.18 נקודות; מדד התל טק 15 ירד ב-0.4% לרמה של 397.61 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-697 מיליון שקל כשחצי ממנו ריכזה מניית הפועלים.

תעשיות מלח ואריסון השקעות מימשו מניות הפועלים (פעלים :ת"א) בסכום של כ-660 מיליון שקל, כשמניות בסך 450 מיליון שקל נמכרו אמש לבנקים הזרים. ההפצה היא באמצעות UBS והמכירה התבצעה לפי מחיר של 12.6 שקל למניה - נמוך ב-2.7% ממחיר הפתיחה היום. המניה איבדה 3.4% במחזור של 345 מיליון שקל. המחיר ירד אל מתחת לשער בו נמכרה החבילה ל-UBS וכנראה שעתה מפיץ הבנק את המניות במחיר נמוך יותר, תוך שהוא משאיר לו פרמיה נמוכה יותר על הרכישה.

לאומי נדבקה כנראה בסנטימנט השלילי ואיבדה 2.5%. ועוד באותו מגזר - בית הדין לעבודה הורה אתמול לעובדי דיסקונט להפסיק את העיצומים המונעים את פרסום הדו"חות הרבעוניים ובכך הסיר את האיום של השעיית מסחר מהבורסה החל מהשבוע הבא אשר ריחף על מניות הבנק. המניה עלתה ב-1.7%.

אגיס הוסיפה עוד 0.2% בעקבות אישור שני שקיבלה לשיווק תרופה בשבוע האחרון. החברה קיבלה אתמול אישור מותנה לשיווק הלובטסול, תרופה גנרית שהיקף המכירות שלה במונחי תרופת המקור מסתכם ב-29 מיליון דולר. בעקבות האישורים העלה בית ההשקעות לידר את המלצתו למניה לתשואת יתר במחיר יעד של 130 שקל.

טבע שבה להתאושש אתמול וטיפסה ב-2.1% לאחר הזינוק שהיה במניה בוול סטריט בסוף השבוע. ההכרעה של בית המשפט לערעורים בארה"ב בסאגה המתמשכת של טבע ואלפארמה כנגד פייזר לשיווק של הגבפנטין, התרופה הגנרית לניורונטין של פייזר שמכירותיה השנתיות מסתכמות ב-2.7 מיליארד דולר נדחה ליום שישי. היום איבדה טבע 0.9% במחזור של 50 מיליון שקל.

אפריקה ישראל קיימה היום את המכרז לציבור של הנפקת אפריקה נכסים מניבים בו היא גייסה 75 מיליון שקל נוספים בחיתום יתר. למרות הידיעה, מניית החברה איבדה 2%.

במגזר הכימיה ירידות שערים: כי"ל איבדה 0.1% ומכתשים אגן השילה 1.3%. על רקע המגמה השלילית בלטה תדיראן קשר בעלייה של 2% והשלימה עלייה של 7% ביומיים האחרונים. רדוור הוסיפה 5.1% בעקבות העלאת תחזיות של החברה לתוצאות הרבעון השלישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully