וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלווריון ביטלה את רכישת אינטרווייב בשל הרעה במצב עסקיה של החברה האמריקאית

שירלי יום-טוב

1.10.2004 / 12:08

אלווריון ציינה כי ביטול העסקה אינו נוגע למצבה העסקי וכי היא תעמוד בתחזיות הרבעון השלישי; היתה אמורה לשלם עבור אינטרווייב 56 מיליון דולר במזומןחברת אלווריון הודיעה אמש כי החליטה לסגת מעסקת הרכישה של חברת אינטרווייב (InterWAVE; סימול IWAV) האמריקאית, עליה דיווחה לפני חודשיים. אלווריון ציינה בהודעתה כי לאחר שבדקה את תוצאותיה הכספיות האחרונות של אינטרווייב ואת התוצאות הצפויות בהמשך, הוחלט כי החברה מציגה הרעה משמעותית במצב עסקיה ולכן היא לא עומדת בתנאים אותם הציבה אלווריון לרכישתה. עם זאת, אלווריון ציינה כי תהיה מוכנה לדון מחדש על עסקה, תחת תנאים אחרים.צבי סלוניסקי, מנכ"ל אלווריון, ציין כי "העניין נוגע אך ורק לעסקיה של אינטרווייב. לא היו שינויים בכל הקשור לעסקיה של אלווריון ואנו צופים כי נעמוד בתחזיות שסיפקנו לתוצאות הרבעון השלישי. הציפיות שלנו לעתיד נותרו אף הן חזקות".דפנה גרובר, סמנכ"לית הכספים של אלווריון, אמרה היום כי "אינטרווייב לא עמדה בתנאים שנקבעו לסגירת העסקה ולכן, אם אנו חושבים שהעסקה לא טובה מספיק עבור בעלי המניות שלנו, לא נבצע אותה, למרות אי הנעימות הכרוכה בדבר".אלווריון, המפתחת ציוד לתקשורת אלחוטית רחבת פס, הודיעה בסוף יולי כי תרכוש את אינטרווייב תמורת 56 מיליון דולר במזומן. על פי תנאי העסקה אלווריון היתה אמורה לשלם 5.75 דולרים למניית אינטרווייב, כלומר 9.7% מעל מחירה בנאסד"ק ביום ההודעה. אמש נעלה המניה את המסחר במחיר של 5.74 דולרים למניה.המטרה של רכישת החברה היתה להשלים את יכולותיה של אלווריון לספק פתרון מלא וזול יחסית של תקשורת סלולרית ניידת בנוסף למערכות התקשורת האלחוטית רחבת פס הנייחת שמסקפת אלווריון.
אלווריון ציפתה כי לרכישה תהיה תרומה חיובית על תוצאותיה הכספיות של החל מהרבעון השני של 2005. חברת אינטרווייב מייצרת ציוד לרשתות סלולריות קומפקטיות בטכנולוגיות GSM ו-CDMA, בעיקר באזורים דלילי אוכלוסין במדינות מתפתחות.התוצאות הכספיות של אינטרווייב העידו על כך שברבעון השני (רביעי פיסקלי) רשמה החברה הכנסות של 13.6 מיליון דולר, צמיחה של 60% ביחס לרבעון המקביל ושל כ-40% ביחס לרבעון הקודם. את השנה הפיסקלית כולה סיימה אינטרווייב עם הכנסות של כ-44.5 מיליון דולר המשקפות צמיחה של 48% בהשוואה לשנה הפיסקלית הקודמת.אינטרווייב הציגה ברבעון שחלף הפסד תפעולי של 798 אלף דולר ואת השנה הפיסקלית כולה סיכמה עם הפסד תפעולי של כ-6.2 מיליון דולר, ירידה של 77% בהשוואה להפסד התפעולי ב-2003 הפיסקלית. בשורה התחתונה נרשם הפסד נקי רבעוני של 769 אלף דולר, 8 סנט למניה. קופת החברה כללה מזומנים בגובה 5.9 מיליון דולר והונה העצמי הסתכם ב-11.4 מיליון דולר, כ-33% ממאזנה.קופת המזומנים הקטנה יחסית שיקפה לאינטרווייב איתנות פיננסית נמוכה שהגבילה את יכולתה להשתתף במכרזים. דפנה גרובר, סמנכ"לית הכספים של אלווריון ציינה אז כי אינטרווייב פעלה בתנאים עסקיים קשים, וסבלה מהון עצמי מצומק - מה שהיקשה עליה להרחיב את פעילותה בגלל הצורך להשקיע במלאי ובאשראי לקוחות.מצבה הפיננסי העדין של החברה פגע להערכת גרובר בסיכוייה של אינטרווייב לזכות בפרויקטים חדשים עקב הרתיעה של לקוחות מעסקים עם חברה שקיומה בסכנה.

אלווריון נעלה אמש את המסחר בעלייה של 1.7% למחיר של 12.9 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של כ-670 מיליון דולר. ברבעון השלישי, שהסתיים אמש, צפויות הכנסות של הכנסות שינועו בטווח של 51-53 מיליון דולר, ורווח נקי של 5-6 סנטים למניה, קרי, רווח של 3.2-3.8 מיליון דולר. ברבעון השני דיווחה החברה על רווח נקי של 2.5 מיליון דולר במחזור של 48.8 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully