וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: בזק עלתה ב-3.4% וטבע איבדה 4%

נתן שבע

17.10.2004 / 17:05

המעו"ף איבד 0.4%. גיוון השילה 8.5% בעקבות תחזיות מוקדמות לדו"חות הרבעון השלישי. אלווריון עלתה 2.2% בעקבות רכישת אינטרוויב. אי.די.בי פיתוח עלתה 0.4%

המסחר בתל אביב התנהל במרבית שעות היום בירידות שערים של כ-0.5% במדדים המובילים. עליות השערים הקלות בסוף השבוע בוול סטריט, מיתנו מהלך של ירידות בעקבות פערי ארביטראז' גבוהים בטבע (טבע :ת"א) ובגיוון (גיוון :ת"א). מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר שפורסם ביום שישי הפתיע וירד ב-0.2%.

מדד המעו"ף איבד 0.4% לרמה של 522.5 נקודות, מדד תל אביב ירד ב-0.6% לרמה של 545.6 נקודות והתל טק 15 השיל 1.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-390 מיליון שקל.

רמי דרור, מנכ"ל משותף במגדל נכסים וני"ע, העריך הבוקר כי המדד ישפיע דווקא בצורה שלילית על המסחר, כשמתרבים סימני השאלה סביב המשך הצמיחה במשק, שנמשכה לפחות עד המחצית הראשונה של השנה. "למרות שלרוב מדד חיובי לא תומך בשוק, הרי שהמדד השלילי שפורסם מראה על נסיגה בפעילות הכלכלית ומכביד על השוק אך, יחד עם זאת, השפעה זו היא לא דרמטית", ציין דרור.

בשוק הסולידי, למרות החששות מפריצה תקציבית וחוסר היציבות הפוליטית שהובילו לעלייה בתשואות בשבוע האחרון, צופה דרור ירידה בתשואות של האפיקים השקליים כתגובה מיידית למדד השלילי. האג"ח השקליות מסוג שחר לטווחים הארוכים נסחרים בתשואה של 7.38% ו-7.63%. באפיקים הצמודים ניכרת מגמה של ירידות שערים כשאג"ח מסוג גליל לטווח של 8 שנים נסחרת בירידה של 1.4%.

היום אין מסחר בדולר ובמסגרת המסחר באופציות על הדולר, מתחזק המטבע האמריקאי קלות לעומת היציג של יום שישי לרמה של 4.467 שקלים.

בוול סטריט הסתיים שבוע המסחר בעליות שערים של כ-0.5% במדדים המובילים על רקע פרסום נתוני המכירות הקמעוניות בארה"ב ומסרים מרגיעים של הנגיד גרינספאן בנאומו בסוף השבוע. נתוני המכירות הקמעוניות בארה"ב היכו את התחזיות, ועלו ב-1.5% לעומת צפי לעלייה של 0.7%. הנגיד גרינספאן ציין כי עליית מחירי הנפט לא צפויה לפגוע בצמיחת הכלכלה האמריקאית ובאינפלציה כמו בשנות השבעים.

במריל לינץ' ציינו כי עונת הדו"חות שהחלה לא מבשרת על נימה חיובית. תחזיות הופחתו ודו"חות שכבר פורסמו בקושי רב השיגו את התחזיות. עד עתה, לפי ההסטוריה, חברות לרוב היכו את התחזיות ב-3%, כשבשנה שעברה היכו אותן ב-6%. בשוק האג"ח הממשלתיות, התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים עלתה ב-0.038% לרמה של 4.053%.

מחיר הנפט הגולמי לא הקשיב קשב רב לדברי הנשיא גרינספאן והמשיך לטפס. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 54.93 דולר לחבית, עלייה של 17 סנט, בבורסת הסחורות של ניו יורק, זאת לאחר שהגיעו במהלך המסחר לשיא של כל הזמנים - 55 דולר.

טבע איבדה 4.2% במחזור של 65 מיליון שקל. בית המשפט בארה"ב פסק אמנם לטובתה של החברה ושותפתה אלפארמה בנושא הגבפנטין, אך בהחלטה אחרת אישר לחברה בת של פייזר לשווק גירסה גנרית לתרופה, ובכך מנע מהשתיים תקופת בלעדיות של חצי שנה. בסוף השבוע הודיעה החברה כי תפרסם את דו"חותיה לרבעון השלישי ב-4 בנובמבר.

אלווריון תרכוש את אינטרווייב בכ-40 מיליון דולר, כ-27% פחות מההסכם המקורי שעליו סוכם ביולי, לאחר שלפני כחודש הודיעה החברה על ביטול העסקה. הירידה במחיר היא בעקבות הערכות של אלווריון כי תוצאותיה של החברה הנרכשת יהיו נמוכות משמעותית מהציפיות, הערכות שכמעט הובילו לביטול העסקה. המניה עלתה יום בתגובה לידיעוץ ב-2.2%.

גיוון אימג'ינג איבדה היום 8.5% בעקבות פער ארביטראז'. בסוף השבוע תחזיות מוקדמות לתוצאותיה לרבעון השלישי ובעקבותיהן צנחה המניה בוול סטריט ב-11.8%, לאחר שבמהלך המסחר ירדה ב-22%. הכנסותיה של החברה צמחו בכ-50% לעומת הרבעון המקביל לרמה של 14.5 מיליון דולר, אך היו נמוכות מהרף התחתון של האנליסטים - 14.6 מיליון דולר, הרבה פחות כנראה ממה שציפו מחברה שעלתה ב-145% מתחילת 2004. אלרון, מבעלי השליטה של גיוון הושפעה אף היא מהתוצאות ואיבדה 4% במחזור של כ-13 מיליון שקל.

בזק טיפסה ב-3.4% במחזור השני בהיקפו - 39 מיליון שקל - לקראת המועד האחרון להגשת מועמדות של המכרז לרכישת השליטה בחברה ב-28 לאוקטובר. כמחצית מהפעילות במניה מיוחסת היום למשקיעים פיננסים זרים, שצופים כי לקראת חשיפת שמות המתמודדים על רכישת גרעין השליטה בחברה צפויה המניה להמשיך ולהעלות.

ספקית התשתיות ופתרונות התקשורת, ח. מר, הודיעה היום על זכייה בחוזה, שהיקפו כ-7 מיליון דולר, בברזיל. המניה, שכבר עלתה במהלך היום ב-2%, איבדה 0.9%.

אי.די.בי. פיתוח המשיכה לרכז מחזור גדול של 19 מיליון שקל בעלייה של 0.4%. בשבוע האחרון ניכרת פעילות ערה במניה בעקבות מסע רכישות של נוחי דנקנר באמצעות אי.די.בי אחזקות והבוקר הוא רכש מניות בהיקף של 10 מיליון שקל נוספים.

במניות הבנקים - פועלים עלתה ב-1.5% ולאומי דיסקונט איבדה 0.3%. עוד בדואליות: אלביט מערכות ירדה ב- 0.2% ופרטנר איבדה 1.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully