וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד האוצר: נבחנות דרכים לסייע לעיר אילת מבלי לבטל את הפטור ממע"מ

ניצן כהן

17.10.2004 / 10:46

האוצר מנהל בתקופה האחרונה דיונים עם ראשי העיר אילת במטרה להגיע לפתרון מוסכם שיאפשר ביטול הפטור ממע"מ על העיר יחד עם העברת סיוע בדרכים אחרות



בכירי משרד האוצר וראשי העיר אילת מנהלים, מאז ההחלטה לבטל הפטור ממע"מ על העיר, מגעים למציאת פתרון מוסכם שיאפשר ביטול הפטור ממע"מ, יחד עם שמירה על רמת סיוע סבירה של המדינה לעיר. באוצר אומרים היום כי עד כה לא הוסכם במהלך המגעים להותיר את הפטור ממע"מ על כנו.



במסגרת הדיונים על הכנת תקציב המדינה לשנת 2005, הסכימו ראשי האוצר שכחלק מהמדיניות לביטול עיוותים במערכת המס הישראלית, יש לבטל את הפטור ממע"מ על העיר אילת. בעקבות ההחלטה יצאו פרנסי העיר למערכה ציבורית נגד ההחלטה.



כלכלנים במשק תמכו באופן נחרץ בהחלטה לבטל את הפטור ממע"מ על העיר אילת, כשהגדיל הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה, שלמה מעוז, שאמר כי הסיבות שהביאו להעניק פטור לעיר אילת אינן קיימות עוד ולכן אין צורך בהמשך הפטור. מעוז אמר עוד, כי להערכתו צפויה העיר אילת ליהנות בשנים הקרובות מפריחה מחודשת בשל התייצבות המצב הבטחוני ובשל רמות המחירים הנוכחיות, המאפשרות לאילת להיות אלטרנטיווה ראויה בתחרות על כיסו של הנופש הישראלי והתיירים שחוזרים לישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully