וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משפטם של שלמה וחניש ועודד גולד מתעכב שנה וחצי עקב מחסור בשופטים

הארץ

11.5.2001 / 13:12

התביעה, מן החמורות ביותר שהוגשו בשנים האחרונות, מייחסת לנאשמים קבלת כ-45 מיליון שקל במרמה ממרכז ההשקעות של משרד התעשייה והמסחר

צבי הראל

למרות שחלפה שנה וחצי מאז הוגש כתב האישום נגד אנשי העסקים עודד גולד ושלמה וחניש, משפטם עדיין לא נפתח. הפרקליטות מייחסת לשני הנאשמים עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן עבירות על חוק המע"מ.

הסיבה העיקרית לעיכוב בפתיחת משפטם של שני הנאשמים גולד ווחניש, כמו גם של נאשמים אחרים בפרשה, היא מחסור בשופטים בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

כתב האישום מתייחס לעבירות כלפי מרכז ההשקעות, והוא מן החמורים ביותר שהוגשו בשנים האחרונות. התביעה מייחסת לנאשמים קבלת כ-45 מיליון שקל במרמה ממרכז ההשקעות של משרד התעשייה והמסחר.

קשרו קשר לקבלת כספים

בכתב האישום נטען, בין השאר, כי הנאשמים, בעלי מניות ומנכ"לים בחברות שונות, קשרו קשר בעזרת נאשם נוסף בפרשה, חיים סדרס, ובעזרת תאגידים נוספים שבשליטתם, לקבל כספים והטבות ממרכז ההשקעות של התמ"ס. בתיק עדיין לא התקיים שלב הקראת כתב האישום ולא נשמעה תגובת הנאשמים לכתב האישום.

פרקליטות מחוז תל אביב למיסוי ולכלכלה הגישה ב-19 במארס השנה בקשה לקביעת מועד לפתיחת המשפט, ואולם בית המשפט עדיין לא הגיב לבקשה. במערכת המשפטית מקווים כי לאחר בחירת שופטים חדשים לבית המשפט המחוזי על ידי הוועדה לבחירת שופטים יוקצה למשפט זה שופט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully