וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרטמן דורש מתדמור להחזיר את 40 מיליון השקלים שקיבל כדמי תיווך מגד זאבי

אמיר הלמר

27.9.2004 / 13:49

טוען כי תדמור קיבל את הכספים באמצעות הסכם אופציה לרכישת 5% מהמניות שרכש זאבי ובניגוד לזכויות המשכון של הבנקים על המניותשנה חלפה מאז דרש עו"ד אלקס הרטמן, כונס הנכסים שמונה מטעמם של הבנקים על מניותיו של איש העסקים גד זאבי בבזק, החזרם של 38.6 מיליון השקלים שקיבל דב תדמור מזאבי בגין תיווכו בעסקת רכישת המניות מכייבל אנד ווירלס.כזכור באוקטובר 99' רכש זאבי מכייבל אנד ווירלס 19.6% ממניות בזק. לצורך מימון העסקה הוקם קונסורטיום של שבעה בנקים - הפועלים, הבינלאומי, לאומי, דיסקונט, מרכנתיל דיסקונט, אגוד והמזרחי. הקונסורטיום העניק לזאבי הלוואה בסך 643 מיליון דולר, וב-2000 העניק לו הלוואה נוספת בסך 90 מיליון דולר.היום פונה הרטמן לעזרתו של ביהמ"ש כדי להשיב את הכספים, שלטענתו הועברו לתדמור בניגוד לשיעבודים שהיו לבנקים על מניות בזק באותה תקופה. בבקשה שהגיש היום הרטמן לביהמ"ש במסגרת תיק הכינוס הוא אומר כי על חברת שרידב שבשליטת תדמור להשיב את הכספים שקיבל בערכת הריאלי.
על פי עדותו של תדמור, בפרשה במשטרה, הוא תיווך בין זאבי לכייבל אנד ווירלס, שהיתה מעוניינת למכור את אחזקותיה בבזק. בתמורה דרש תדמור מזאבי - ואף קיבל - אופציה לשנתיים לרכישת 5% ממניות בזק שרכש זאבי. תדמור מימש את האופציה, ששוויה בעת המימוש היה כ-39 מיליון שקל - הפער בין שווי המניות בעת רכישתן לבין שוויין בעת מימוש האופציה.
בבקשה שהוגשה היום טוען הרטמן כי במימוש הסכם האופציה התיימרה שרידב לרכוש מניות שהיו כבר ממושכנות לבנקים ולאחר מכן למכור אותן ולשמור את התמורה לעצמה. לטענתו מאחר ומימוש הסכם האופציה נעשה בניגוד להוראות אגרות החוב וזכויות המישכון של הבנקים על המניות הרי זכויות המשכון חלות גם על התמורה שקיבל תדמור והבנקים זכאים לקבל את הרווח שתדמור הפיק מכך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully