וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחיר הנפט ממשיך לזנק: נסחר ברמה של כ-52.5 דולר לחבית

ליאון איצקר

7.10.2004 / 10:42

החוזים על הנפט הגולמי למסירה בנובמבר נסחרים ברמה של 52.41 דולר לחבית, עלייה של 39 סנט, במסחר שלאחר הסגירה בבורסת הסחורות של ניו יורק; מוקדם יותר עלה לשיא של 52.53 דולרמחיר הנפט ממשיך לעלות והחוזים על הנפט הגולמי למסירה בנובמבר נסחרים כעת ברמה של 52.41 דולר לחבית, עלייה של 39 סנט, במסחר שלאחר הסגירה בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט כבר עלה לשיא של 52.53 דולר לחבית לאחר שאתמול נסגר בניו יורק בעלייה של 1.8% במחיר של 52.02 דולר, על רקע עלייה נמוכה מהצפוי במלאי הנפט בארה"ב. מחירי הנפט עולים גם על רקע העיכוב בשיקום תפוקת הנפט במפרץ מקסיקו, אשר נפגעה בעקבות סופת ההוריקן "איוון".משרד האנרגיה של ארה"ב דיווח אתמול כי מלאי הנפט הגולמי עלו ב-1.1 מיליון חביות לרמה של 274 מיליון חביות בשבוע שהסתיים ב-1 באוקטובר. מלאי הנפט לאחר זיקוק ירדו ב-2.1 מיליון חביות ל-123.4 מיליון חביות.

מחירי הנפט עולים גם על רקע החשש כי ההרס של מתקני הייצור במפרץ מכסיקו על ידי סופת ההוריקן יביא למחסור בנפט גולמי במהלך חודשי החורף בחצי הכדור הצפוני. סופת ההוריקן "איוון" הרסה 7 אסדות קידוח קבועות ומספר אסדות ניידות וכן פגעה במפעלי הזיקוק שנמצאים על חופי המפרץ.
בניגריה מאיים האיגוד הלאומי של עובדי הנפט והגז הטבעי, NUPENG, לפתוח בעיצומים במידה שהממשלה לא תפתח בשיחות בנוגע למחירי הנפט הקמעונאיים. ארגון זה יזם 4 שביתות במהלך השנה האחרונה בעקבות עליית מחירי הנפט במדינה בעלת תפוקת הנפט הגדולה באפריקה.

ארגון אופ"ק העלה בחודש שעבר את תפוקת הנפט הגולמי ב-690 אלף חביות ביום לרמת שיא של 30.15 מיליון חביות ביום - הרמה הגבוהה זה 25 שנים. רוב העלייה בתפוקה נובעת מעיראק, אשר תיקנה חלק ממתקני הנפט וחזרה לייצאו. מבין המדינות חברות הארגון רק לסעודיה נותרה יכולת להגדיל את התפוקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully