וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלטשולר-שחם לא רווים נחת מכים ניר: רשמה הפסד של 4.2 מיליון שקל ברבעון הראשון

שלומי גולובינסקי

13.5.2001 / 9:44

אלטשולר סבלה מהפסדים באסיה, מירידה בתיירות, מביטול חוזה גדול עם חברת החשמל, ומירידת ערך של מניות ואיו

בית ההשקעות אלטשולר-שחם, שהשתלט באמצע מארס על חברת שירותי התעופה כים ניר , לא רווה נחת בינתיים מהשקעתו. כים ניר מדווחת גם היום על הפסד רבעוני גדול יחסית של 4.14 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-680 אלף שקל ברבעון המקביל.

ההפסד הגדול נובע בעיקר מאיחוד של חברה בת שמפעילה מסוקים באסיה. כים ניר עלתה מהחזקה של 50% להחזקה של 56.35% ממניות החברה במהלך הרבעון הראשון, תהליך שגרר אחריו איחוד מלא של תוצאותיה הכספיות, שכוללות הפסדים כבדים.

אגב, גם ברבעון הרביעי של השנה רשמה כים ניר הפסד גדול יחסית, של 8.2 מיליון שקל, שנבע בעיקר ממחיקת חוב בהיקף של 6.2 מיליון שקל מלקוח בפרויקט שבו מעורבת החברה באסיה. בכים ניר מסרבים עדיין לספק פרטים נוספים בנוגע לפעילות באסיה, מטעמי רגישות.

ואם באסיה עסקינן, בכים ניר מתכננים להשלים בקרוב את רכישת פעילות המסוקים באסיה מידי חברת ישראלום של ישראל ורד ב-4.5 מיליון דולר. שאול שפי, מנכ"ל כים ניר, אומר, כי הסכם בנושא כבר נחתם עם ישראלום, אולם הביצוע בפועל עדיין לא התקיים. לדבריו, כים ניר תממן את הרכישה, הגדולה יחסית עבורה, באשראי בנקאי. שפי אומר כי בכים ניר עושים מאמצים בכדי לשפר את המצב בפעילות המסוקים באסיה.

הכנסות כים ניר ברבעון הראשון של השנה עלו במעט ל-16.2 מיליון שקל, אולם הרווח הגולמי של החברה ירד ל-2.7 מיליון שקל. במקביל, עלו הוצאות המימון של החברה ל-1.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-960 אלף שקל ברבעון המקביל. עם זאת, הוצאות המימון שנרשמו ברבעון הראשון נמוכות מאלה שנרשמו ברבעון הרביעי של השנה.

שפי מסביר כי עוד אחד מהגורמים שפגעו בחברה קשור לאירועים האלימים בשטחים. אלה הנחיתו, כידוע, מכה אנושה על פעילות התיירות בארץ, שבאה לידי ביטוי בין היתר, בירידה בפעילות השכרת המסוקים לתיירות של כים ניר.

בנוסף, מציין, שפי כי חברת החשמל החליטה לצמצם את החוזה שהיה לה עם כים ניר לעבודה על קווי מתח גבוה ל-40% בלבד. את יתרת החוזה העבירה חברת החשמל לידי חברה מתחרה.

ואם לא די בכל אלה, גם מעט מניות ואיו , שבידי כים ניר, צללו בנאסד"ק לאחר אזהרת הרווח שפירסמה ואיו לרבעון הראשון. שפי אומר כי כים ניר מימשה חלק מהחזקותיה בואיו.

סביר להניח, כי מהתוצאות של כים ניר מאוכזב בעיקר בעל הבית החדש, בית ההשקעות אלטשולר-שחם, שהגיע באמצע מארס להחזקה של כ-72% ממניות החברה, אותם רכש בתמורה כ-5 מיליון דולר. בשלב זה, לא מופסדת אלטשולר על ההשקעה שלה, בעיקר בגלל העובדה שהסחירות במניות כים ניר אפסית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully