וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: דיסקונט איבדה 1%

נתן שבע

28.9.2004 / 17:00

המעו"ף ירד ב-0.4%. הפועלים נחלשה ב-1%. טבע איבדה 1.8%. גילת טיפסה ב-3.7%. אפריקה ישראל עלתה ב-1.1% בעקבות ההנפקה ואישור המו"מ לרכישת אחזקות כור בכנפיים


המסחר בבורסה בתל אביב עבר בשעה האחרונה לירידות שערים. מחירי הנפט, שממשיכים לשבור שיאים, ואשר כבר פרצו את מחסום ה-50 דולר לחבית, והמגמה השלילית בבורסה בעולם, מקרינים באופן שלילי גם על המסחר בבורסה המקומית. מדד המעו"ף מאבד 0.4% ל-530.8 נקודות, מדד ת"א 100 מאבד 0.5% ל-559.1 נקודות, והתל טק מאבד 1%. המחזור מסתכם בשעה זו ב-356 מיליון שקל.

העלייה הנוספת במחיר הנפט באה בעקבות סופות ההוריקן המשתוללות במפרץ מקסיקו, כמו גם חוסר יציבות בעיראק וחששות בנוגע למלאי נפט נמוכים ברוסיה ובניגריה. בוול סטריט נפתח שבוע המסחר אתמול בירידות שערים, כשמדד הנאסד"ק ירד ב-1% ומדד הדאו ג'ונס איבד 0.6%. התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים בארה"ב ירדה שוב אל מתחת ל-4% לרמה של 3.997%.

שבוע המסחר המקוצר יסתיים היום עם יציאת הפעילים לחופשה ארוכה עד תחילת השבוע הבא בחול המועד. בחול המועד יורד היקף המסחר בבורסה וגם שעות המסחר מתקצרות, אך באופן מסורתי מתאפיין חול המועד סוכות בעליות שערים, והפעילים מקווים שמגמה זו תחזור גם השנה. היום הוא גם היום האחרון למסחר של הרבעון השלישי שלא האיר פנים לבורסה: המעו"ף איבד בו כ-5%, ות"א 100 נחלש בכ-6%.

דיסקונט מאבדת בשעה זו 2.3% על רקע ההמתנה לדו"חות הרבעון לאחר פסיקת בית הדין שחייבה את העובדים השובתים בבנק לאפשר את פרסומם, כשסכנת השעיה מהמסחר בבורסה מרחפת על מניות הבנק החל מיום ראשון - אם הם לא יפורסמו. הבנק הגיש בקשה לדיון נוסף שיהיה ביום שישי בבית המשפט בנסיון להפר את רוע הגזירה. החל מהשעה ארבע ורבע יתקיים במניה מסחר פתיחה מיוחד שבו ייקבע שער הנעילה של המניה.

הפועלים ממשיכה לבלוט במחזור של 37 מיליון שקל לאחר המימוש הגדול של 4.2% ממניות הבנק בסכום של 670 מיליון שקל על ידי תעשיות מלח, אריסון השקעות ומשקיעים נוספים. אתמול ריכזה המניה מחזור שיא של 345 מיליון שקל, ואיבדה 3.4%. בשעה זו יורדת המניה ב-1% לשער שהוא עדיין נמוך ממחיר המכירה של בעלי השליטה אתמול.

טבע פתחה הבוקר את המסחר במחיר השווה למחיר הסגירה בבורסה בארה"ב לאחר שאיבדה אתמול 2.8% בוול סטריט. ההחלטה הסופית של ביהמ"ש בארה"ב לשיווק תרופת הגבפנטין של אלפארמה וטבע לא ניתנה אתמול, ונדחתה ליום שישי. בשעה זו מאבדת המניה 2% נוספים במחזור הגבוה בשוק - 55 מיליון שקל, כשהיא משלימה בכך נפילה כואבת של כ-24% מתחילת הרבעון השלישי, שהיום מגיע לקיצו.

כור מאבדת 1.7% לאחר שהודיעה אתמול על כוונתה לחסל את אחזקתה בכנפיים, המחזיקה בארקיע ובאופציות לשליטה באל על. החברה הודיעה כי כנפיים תימכר לפי שווי של 170 מיליון דולר, נמוך בכ-105 ממחיר השוק. את רוב המניות, כ-15%, צפויה לרכוש אפריקה ישראל. מניית אפריקה ישראל עצמה עולה ב-1.1%.

לאומי מתאוששת מהירידות של אתמול, ועולה ב-0.5%.
תדיראן קשר , שהשלימה זינוק של 7% ביומיים, מתממשת היום ויורדת ב-1.9%.

במגר מניות הכימיה: מכתשים אגן הודיעה היום כי תגדיל את תקרת האיגו"ח מ-150 מיליון דולר עד כה ל-250 מיליון דולר. תהליך האיג"וח מאפשר לחברה למכור את החוב של הלקוחות שלה תמורת מזומן. המניה עצמה מאבדת 0.2%. לעומתה, כי"ל מאבדת 0.4%.

אלווריון מוסיפה 1.3% בעקבות הידיעה שצ'יינה נטקום בחרה בפתרונות של אלווריון לגישה אלחוטית בפס רחב עבור ארבע פרובינציות במדינה. תעדות הסל מבט 25 מרכזת מחזור של 11 מיליון שקל בעקבות שלוש עסקות גדולות.

מניות דואליות שבולטות לטובה הן ליפמן , שמתחזקת ב-0.9% במחזור של 10 מיליון שקל, ומשלימה טיפוס של 12% מתחילת החודש לאחר תקופה לא קלה שעברה על המניה, וגילת שעולה ב-3.7%, גם כאן תוך מגמת התאוששות שהחלה החודש לאחר גל ירידות במניה בחודשיים שקדמו לספטמבר. לעומתן, גיוון אימג'ינג מאבדת 2.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully