וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר נחלש ל-4.467 שקלים במחזורים נמוכים

נתן שבע

4.10.2004 / 11:54

ההיחלשות לפי ההערכות בעקבות המשך המרות סוף החודש שהתעכבו בגלל החג. סטיות התקן הנמוכות דומות לסטיות שהיו רק בספטמבר 2001. היורו נחלש ב-0.5% לרמה של 5.528 שקלים

שבוע המסחר המקוצר בשער הדולר נפתח הבוקר כשהמטבע האמריקאי נחלש ב-0.13% לרמה של 4.47 שקלים. מחדרי העסקות ממשיכים לדווח על מחזורי מסחר נמוכים מאוד בעקבות חופשת חול המועד ועל מכירות בהיקפים מעטים של המזגר העסקי והבנקים המקומיים. ההיחלשות של הדולר היום נובעת לפי ההערכות מהמשך המרות סוף חודש ספטמבר של המגזר העסקי, שכנראה בעקבות חופשת החג טרם הספיק להיערך לתשלומים השונים.

עם תחילת הרבעון האחרון לשנת 2004 נראה כי הדולר נמצא ברמה של שיווי משקל מול השקל כאשר הדולר נסחר ביציבות כבר תקופה ארוכה. סטיות התקן נמוכות מאוד כשרק בספטמבר 2001 חזינו בסטיות כאלה בשוק. להערכת אסלנס נשואה יתחזק הדולר מול השקל במהלך הרבעון הרביעי מכמה סיבות: צמצום פער הריביות בין הדולר לשקל (2.35% כיום) כאשר הריבית בארה"ב צפויה לעלות ב-0.25% נוספים בחודש נובמבר והנגיד קליין התבטא באומרו כי גם העלאה נוספת לא תגרור בהכרח העלאת ריבית בישראל. בנוסף לכך צפוי גידול ברכישות המט"ח עם תחילת יישומה של הרפורמה במס בתחילת השנה הבאה.

היורו נחלש ב-0.5% לרמה של 5.5286 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully