וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

HOT מציעה מנוי לכל החיים

רוני קורן דינר

12.10.2004 / 10:42

חברת הכבלים יוצאת בהצעה שיווקית ראשונה מסוגה: 199 לחודש, לכל החיים וללא התחייבות. בשנה האחרונה איבדה החברה 26.5 אלף מנויים

חברת הכבלים HOT יוצאת בהצעה שיווקית ראשונה מסוגה בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית. החברה מציעה מסלול שבו מתחברים ל-HOT במחיר של 199 שקל לחודש "לכל החיים וללא התחייבות". המחיר צמוד למדד המחירים לצרכן, והוא יעודכן פעם בשנה. המבצע יכלול את חבילת הבסיס וכן ארבע חבילות ערוצים לבחירת המנוי. העסקה תקפה גם במקרה שבו המנוי עובר דירה, והיא כוללת ממיר דיגיטלי אחד בלבד ללא תשלום נוסף. לקוח שיהיה מעוניין בממירים נוספים, יחויב ב-10 שקלים על כל ממיר נוסף.

שוק הטלוויזיה הרב ערוצית, בדומה לשוק הסלולר, מאופיין במבצעים רבים המקשים על הלקוח להשוות מחירים. זאת מכיוון שכל ספק מציע "מחיר מבצע" ללקוחות חדשים או ללקוחות שמאיימים לעזוב. מבצעים אלה מתאפיינים בכך שהם ניתנים לתקופה מוגבלת, תוך התחייבויות מצד הלקוח (ולעתים תוך השתת קנס כספי במקרה שהלקוח מתנתק לפני תום תקופת ההתחייבות).

בתום תקופת המבצע "קופץ" המחיר לשיעורו הקודם, ברוב המקרים ללא הודעה מוקדמת ללקוח, שמגלה את הזינוק במחיר רק בפירוט החודשי של התשלומים בכרטיס האשראי.

במבצע הנוכחי של HOT, שיוצע הן ללקוחות קיימים הן ללקוחות חדשים, מבקשת חברת הכבלים ליצור שיטת תמחור אחידה עבור הלקוחות, ובעיקר לעצור את הנטישה לחברת הלוויין YES, ולו במחיר אובדן של כמה עשרות שקלים מכל מנוי (מנוי ב-HOT משלם בממוצע 220 שקל בחודש). השווי של מנוי מוערך ב-1,400 דולר - ומכאן ש"ההפסד" לחברת הכבלים גבוה בהרבה במקרה שהלקוח עוזב.

דובר HOT אמר בתגובה: "בכוונתנו לשנות ולהוביל את השוק למחוזות של שקיפות והגינות, כפי שהיו נהוגים בעבר, תוך השתתת מערכת יחסים ארוכת טווח עם הלקוחות. אנו בטוחים מאוד בהצעה ובאיכות המוצר שלנו, ולכן הפעם, בשונה מהמקובל, הלקוח לא צריך להתחייב אלינו, אלא אנו מחויבים ללקוח".

מבצע "לכל החיים" יהיה בתוקף עד סוף אוקטובר. את המבצע ילווה קמפיין פרסומי באמצעות משרד הפרסום באומן בר ריבנאי, בהשקעה של מיליון שקל.

לקוחות קיימים של הכבלים שמשלמים יותר מ-199 שקל לחודש, לא יועברו אוטומטית למבצע החדש, וכדי לעבור אליו יהיה עליהם לפנות לחברת הכבלים ולבקש זאת.

5,000 מנויים נטשו את HOT באוגוסט

באוגוסט נטשו כ-5,500 מנויים את חברות הכבלים, בעוד ש-YES גייסה כ-8,000 מנויים. מאז הושק המותג HOT באוקטובר 2003 (לא כולל נתוני ספטמבר 2004 שעדיין לא פורסמו) ירד מספר מנויי הכבלים בכ-26.5 אלף, בעוד שמספר המנויים ב-YES עלה בכ-43 אלף.

חברת YES הגיבה על המבצע החדש של HOT בביטול: "שוב חברות הכבלים מטעים את הציבור. ב'מבצע' שמציעים הכבלים ב-199 שקל כלול רק ממיר אחד.

חישוב פשוט מראה שמנוי בכבלים שיש לו שלושה ממירים ישלם סכום של 219 שקל, וב-YES חבילה כזו עולה 209 שקל בלבד. כל היתר זה הבטחות. יש לזכור כי בעבר כבר נקבו הכבלים במחיר של 175 שקל, שהתברר לאחר מכן כמחיר של 224 שקל בתוספת הממירים. הכבלים ממשיכים בדרכם".

מה מציעים הכבלים ולמי זה כדאי

**למי כדאי להצטרף למבצע?

לקוח של הכבלים או הלוויין, עם ממיר אחד, שמשלם סכום גבוה מ- 199 שקלים לחודש תמורת חבילת הבסיס וכן 4 חבילות ערוצים (או פחות).

**האם לקוחות קיימים של הכבלים יצורפו "אוטומטית" למבצע החדש?

לא. לקוח שירצה להצטרף למבצע חייב לפנות לחברת הכבלים ולבקש זאת.

**האם מנוי שהתחייב לכבלים במבצע אחר, ומשלם סכום גבוה מ- 199 שקל לחודש יוכל להצטרף למבצע החדש?

לא מיד. רק כשתסתיים התקופה שעליה התחייב אותו מנוי, הוא יוכל להצטרף למבצע החדש.

**ואם המנוי משלם יותר מ- 199 שקל לחודש, אך ללא התחייבות לתקופה מסוימת או למבצע מסוים?

אותו מנוי יוכל להצטרף מיד למבצע החדש של הכבלים.

**האם מנוי שמשלם לכבלים סכום נמוך מ- 199 שקל יחויב להצטרף למבצע החדש?

לא.

**ומה אומרת המתחרה יס?

"שוב הכבלים מטעים את הציבור. מנוי שיש לו שלושה ממירים בכבלים ישלם 219 שקל, לעומת 209 שקל בלבד ב-yes".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully