וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הידלדלות מלאי המזומנים של נורטל מעוררת חשש בקרב המשקיעים

יהודה שויצר

10.5.2001 / 20:49

אנליסטים מזהירים כי לנוכח מצבה החברה לא יכולה להתרחב והיא עלולה לפגר בתחרות מול מתחרותיה

בעוד המשקיעים בענף הטלקום מתמקדים במלאים המצטברים של החברות הפוגעים בצמיחתן, למשקיעי נורטל יש חשש אחר - הידלדלות מלאי המזומנים של החברה.

עכשיו, כשמעיין ההזמנות למוצרי החברה כמעט ויבש, המשקיעים מתחילים להתרחק ממניית החברה, שדיווחה על הפסד נקי של 2.58 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה. מדיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל" עולה כי נכון לסוף הרבעון הראשון, מלאי המזומנים של החברה הידלדל ל-1.8 מיליארד דולר, וזאת לאחר שגייסה 1.5 מיליארד דולר במכירת אג"ח בשלב מוקדם יותר השנה.

אנטוני סקאליפוטי, אנליסט חברת וריטאס מטורונטו, ציין בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" כי הבעיה החמורה ביותר של נורטל היא מצוקת המזומנים. "כשהזמנים קשים, מצב המזומנים זה מה שמטריד את המשקיעים", הוא אמר.

הבעיה הגדולה במצב מעין זה של מצוקת מזומנים לחברה בקנה מידה של נורטל היא כי החברה עלולה לפגר בתחרות עם מתחרותיה. בעוד לחברות אחרות במגזר יש יותר "אוויר לנשימה" והן יכולות להרשות לעצמן להתרחב דרך מסעות רכישות ומיזוגים - נורטל תמצא עצמה מדשדשת במקום, ללא כל אפשרות להתרחב ולהתפתח.

לנוכח הידלדלות קופתה של החברה, יצרנית ציוד התקשורת החלה בצעדי קיצוץ משמעותיים במסגרתם פיטרה כ-20 אלף איש במפעליה ברחבי העולם. פרנק דון, סמנכ"ל הכספים של החברה, מדגיש כי החברה תקצץ כ-2 מיליארד דולר בעלויות כאשר קיצוצי העובדים יושלמו. דון סירב למסור הנחיות לעתיד בכל הנוגע לרווחי החברה או לזרימת המזומנים.

למרות אי רצונו או יכולתו של דון למסור תחזית ברורה לעתיד, אין ספק כי נושא זה יעמוד במרכז הבימה במפגש האנליסטים שתקיים החברה ביום שלישי הקרוב, שנועד לדון במצבה הפיננסי. החברה, שקיבלה דירוג אשראי גבוה בחודש פברואר, תחזה כנראה בהורדת דירוג משמעותית בתום המפגש ביום שלישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully