וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סאנגייט סיסטמס גייסה 10 מ' ד'

שירות TheMarker.com

11.5.2001 / 11:32

העסקות האחרונות בהיי-טק ובהון סיכון הישראליים

10 במאי 2001

קליש: המגמה של הקרנות כיום היא להשקיע בחברות המתאימות לפורטפוליו של הקרן

מנכ"ל ג'רוסלם גלובל, שלמה קליש, אמר כי המצב כיום מאפשר לקרנות ההון סיכון למצוא הזדמנויות אטרקטיויות להשקעה, "הטירוף בהן חברות גייסו לפי מחיר שווי מופרזים נגמר", וכי כיום הקרנות יכולות להשקיע בחברות המתאימות לפורטפוליו של הקרן.

רד תקשורת מחשבים השיקה קרן הון סיכון חדשה שגייסה 4.5 מ' ד' מעובדי רד

רד תקשורת מחשבים הודיעה על השקתה של רד ונצ'רס קרן הון סיכון שתשמש כתכנית השקעה עבור עובדי החברה. האפשרות לרכוש יחידות ברד ונצ'רס הוצעה ליותר מ-500 מתוך אלף עובדי רד, וכ-93% מהם החליטו להשקיע בקרן. עבור כל יחידה שנרכשה, מעניקה רד הלוואה בריבית נמוכה לרכישה של 4 יחידות נוספות.

9 במאי 2001

בנק ההשקעות דקלו בן-יהודה ייצג את פראנס טלקום בישראל

בנק ההשקעות, המתמחה בחברות טכנולוגיה ובגיוסים פרטיים, קיבל לרשותו את הנציגות של חברת הטלפוניה הצרפתית פראנס טלקום בכל הקשור להשקעות הון סיכון.

במסגרת הנציגות, תחפש דקלו בן-יהודה השקעות ושיתופי פעולה ישראליים עבור פראנס טלקום, תאתר סטארט אפים ותתבע עבורה את ההשקעות. בפועל, עובדת פראנס טלקום עם דקלו-בן-יהודה מזה מספר חודשים, וכבר נבחנו על ידם מספר השקעות אפשריות.

Core Software השלימה גיוס הון פרטי של 0.5 מ' ד' מקבוצת קברט ArbaOne

קברט ArbaOne היא שותפות אמריקאית-ישראלית המשקיעה בתחום ההיי-טק בישראל. עד כה גייסה Core Software כ-1.5 מיליון דולר ושווי החברה מוערך בכ-5 מיליון דולר.

תוכנות החברה פועלות בסביבת מערכות מחשב גדולות, ומיועדות לאפשר התרעה מוקדמת הפותרת בעיות בטרם הפיכתן לתקלות.

סקר MoneyTree: ירידה של 44% בהשקעות הון סיכון בישראל ברבעון הראשון לעומת הרבעון הקודם

גם סקר MoneyTree של קסלמן וקסלמן (פרייס ווטרהאוס קופר), בדומה לסקר IVC שפורסם לפני כחודש, מראה כי חלה ירידה דרמטית בהשקעות ההון סיכון בישראל במהלך הרבעון הראשון של 2001.

ע"פ נתוני הסקר, הירידה בהשקעות ההון סיכון בישראל התבטאה בצניחה של כ-44% ל-471 מיליון דולר שהושקעו ב-132 חברות, לעומת 845 מיליון דולר שזרמו ל-193 חברות ברבעון הרביעי של 2000. ממוצע ההשקעה בחברה איפוא, עמד על 3.6 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת 4.4 מיליון דולר ברבעון הקודם.

8 במאי 2001

סאנגייט סיסטמס גייסה 10 מ' ד' מקרן ההון סיכון JVP ומבאטרי ונצ'רס

חברת הסטארט אפ הישראלית סאנגייט סיסטמס (SANgate Systems) הודיעה כי גייסה עוד 10 מיליון דולר מקרן ההון סיכון הישראלית JVP ומבאטרי ונצ'רס (Battery Ventures). על פי הוונצ'ר וייר, הגיוס בוצע ליפ שווי של 60 מיליון דולר אחרי הכסף, כש- 7 מיליון דולר הביאה JVP והשאר מ- Battery. ההון שגויס ישמש להאצת הצמיחה הארגונית של החברה ולפיתוח מערכות אחסון הנתונים שלה.

VNC חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם האתר Startup 911

במסגרת שיתוף הפעולה חברת VNC, ספקית פתרונות טכנולוגים, תספק לאתר תכנים בנושאי טכנולוגיה, ייעוץ לגולשים ומאמרים אקטואליים. כמו-כן, ייערך מדור של שאלות ותשובות ואף יתקיימו פורומים על-ידי מומחים מטעם VNC אשר יענו און ליין על שאלות וינהלו עם הגולשים דיון בנושאים שונים.

הסטארט אפ PowerDsine הופך לספק OEM של LG לרכיבי IP

הסטארט אפ הישראלי PowerDsine חתם על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית התקשורת הקוריאנית לאקי גולדסטאר (LG) לאספקת רכיבי תקשורת בטכנולוגיית IP. ההסכם, שמשמעותו הפיכת פאואר דזיין לספק OEM של LG, ייפרש על פני 3 שנים והוא מגיע ל-10 מיליון דולר.

מוביליאן משיקה את השבב TrueRadio, שמשלב בין Bluetooth ו-Wi-Fi

TrueRadio הוא המוצר הראשון שמושק בארכיטקטורת TrueConnectivity של מוביליאן. המערכת מיועדת לספק למכשירים אלקטרוניים ניידים, כגון מחשבים נישאים וארגוניות אלקטרוניות (PDA), את היכולת לגלות אוטומטית את כל הרשתות האלחוטיות הזמינות באזור, לבחור את הרשת שהם זקוקים לה ולהתחבר אליה ללא כל תקלות.

קרנות הון סיכון חוקרות חשדות להונאות בהיקף של 30 מ' ד' על ידי חברות סטארט אפ

קרנות הון סיכון מישראל חוקרות, באמצעות משרדי רואי חשבון, חשדות לפיהם שכירים בחברות סטארט אפ, בהן השקיעו הקרנות, ניצלו כספים שגוייסו על ידי החברות שלא למטרות עסקיות.

חברת יו-טוק על סף סגירה: פיטרה את 25 עובדיה

כ-17 מתוך העובדים שפוטרו ממוקמים בישראל. יו-טוק (uTok), שפיתחה תוכנה להעברת תכנים לקהיליות, גייסה במהלך חייה 5 מיליון דולר, בין היתר מדויטשה בנק הגרמני ומקרן רידג'ווד האמריקאית.

7 במאי 2001

תדליס תקבל מהמדען הראשי תקציב פיתוח בהיקף של 6 מיליון שקל

בחודש מארס השנה השלימה תדליס, המפתחת פתרונות תשתית מבוססי טכנולוגיית Bluetooth לתקשורת אלחוטית קצרת טווח, סבב גיוס ראשון, בהיקף של 4 מיליון דולר, מחברת האם תדיראן תעשיות קשר אלחוטי ומפורמולה ונצ'רס, קרן השקעות הון סיכון של פורמולה (2 מיליון דולר כל אחת).

אורי קצב, סמנכ"ל כספים בתדליס אמר כי "מענק המדען יאפשר לחברה להאיץ את קצב הפיתוח של מערכות התקשורת של החברה".

חברת הסטארט אפ גלי-אור הודיעה על השלמת סבב Seed של 8 מ' ד'

סבב גיוס ה-Seed בוצע לפי שווי שהוערך בכ-20 מיליון דולר אחרי הכסף. את הסבב הובילה קרן ההון סיכון אוורגרין, עם השקעה של 3.5 מיליון דולר, והשתתפו בו גם Ventures STI שהשקיעה בסבב 2.5 מיליון דולר ו-Neurone Ventures.

Janko הסינית תשווק את פתרונות Flash Networks בתחום הסלולר והלוויין

היקף ההסכם נאמד במספר מיליוני דולרים. במסגרת ההסכם, תשווק Janko את פתרונות Flash Networks בתחום הסלולר והלוויין ללקוחותיה.

בנצ'מרק קפיטל השלימה גיוס של 220 מ' ד' להשקעות בהיי-טק ישראלי

הגיוס בוצע עבור קרן המוקדשת להשקעות בטכנולוגיות היי-טק ישראליות. בנצ'מרק ישראל קיבלה תמיכה ממשקיעים מוסדיים, מארגונים מובילים וממנהלי היי-טק בארה"ב, ישראל ואירופה.

ארת'-נויז הישראלית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully