וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פייפר ג'פרי: נור נערכת לשיעורי צמיחה מונמכים, תרוויח השנה רק 25 סנט למניה - חצי מהתחזית הקודמת

רמי קפלן

11.5.2001 / 22:31

תחזית ההכנסות מונמכת ל-134 מ' ד'; המלצת "נייטרלי" נותרת בעינה; נור הפסיקה כמעט לחלוטין למכור מדפסות בארה"ב ברבעון האחרון; תציג רווחיות רק ברבעון הרביעי

מהדו"ח שהוציא היום בית ההשקעות פייפר ג'פרי על נור מקרופרינטרס עולה התמונה הבאה: הכנסותיה של נור לא יצמחו השנה, אך גם לא יפחתו ביחס לשנה שעברה. החברה תפסיד בחצי הראשון של השנה עד שתיערך לקצב המכירות המופחת, וברבעון הרביעי, לאחר שתוכנית הקיצוצים תגיע לבשלות, תתחיל החברה להרוויח שוב.

בהתאם מקצצים האנליסטים רוברט גולדמן, קייטי רוברטסון ודניאל מרון את תחזית ההכנסות שלהם לשנת 2001 בשני מיליון דולר, ל-134 מיליון דולר, כמו בשנה שעברה במונחי פרופורמה.

תחזית הרווחים עוברת רוויזיה רצינית בהרבה ומקוצצת בחצי, מ-49 סנט למניה ל-25 סנט בלבד, לנוכח שולי הרווח הפוחתים והוצאות מחקר ופיתוח גבוהות מהצפוי. ההמלצה למניה נותרת "נייטרלי".

כפי שקרה לחברות רבות אחרות, עסקיה של נור בארה"ב היו הראשונים להיפגע ברבעון הראשון. ההכנסות מאזור זה צנחו ב-35% ביחס לרבעון הקודם, בעיקר בגלל מכירת המדפסות שנפסקה כמעט לחלוטין. את המכה בלמו מעט השירותים הנלווים שסיפקה החברה בצפון אמריקה, ושידעו ירידה מתונה יותר.

באזורים אחרים הצליחה נור למכור ביתר הצלחה. מכירותיה באירופה ואסיה צמחו יפה משנה לשנה, אם כי ביחס לרבעון הקודם, נפלו ב-25% ו-4% בהתאמה. החולשה בשוק האמריקאי התבטאה בירידת חלקו בהכנסות של נור מ-33% ל-27% לטובת עלייה ניכרת במכירות באירופה.

נור מייצרת מכונות דפוס דיגיטליות להדפסה בפורמט רחב ורחב מאוד, המשמשות בעיקר להדפסת כרזות פרסום חוצות. הדפוס הדיגיטלי מקטין את עלויות ההדפסה הקבועות (אם כי מגדיל את המשתנות) ולכן מתאים במיוחד לכרזות גדולות המודפסות בדרך כלל בכמויות קטנות. ההדפסה הדיגיטלית גם משפרת את איכות הכרזה בפרמטרים מסוימים.

תשרוף 4 מיליון דולר ברבעון השני

היקף המחזור של פרסום החוצות בארה"ב הגיע אומנם ל-5 מיליארד דולר בשנת 2000, ול-20 מיליארד דולר בעולם כולו, אולם התקופה המשברית הנוכחית הקטינה את רמת הצריכה בשיעורים ניכרים. נור נאלצה להתבסס ברבעון האחרון על השירותים הנלווים שהיא מספקת ללקוחותיה, פחות מאשר על מכירת ציוד, כך שחלקם של הראשונים בעוגת ההכנסות צמח ברבעון זה מ-27% לכדי שליש. שולי הרווח הצטמצמו בהתאם.

השוליים הצרים הביאו את נור לאיזון פרופורמה בשורת הרווח בסופו של הרבעון, אך הוצאות נוספות חד פעמיות של 6.5 מיליון דולר, השפיעו לרעה על גליון המאזן שלה, המגלם בתוכו כעת יחס חוב/התחייבויות של 63%.

בקופת המזומנים של החברה נחים 13 מיליון דולר, שאמורים להספיק כדי להעביר אותה את התקופה הקשה. לפי התחזית שנור סיפקה, היא עומדת לשרוף עוד 4 מיליון דולר ברבעון השני, להציג איזון ברבעון השלישי, ולעבור לתזרים חיובי ברבעון האחרון השנה.

נור מצויה כיום בתהליך של התכווננות לשיעורי הצמיחה המונמכים. החברה קיצצה 14% מכוח האדם שלה, ומיזגה מרכזי פיתוח וחברות בנות בארה"ב ובאירופה. במסגרת צעדים אלה תחסוך החברה 4 מיליון דולר ב-12 החודשים הקרובים, אך תשתדל שלא לפגוע בתקציב המחקר והפיתוח, ובשדרוג מתחייב של התשתית העסקית שלה.

"לא שינינו את התזה שלנו לגבי נור כלל ועיקר, בהיותה אחת מהנשכרות העיקריות ממגמת הצמיחה של תעשיית פרסום החוצות, הצומחת בקצב של 9% לשנה", מציינים האנליסטים של פייפר ג'פרי. "עם תבונת שוק, צוות מנהלים מנוסה, צינורות הפצה עולמיים וטכנולוגיה חזקה יש לנו יסוד סביר להאמין שנור ממוקמת נכון כדי ליהנות מהמעבר של הפורמט הרחב מהדפסה מסורתית, לדיגיטלית".

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully