וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.אמ.אס ממשיכה לצמוח: מדווחת על גידול של כ-380% בהכנסות הרבעון הראשון וגידול של 88% ברווח הנקי

גולן פרידנפלד

13.5.2001 / 15:48

הקפיצה הגדולה במחזור המכירות מיוחסת להרחבת שיטת ה-Turn Key, לפיה משמשת החברה כקבלן ראשי ועוסקת גם ברכישת חומרי הגלם הדרושים לייצור

אי.אמ.אס ממשיכה לצמוח. החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם מחזור מכירות של 34.1 מיליון שקל - גבוה מתוצאות הרבעון המקביל בכ-380%. התוצאות הטובות ניכרות גם בשורה התחתונה. החברה הציגה רווח של 4.1 מיליון שקל ברבעון, שמשקף גידול של 88% לעומת הרבעון המקביל. אי.אמ.אס רשמה צמיחה גם בהשוואה לתוצאות הרבעון הרביעי של 2000; מחזור המכירות והרווח הנקי גדלו ב-124% ו-36%, בהתאמה, לעומת הרבעון הקודם.

אי.אמ.אס עוסקת בהרכבת רכיבים אלקטרוניים על לוחות מודפסים ובהרכבה של רכיבים משלימים כמו שקעים וקונקטורים, וכן אורזת את הלוחות במארזים של הלקוחות.

הגורם המרכזי לגידול במכירות הוא הצמיחה בהיקף מכירותיה של אי.אמ.אס בשיטת ה-Turn Key לכשני שלישים מהיקף פעילותה, בהשוואה לכ-15% מכלל המכירות בשנת 2000. בשיטה זו משמשת החברה כקבלן ראשי ועוסקת גם ברכישת חומרי הגלם והרכיבים הדרושים לייצור.

הקפיצה הגדולה במחזור המכירות היא לא דבר חדש באי.אמ.אס, שכן החברה, שהיתה בין האחרונות שגייסו הון בבורסה (26 מיליון שקל באוגוסט 2000), הראתה כבר שיפור משמעותי בתוצאותיה לשנת 2000, אז גדלו המכירות ב-129% והרווח הנקי גדל ב-97% לעומת השנה הקודמת. במקביל להגדלת מערך הרכש והלוגיסטיקה, החליטה החברה על מיקוד פעילויות מפעלי החברה בערד ובירושלים תוך ניצול היתרונות היחסיים של המפעלים.

במסגרת זו הוחלט על ריכוז פעילות הייצור הכרוכה בהפעלת מערכי הייצור עתירי כוח האדם במפעל החברה בערד וריכוז פעילויות ההנדסה, הבדיקות הסופיות והאינטגרציה במפעל החברה בירושלים. בדו"ח הדירקטוריון נכתב כי "בעקבות הפסקת הפעילות עם חברת אוויה והגידול בעלויות השכירות שוקלת הנהלת החברה למזג את פעילויות הייצור של המפעל בירושלים עם הפעילות בערד". בהקשר זה ביצעה החברה הפרשה לירידת ערך רכוש קבוע במפעל החברה בירושלים בסך של 600 אלף שקל.

תוצאותיה של החברה השתפרו כמעט בכל פרמטר אפשרי לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כאשר הרווח הגולמי, בשיעור של כ-6.9 מיליון שקל, שיקף גידול של 133% והרווח התפעולי גדל ב-154% והסתכם ב-6.1 מיליון שקל.

במארס השנה הודיעה גבור ספורט על הסכם שחתמה עם שלושת מייסדי אי.אמ.אס לרכישת כ-53% ממניותיה תמורת סכום כולל של 22 מיליון שקל. אורי פורת, מנכ"ל אי.אמ.אס, ציין כי מכירת השליטה לגבור ספורט מהווה פיתרון אסטרטגי שיאפשר למנף את הצמיחה של אי.אמ.אס ולהגביר את פעילותה בתחום ה-Turn Key, שהוא מנוע הצמיחה של החברה בשנים הבאות.

הונה העצמי של אי.אמ.אס, הנסחרת לפי שווי שוק של 64.8 מיליון שקל, מסתכם ב-32 מיליון שקל ומהווה כ-54% מסך מקורותיה של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully