וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון לבג"ץ: הארכת כהונתו של כץ-עוז במפעל הפיס נעשתה משיקולים ענייניים

הארץ

11.5.2001 / 13:00

פרקליטות המדינה טענה כי זהו מקרה מיוחד, מאחר שהמינוי נעשה בהתאם לתקנות מעבר שנקבעו בתקנות מפעל הפיס

אליסה אודנהיימר

ראש הממשלה, אריאל שרון, הודיע אתמול לבג"ץ כי הוא מבקש לדחות את עתירת העמותה לקידום ממשל תקין, שעתרה נגד הארכת כהונתו של אברהם כץ-עוז לתפקיד יו"ר מפעל הפיס; את כהונתו של כץ-עוז האריך רה"מ הקודם, אהוד ברק.

העמותה לקידום ממשל תקין טענה בעתירתה, כי ההחלטה על הארכת מינויו של כץ-עוז התקבלה בתקופת בחירות, לאחר הודעת ההתפטרות של ברק; בשל כך המינוי מנוגד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה.

בנוסף טענו נציגי העמותה, עו"ד צילה טמיר ועו"ד כרמלה חנוך, כי המינוי לוקה בחוסר סבירות שכן הארכת הכהונה נעשתה כחצי שנה לפני תום הקדנציה של כץ-עוז. בתגובה ציינה פרקליטות המדינה כי בניגוד לטענות, הארכת הכהונה נעשתה מתוך שיקולים ענייניים וללא כל קשר לבחירות.

עו"ד דנה בריסקמן מפרקליטות המדינה טענה כי המינוי נעשה כדין ואין בו משום חריגה מהנחיות היועץ. לטענתה, תהליך המינוי החל עוד לפני הקדמת הבחירות, למרות שהמינוי עצמו התקבל לאחר המועד בו הוחלט על קיום בחירות. בנוסף, על המינוי המליץ יו"ר המועצה הציבורית של מפעל הפיס, מאיר שמגר, ויו"ר האסיפה הכללית של מפעל הפיס, עמרם מצנע, והמלצתם ניתנה לפני ההחלטה על קיום הבחירות, וללא קשר אליהן.

הפרקליטות אישרה כי אין מקום למנות אדם לכהונה כחצי שנה לפני תום כהונתו, אך יחד עם זאת טענה כי זהו מקרה מיוחד, מאחר שהמינוי נעשה בהתאם לתקנות מעבר שנקבעו בתקנות מפעל הפיס.

שרון, באמצעות פרקליטות המדינה, הודיע כי אין בתגובה זו משום הבעת עמדה לגופו של המינוי (בג"ץ 787/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully