וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: הפניקס והדר צפויות לרכז עניין על רק פרסומים כי יוסי חכמי ירכוש את חלקו של שלמה אליהו

אלי דניאל

14.5.2001 / 8:43

בעקבות הקשיים במו"מ עם קבוצת שחר-קז; המסחר ייפתח בהמתנה לאירופה ווול סטריט; דירקטוריון בזק ידון מחר בקיצוץ מאות מיליוני שקלים מתוכנית ההשקעות שלה

שבוע המסחר נפתח אתמול בירידות שערים של למעלה מ-1%, על רקע האירועים הבטחוניים שהיו במהלך הימים האחרונים, כאשר במחזור המסחר נרשם שפל חדש, וזה הסתכם בכ-95 מיליון שקל, המחזור הנמוך ביותר מתחילת השנה.

כמו כן, הורדת ריבית בנק ישראל ע"י הנגיד אינה נראית, לעת עתה, באופק, וזאת עקב העיצומים בהם נוקטים עובדי הבנק. כזכור, נגיד הבנק היה אמור להודיע על גובה הריבית לחודש מאי כבר לפני כשלושה שבועות.

רמי דרור, מנכ"ל די.בי.אם השקעות, סבור כי גם ביום המסחר הנוכחי צפויה פעילות נמוכה למדי, עם קורלציה גבוהה לנעשה בשווקי חו"ל. להערכתו, המשקיעים יעקבו אחר הנעשה בבורסות אירופה ומגמת החוזים העתידיים על הנאסד"ק, לקראת פתיחת שבוע המסחר הנוכחי, כאשר מגמה חיובית בשוקי חו"ל עשויה להקרין גם על המסחר בארץ. בהקשר זה, מציין דרור, כי הירידות שהיו אתמול בבורסה התל אביבית, הושפעו בעיקרן מהירידה בבורסת הנאסד"ק, וכי בפתיחת יום המסחר הנוכחי צפויה יציבות.

כמו כן, דרור סבור כי מניות הפניקס והדר עשויות לבלוט היום, על רקע הפרסומים ב"מעריב" כי יוסי חכמי עתיד לרכוש את חלקו של שלמה אליהו, בעקבות הקשיים במו"מ עם קבוצת שחר-קז.

מניית גרנית הכרמל עשויה לרכז היום עניין מיוחד לאור הודעת החברה מאתמול באשר לכוונתה לרכוש את קו-אופ צפון מטרו, בעלת השליטה ברשת הקלאב-מרקט.

מניית מבני תעשייה עשויה לסבול היום מסנטימנט שלילי לאחר שהבוקר פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001 המצביעים, מחד גיסא, על גידול של כ-38% בהכנסות שהסתכמו ב-85.9 מיליון שקל, ומאידך גיסא, על ירידה של כ-46% ברווח הנקי שהצטמק לכ-6.4 מיליון שקל.

מניית בזק , אשר השילה אתמול 2.5% במחזור השלישי בבורסה, עשויה לרכז עניין גם היום, לאור הפרסומים ב"מעריב" לפיהם דירקטוריון החברה צפוי לדון מחר בתכנית ההשקעות של החברה לשנתיים הקרובות, ובתוך כך לקצץ מאות מיליוני שקלים מתקציב ההשקעות, לאור השינויים בשווקי העולם והעיכוב בהכנסת טכנולוגיות חדשות. כמו כן, ב"הארץ" פורסם כי הבנקים דורשים מגד זאבי להגדיל את הבטחונות בעסקת רכישת גרעין השליטה בחברה, כך שייתכן כי זאבי אשר מימש מניות בזק בחודשיים האחרונים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, ימשיך לעשות כן גם בתקופה הקרובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully