וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירון יעקובס אישרר בכתב ההחלטה לשמור על זכויות עובדי צים בהפרטה

הארץ

11.5.2001 / 10:48

נציגי ההסתדרות והעובדים דרשו כי תכונן רשת ביטחון לעובדים לתקופה של 7 שנים, שעל פיה לא ייפגעו זכויות העובדים ולא יוכנסו שינויים להסכם הקיבוצי הקיים בתקופה זו

חיים ביאור ואבי שמול

מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, ירון יעקובס, המטפל בהפרטת חברת הספנות צים, סיכם אתמול עם עובדי צים כי "לא תתבצע כל מכירה של מניות צים ובכלל זה לא ייקבע מועד להגשת הצעות מחיר לרכישת מניות המדינה כל עוד לא ייחתם הסכם המבטיח את זכויות העובדים בחברה". בכך אישרר יעקובס את החלטת ועדת הכספים מאוקטובר 2000, בעת שאישרה את אופן הפרטת החברה.

ההחלטה עוגנה במסמך בתום פגישה שנערכה בין הצדדים, בהשתתפות יו"ר ההסתדרות בחיפה, ברוך זלץ, מנכ"ל צים, ד"ר יורם זבה, יו"ר מועצת עובדי צים ,אליעזר פרלמוטר ויו"ר איגוד קציני הים, אבי לוי.

הפגישה נערכה לאחר שההסתדרות איימה כי תורה ל-900 עובדי החברה בישראל ובחו"ל להשבית את החברה, באם המדינה לא תדאג לזכויותיהם לפני ביצוע ההפרטה.

נציגי ההסתדרות והעובדים דרשו בפגישה כי תכונן רשת ביטחון לעובדים לתקופה של 7 שנים, שעל פיה לא ייפגעו זכויות העובדים ולא יוכנסו שינויים להסכם הקיבוצי הקיים בתקופה זו.

לדברי יעקובס, החלטתו בעניין העובדים אינה שונה מעמדתו העקרונית בכל הקשור בהליכי הפרטה. "מעמד העובדים חשוב ועקרוני וברוח זו נפעל", אמר.

יעקובס אמר כי בשבוע שעבר נפגש בלונדון עם נציגי בנקים להשקעות, ושוחח עמם על עניינים שונים ובהם הפרטת צים.

"בבנקים מציינים כי צים היא חברה אטרקטיווית להשקעה", אמר יעקובס. "עם זאת, עדיין לא קיבלתי הצעה רצינית ולא היתה כל סיבה לכך לפני פרסום המכרז, שיהיה בסוף החודש. "מן הסתם, סוגיית זכות הסירוב של החברה לישראל והשתתפותה במכרז מהווים מרכיב חשוב בהחלטת המשתתפים במכרז", הוסיף יעקובס.

הפרטת צים כוללת את מכירת אחזקות המדינה בצים (48.6%). החברה לישראל , ובראשה איש העסקים יולי עופר, המחזיקים ב-48.9% מהמניות, קיבלו זכות סירוב ראשונה לרכוש את חלקה של המדינה, לפי המחיר הגבוה ביותר שיוצע במכרז בינלאומי.

שוויה של צים, הנמצאת ברשימת 10 החברות הגדולות בישראל, מוערך במאות מיליוני דולרים. היקף הכנסותיה של החברה ב-2000 הסתכם ב-1.79 מיליארד דולר ורווחיה היו 29.6 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully