וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

TWA מבקשת מביהמ"ש העליון לבטל מינוי המפרקים הזמניים

הארץ

11.5.2001 / 13:06

TWA טענה כי היא נמצאת בהליכי חדלות פירעון בעלי היבטים בינלאומיים, וכי מכאן נובע העיקרון שלפיו כל נושיה - בכל מדינה בעולם - הם שווים ללא אפליה ביניהם בשל זיקתם לאחת המדינות שבהן פעלה

חיים ביאור

חברת התעופה האמריקאית TWA, הנמצאת בהליכי הגנה כלל עולמיים בפני נושים ובהליכי פירוק בישראל, פועלת להביא לביטול מינוים של המפרקים הזמניים לחברה בישראל; אתמול פנתה החברה לבית המשפט העליון, באמצעות עו"ד יעקב מלצר, בבקשה לרשות ערעור על החלטת השופטת המחוזית ורדה אלשיך, להיענות לבקשתם של 18 מעובדי החברה וגמלאיה, למנות את עוה"ד אבי שרף וחנן דורון למפרקים זמניים של TWA בהליכי פירוק משניים בישראל.

TWA טענה כי היא נמצאת בהליכי חדלות פירעון בעלי היבטים בינלאומיים, וכי מכאן נובע העיקרון שלפיו כל נושיה - בכל מדינה בעולם - הם שווים ללא אפליה ביניהם בשל זיקתם לאחת המדינות שבהן פעלה.

"ההחלטה למנות את המפרקים הזמניים בישראל היא סטייה מעיקרון השוויון לטובת התפישה של בידול לאומי", טענה החברה. לטענתה, התפישה שלפיה כל מדינה היא כאי מנותק תיצור פער קוטבי בין הסכום שיקבל נושה בישראל, לבין הסכום שיקבל נושה במדינה אחרת.

לטענת TWA, אין חשש כי עובדיה לשעבר בישראל יקופחו בהליכי חדלות הפירעון המתקיימים עתה בארה"ב. לטענתה, כדי למנוע פגיעה בזכויותיהם של עובדיה לשעבר בישראל, היא הסכימה שיוצא צו מניעה האוסר על הוצאה מישראל של נכסים שבבעלותה ככל שהוצאתם תפחית את שווי יתרת הנכסים בישראל אל מתחת ל-300 אלף דולר.

החברה גם טענה כי מבקשי הפירוק לא מילאו אחר חובת הגילוי, כאשר בעת בקשתם לסעד מביהמ"ש לא גילו את מעורבותם באמצעות הסתדרות הפקידים בהליכים שבפני בית המשפט בארה"ב. לטענת החברה, מן הדין היה למנות אדם נייטרלי לתפקיד המפרק הזמני - ולא את עוה"ד שרף ודורון, שהיו עד למינוים באי כוחם של מבקשי הפירוק.

בא כוח TWA הודיע אתמול למפרקים הזמניים של החברה, שיש לראות בחומרה את העברת הסכום של 240 אלף דולר שנעשתה מחשבון החברה לאחר מינוי המפרקים, לידי העובדים, שלטענת מלצר קיבלו את הסכום כמשכורת אף שלא היו זכאים לו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully