וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התקשורת שוקל לפרוש התשלום עבור תדרי הדור השלישי עד 2004

הארץ

14.5.2001 / 7:39

במקום תשלום חד-פעמי של 100 מ' ד'; התשלומים ייגבו מחברות הסלולר עם קבלת התדרים בפועל

משרד התקשורת בוחן אפשרות לפטור את חברות הסלולר מחובת תשלום מיידי תמורת חבילות התדרים. המשרד הודיע בעבר על מכירת ארבע חבילות תדרים סלולריים, במחיר מינימום של 100 מיליון דולר לכל אחת מהן. התדרים אמורים לשמש את חברות הסלולר להרחבת קיבולת הרשתות הקיימות, ולמעבר לרשתות אינטרנט סלולרי בפס רחב (הדור השלישי).

בין השאר, נבחנת אפשרות שהחברות ישלמו תמורת התדרים רק עם קבלתם בפועל ותחילת השימוש בהם. על פי התוכנית, התדרים יימסרו לחברות על פי לוח זמנים מדורג, והן יקבלו חלק מהתדרים רק ב-2003-2004.

לטענת פרטנר ופלאפון, אין להן צורך בתדרי הדור הנוכחי, וכמו כן המערכות המיועדות לדור השלישי אינן ניתנות עדיין לרכישה ולשימוש מסחרי. שתי החברות טוענות כי קיום המכרז כופה עליהן הוצאה כספית כבדה, בחלקה מיותרת ובחלקה מוקדמת מדי.

משרד האוצר, שלו שני נציגים בוועדת המכרז לחבילות התדרים, תמך בדרישת חברות הסלולר. ראש אגף התקציבים באוצר, אוהד מראני, שלח לשר התקשורת, ראובן ריבלין, מכתב תקיף ובו דרישה לדחות את המכרז.

ואולם משרד התקשורת התעקש על המשך הליכי המכרז, בנימוק שרק קיום המכרז יאפשר לתת לחברות הסלולר אופק תכנוני, ולקדם את פיתוח רשתות הדור השלישי בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully