וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: טבע ירדה ב-0.5% והמעו"ף ב-0.1%

נתן שבע

11.10.2004 / 17:36

רמי דרור ממגדל שוקי הון: בנטרול השפעת הירידות של טבע - השוק לא זול. אי.די.בי פיתוח עלתה ב-1% בעקבות רכישות של נוחי דנקנר. הפועלים עלתה 0.3%; כי"ל איבדה 0.5%

המסחר בתל אביב התנהל במרבית שעות היום ביציבות ובנטייה לירידות שערים כשהפעילים ממתינים לפתיחת שבוע המסחר בארה"ב.

מדד המעו"ף ירד ב-0.1% לרמה של 537.4 נקודות; מדד תל אביב 100 איבד 0.2% לרמה של 563.4 נקודות; מדד התל טק 15 ירד ב-0.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-477 מיליון שקל.

רמי דרור, מנכ"ל משותף במגדל ניהול נכסים וני"ע, ציין הבוקר שהשוק כרגע לא נמצא בשפל. אם מנטרלים את ההשפעה של טבע מהמדדים, בעקבות הירידות החדות בשערה, הרי שהשוק נמצא ברמת מחירים לא זולה, לאחר שעשה מהלך תיקון בחודשיים האחרונים של כ-5%, מציין דרור. בקרנות הנאמנות המנייתיות, מוסיף דרור, ישנה עצירה של הגיוסים במניות, דבר שמונע המשך מהלך עליות בשווקים.

עוד אומר דרור כי בהמשך השנה נראה אולי תיקון קל בשווקים כלפי מעלה, שינבע ברובו מהתחזקות המדדים בארה"ב. "קשה לדבר על המשך השנה בלי לדעת לאן ייטו מחירי הנפט כשהמשך העלייה במחיריהם יחלחל לבסוף לשווקים הפיננסיים, הרי הדבר מוביל לפגיעה ברווחיותן של החברות ואף גורם ללחצים אינפלציוניים בעקבות עליית מחירי הדלקים", אמר.

טבע איבדה היום 0.5% במחזור של 80 מיליון שקל כשהיא משלימה ירידה של כ-27% משווייה בשיא בסוף חודש יוני. החברה איבדה משווייה במהלך תקופה זו כ-26.5 מיליארד שקל, כלומר פי 3.5 משווייה של מכתשים אגן כולה, ופי 1.7 משוויו של הבנק הגדול במדינה, הפועלים.

טבע פירסמה היום מחקר לפיו חולים שטופלו בתרופת הקופקסון בתקופה של עשר שנים בממוצע, הצליחו לשמור על יציבות במצבם, כלומר הנכויות הגופניות שהתלוו למחלת הטרשת הנפוצה לא החמירו. הקופקסון היא התרופה האתית שפיתחה טבע, והיא נושאת עמה את הרווחים הגבוהים ביותר מבין כל התרופות שמוכרת החברה בגרסאות גנריות.

גם חברת התרופות הגרמנית שרינג דיווחה כי מנתונים ראשוניים במחקר בן חמש שנים עולה כי תרופת הבטאסרון שלה מעכבת את מהלך מחלת הטרשת הנפוצה בשלביה המוקדמים. תרופה זו מתחרה בתרופת הקופקסון של חברת טבע.

כי"ל ממשיכה לרכז עניין על רקע המלצת ה"קנייה" שקיבלה אתמול מניית החברה מסמית' בארני, מקבוצת סיטי גרופ, כשהם מעניקים לה תג מחיר הגבוה ב-15% ממחירה כיום. האנליסטים מציינים כי רווחי כי"ל, שבעיקרם נבעו ממכירת אשלג וכימקלים שונים, נהנים מעלות ייצור נמוכה בעקבות הפקתם מים המלח. עליית מחיר האשלג והישארותו ברמה זו לפחות בשנתיים הקרובות צפויות לתרום לצמיחתה של החברה. אפקט ההמלצה עושה רושם פג, והמניה איבדה 0.5%.

ועוד במגזר הכימיה: מכתשים אגן הודיעה אתמול כי חברה בת שלה בארה"ב, Farm Saver, קיבלה רישוי גנרי לקוטל העשבים אוקסדיזון. מכתשים אגן היא החברה הראשונה והיחידה עד כה שקיבלה אישור לשווק את הגירסה הגנרית של המוצר שמכירותיו השנתיות מסתכמות ב-30 מיליון דולר. סמנכ"ל השיווק של החברה העריך אתמול כי מכתשים אגן תגיע לנתח של 25%-33% מנתח השוק של המוצר בתוך 3-4 שנים, וכי בניגוד לשוק התרופות שבו מוצר גנרי מוביל לירידת מחיר של עשרות אחוזים, הרי שבמקרה זה צפויה ירידה של אחוזים בודדים בלבד. המשקיעים, עושה רושם, לא התרשמו מהאישור ומניית החברה נחלשה גם היום ב-1.3%.

במניות הבנקים הגדולים: מניית הפועלים התחזקה ב-0.3% במחזור של 67 מיליון שקל ולאומי הוסיפה 0.6%. לעומתן, דיסקונט נחלשה ב-0.2%.

מניית שיכון ובינוי ריכזה מחזור גדול גם היום. המניה הוסיפה 3.9% במחזור של 16 מיליון שקל, שמיוחס בעיקר לפעילות של עובדי החברה במניה.

מחזורים גדולים מהממוצע נרשמים במניות אי.די.בי: אי.די.בי פיתוח ריכזה מחזור של 36 מיליון שקל בעלייה של 1% כשמרביתו הם רכישות של נוחי דנקנר . עוד נודע ל-TheMarker כי דנקנר רכש בשבוע האחרון מניות אי.די.בי פיתוח בהיקף כספי של 50 מיליון שקל, והוא מעוניין לרכוש מניות החברה בעוד 50 מיליון שקל. אי.די.בי אחזקות עלתה ב-1% במחזור של 8 מיליון שקל.

עוד בלטו בעליות מניית אפריקה ישראל שטיפסה ב-1.4%, ואלווריון שטיפסה ב-2.9%. ליפמן, לאחר מספר ימים של עליות שערים בעקבות הרכישה של דיון, התממשה היום בירידה של 0.9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully