וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג התחזק ל-4.475 שקלים

שמוליק ינאי

18.10.2004 / 16:06

בנק לאומי: רכישות של בנקים זרים מחזקות את הדולר. מדד ספטמבר חיזק את ההערכות כי קליין לא יעלה בתקופה הקרובה את הריבית. יורו היציג התחזק ב-1.08% לרמה של 5.589 שקלים


עם פתיחת שבוע המסחר במט"ח, ממשיך הדולר את מגמת ההתחזקות של יום שישי. השער היציג נקבע ברמה של 4.475 שקלים לדולר - התחזקות של 0.26% מול השער היציג של יום שישי ועלייה קלה של 0.07% מול שערו בתום המסחר ביום שישי. הפיחות הקל בשקל נובע מהמדד השלילי של חודש ספטמבר, שהפתיע וירד ב-0.2%, ומהתחזקות ההערכות כי נגיד בנק ישראל לא יעלה את הריבית במשק. הדולר היציג נקבע ביום שישי האחרון על 4.464 שקלים.

מישל מזרחי, מחדר העסקות של בנק לאומי, אומר כי הבנקים הזרים החלו ברכישות דולרים במחזורים גבוהים יחסית. לפי מזרחי, הרכישות מצד הזרים, אחרי חודש וחצי כמעט של נוכחות דלה שלהם בשוק המט"ח, הן הגורם להתחזקות הקלה של הדולר. מזרחי מעריך כי הדולר ימשיך לנוע בטווח של 4.45-4.49 שקלים לדולר, וכי אם ייפרץ הרף העליון הדולר יעלה לרמות גבוהות בהרבה.

היורו היציג נקבע ברמה של של 5.589 שקלים ליורו, התחזקות של 1.08% לעומת היציג.

בשוקי המט"ח בעולם מתחזק מעט הדולר מול היורו, ונסחר ברמה של 1.2470 דולר ליורו. למרות ההתחזקות הקלה של הדולר, מציין מזרחי כי הציפיות בשוק המט"ח בעולם הן דווקא להתחזקות היורו מול המטבע האמריקאי בשל נתוני הפעילות היצרנית של המשק האמריקאי שפורסמו ביום שישי, ושהיו נמוכים מהציפיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully