וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות ההאטה: בריבוע הזמן מתכוננים לצמיחה של 50% ברבעון השני

שלומי גולובינסקי

13.5.2001 / 11:01

החברה סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 4.6 מ' ש' והפסד של 1.3 מ' ש'; סמנכ"ל הכספים: אני מרוצה מאוד מתוצאות הרבעון

ההאטה החריפה ממנה סובלות יצרניות ציוד התקשורת פוסחת כפי הנראה על חברת ריבוע הזמן הקטנה, אשר עוסקת ביצור מוצרים מבוקרי תדר (Controlled Products Frequency) - רכיב המשולב בכרטיס גישה לרשת תקשורת. רכיב זה, הנחשב לרכיב היקר והקריטי בכרטיס הגישה, מספק תדר מדויק, שהינו הכרחי להעברה מהירה של כמויות מידע ברשת.

מוצרי החברה משמשים בעיקר ליישומי התקשורת רחבת הפס: DSL ,CORDLESS ,RF ,SDH ועוד. ככל שכמויות המידע העוברות ברשת גדלות, הודות לרוחב הפס, כך גדל הצורך במוצרים אותם מייצרת ריבוע הזמן.

הדו"חות שמפרסמת ריבוע הזמן לרבעון הראשון של השנה אומנם מלמדים על קיפאון בצמיחה במכירות החברה. הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-4.67 מיליון שקל, גידול של 94% ביחס להכנסות מהרבעון המקביל, אך גידול מתון של 5% בלבד ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון האחרון של השנה החולפת.

במקביל, מגמת הקיטון בהפסדי ריבוע הזמן נעצרה. ההפסד הרבעוני של ריבוע הזמן עלה ל-1.3 מיליון שקל בהשוואה ל-900 אלף שקל ברבעון המקביל, ו-290 אלף שקל ברבעון האחרון של 2000.

אולם, ישראל שקד, סמנכ"ל הכספים של החברה, מרוצה מאוד מהתוצאות שהשיגה החברה ברבעון הראשון. "התכנון ברבעון הראשון היה להגיע ליעדים של הרבעון האחרון של שנת 2000, וההפסד היה אמור להיות הרבה יותר גבוה", אמר שקד.

מה הציפיות שלכם לגבי הרבעונים הבאים?

"תראה, לחברה יש שני רבעונים של דריכה במקום, ואחרי זה באה הקפיצה. כלומר, הקפיצות הן לטווח של 6 חודשים, ככה לפחות בנויה התוכנית שלנו. אנחנו צופים גידול במכירות ברבעון השני. התוכנית מדברת היום על גידול של 50% למכירות של 1.8 מיליון דולר. אני לא יודע אם יהיה גידול כזה בדיוק, אבל אין לי ספק שגידול מהותי במכירות יהיה".

בצבר ההזמנות שלכם יש ירידה מ-10 ל-8 מיליון שקל.

"כרגע אין לנו ביטולים. הירידה נובעת ממספר דחיות של הזמנות מכמה לקוחות כמו אי.סי.איי וסיברידג'. ניטרלנו את כל הדחיות מצבר ההזמנות שלנו. אם הדחיות יהפכו לביטולים זה יבוטא בתוצאות".

ההפסדים שלכם ברבעון גדלו בשיעור מאוד גבוה ל-1.3 מיליון שקל.

"כל זה בגלל שהחברה נערכה עם כמות גדולה יותר של כוח אדם, גם במחלקת השיווק וגם במחלקת הפיתוח, וגם הגדלנו את שטחי הייצור שלנו ב-100%. ברבעון הראשון קלטנו 12 עובדים חדשים, ועכשיו יש לנו 54 עובדים. אנחנו נערכים שברבעון השני ההפסד יהיה הרבה יותר נמוך, ברבעון השלישי החברה תגיע לאיזון, ואילו ברביעי לרווח. החברה נערכת לייצור בהיקף של מיליון דולר בחודש, עד לתחילת 2002".

הכל מסביב קורס ואצלכם עסקים כרגיל?

" אני די אופטימי. שוק התקשורת אומנם נמצא בהאטה, יכול להיות שמה שתכננו לרבעון השני או השלישי ידחה קצת, אבל בגדול, עולם התקשורת לא יכול להיעצר".

אתם מתחילים אולי לחוש בשינוי מגמה בשוק התקשורת?

"בשלב זה אנחנו לא רואים ניצני שינוי. אבל תזכור שאנחנו חברה קטנה יחסית. כל החברות הגדולות שעובדות איתנו, מרקוני וסימנס, המו"פ שלהן רק גדל כל הזמן. אם כל החברות הללו היו עוצרות את המו"פ אז הייתי מודאג, בינתיים זה לא קורה".

מה מצב יתרות המזומנים של החברה?

"יתרת המזומנים בסוף הרבעון עומדת על כ-3 מיליון דולר. היום אנחנו נמצאים עם יתרה של 2.7 מיליון דולר, אבל גמרנו סדרה של השקעות. למעשה, אנחנו מעריכים שהגענו למצב שבו לא נצטרך יותר לשרוף מזומנים. אנחנו אמורים להגיע לתחילת 2002 עם יתרת מזומנים בקופה של 2-2.5 מיליון דולר, בלי הנפקות ובלי גיוסי הון".

בריבוע הזמן חושבים על גיוסי הון נוספים?

"עכשיו הכל נעצר. כל המערכת של הההנפקות נעצרה. אני חושב שיכול להיות מעניין לעשות בחברה סבב של הנפקה פרטית, אם כי אין אצלנו עדיין דיבורים על זה. אני רוצה להיות תמיד ערוך למצב שבו הדחיות יהפכו לביטולים, ואז נצטרך קופת מזומנים גדולה יותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully