וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כשבוע לאחר רכישת טמבור בכחצי מיליארד שקל, גרנית הכרמל בוחנת רכישת מניות קו-אופ צפון מטרו

אלי דניאל

13.5.2001 / 18:41

קו-אופ צפון מטרו היא בעלת השליטה ברשת הקלאב-מרקט; לפני כשבועיים פורסם כי שמואל סיסו מייצג קבוצת משקיעים יהודים-אמריקאים במגעים לרכישת קו-אופ מטרו

בשבועיים האחרונים אין רגע דל בחברת גרנית הכרמל . לאחר שהחברה הודיעה בשבוע שעבר על רכישת השליטה בטמבור בתמורה ל-109 מיליון דולר, על חתימת הסכם עם קבוצת ברן , א.דורי ואיוניקס בקשר להקמת מתקן התפלה באשקלון ועל ביטול המהלך למיזוג אחזקות הנדל"ן של החברה עם אלו של אמפל - מודיעה היום גרנית הכרמל כי היא בוחנת אפשרות לרכישת מניות קו-אופ צפון מטרו במסגרת קבוצה אשר טרם התגבשה.

קו-אופ צפון הינה אגודה צרכנית שיתופית, המנוהלת ע"י ראובן שפירא. ההחזקה העיקרית של קו-אופ צפון הינה רשת הקלאב-מרקט, הרשת הקמעונאית השלישית בגודלה בישראל (לאחר השופרסל והרבוע הכחול). לרשת קלאב-מרקט 150 סניפים, ובנוסף היא מפעילה 26 חנויות הפועלות באמצעות זכיינות.

רשת הקלאב-מרקט סיימה את שנת 2000 עם הכנסות של 3.19 מיליארד שקל ורווח גולמי של 703 מילון שקל. בשורה התחתונה הפסידה קלאב-מרקט בשנת 2000 סך של 92 מיליון שקל, ונכון ליום ה-31 בדצמבר 2001 הגירעון בהונה העצמי הסתכם בכ-46 מיליון שקל.

חברת דרבן השקעות (הנמצאת בשליטת אליעזר פישמן) מחזיקה בכ-30% ממניות קלאב-מרקט, וביתרת 70% מניות קלאב-מרקט מחזיקים חברת מטרו הדרום אפריקאית וקו-אופ צפון.

בנוסף, קו-אופ צפון היא הבעלים של 20.3% ממניות המשביר לצרכן (היתרה מצויה בידי קו-אופ הרבוע הכחול), ולחברה החזקות בקו-אופ צפון נכסים והשקעות, היפרמרקט קו-אופ צפון, קו-אופ זבולון, ניו-פארם ורשת הקוסמטיקה אפריל.

כדאי להזכיר כי במהלך החודשיים האחרונים התפרסמו ידיעות כי קבוצת גאון אחזקות, בראשותו של בני גאון, מנהלת מגעים לרכישת השליטה ברשת השיווק קלאב-מרקט. כמו כן, לפני כשבועיים פורסם ב"מעריב" כי קונסול ישראל בניו יורק לשעבר, עו"ד שמואל סיסו, מייצג קבוצת משקיעים יהודים-אמריקאים הנמצאת במגעים לרכישת חברת קו-אופ מטרו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully