וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה קלה ברווחי המו"לית של "וול סטריט ג'ורנל"

דפנה מאור

14.10.2004 / 14:29

המו"לית דאו ג'ונס רשמה גידול של 5% בהכנסות, בעקבות עלייה של כ-2% בהכנסות פרסום ומתפוצת עיתונים. מספר המנויים לאתר האינטרנט של העיתון גדל ב-2%, למרות שהינו בתשלום

דאו ג'ונס, המו"לית של "וול סטריט ג'ורנל", רשמה גידול של 5% בהכנסות, בעקבות עלייה של כ-2% בהכנסות פרסום ומתפוצת עיתונים, ברבעון השלישי של 2004. גידול דומה נרשם ברווח הנקי. מספר המנויים לאתר האינטרנט של "וול סטריט ג'ורנל", מהבודדים בעולם שהצליחו למרות שהינם סגורים למנויים בתשלום, גדל ב-2%. שטחי הפרסום שנמכרו בעיתוניה המשיכו להצטמצם.

הרווח הנקי של דאו ג'ונס היה 12.4 מיליון דולר, עלייה של 5.7% לעומת התקופה המקבילה. הרווח למניה היה 15 סנט, בהתאם לתחזיות. הכנסות המו"לית, אשר מפרסמת גם את מגזין "בארונ'ס", הסתכמו ב-394.9 מיליון דולר, 5% יותר מברבעון המקביל.

חטיבת הפרסום האלקטרוני של דאו ג'ונס, הכוללת סוכנויות ידיעות כמו דאו ג'ונס ו-vwd הגרמנית, נהנתה מצמיחה של 23.1% בהכנסות ברבעון, אם כי חלקה בהכנסות הכוללות של דאו ג'ונס הוא צנוע - 97.6 מיליון דולר. החטיבה כוללת גם את אתרי WSJ ו"בארונ'ס". אתר ה"ג'ורנל" משרת היום 701 אלף מנויים בתשלום.

ההכנסות מפרסום בעיתונים המודפסים של דאו ג'ונס ירדו ב-4 מיליון דולר, כ-1.9% לעומת הרבעון המקביל. שטחי הפרסום ב"ג'ורנל" הצטמצמו ב-6% ברבעון השלישי, וב-20% במהדורות הבינ"ל של העיתון. במגזין "בארונ'ס" נרשמה ירידה של 5.1% בשטחי הפרסום. תחום הדפוס רשם הפסד תפעולי של 16.6 מיליון דולר, יותר מהפסד של 11.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה אמרה כי הרבעון השלישי נוטה להיות חלש בגלל גורמים עונתיים.

עבור הרבעון הרביעי של 2003 צופה החברה לרשום רווח גבוה יותר מזה שרשמה בתקופה המקבילה, של 43 סנט למניה. דאו ג'ונס סבורה כי שטחי הפרסום ב"וול סטריט ג'ורנל" יקטנו במעט לעומת הרבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully